150 évvel ezelőtt, Oroszország értékesített az amerikaiak, hogy az északi félsziget Szibéria, Alaszka, hogy - anélkül, hogy különbséget

A tudósító átutazott távoli területeken Alaszka megérteni - és ez tényleg nagyon különbözik az élet itt az élet az orosz Chukotka és Kamcsatka [infographics, fotó]

Miután az Orosz bekebelezése Krím Alaszkában számíthat „orosz invázió”. Fotó Igor Rotar

Apróra vágott kunyhót orosz kályhák, keserű füst a kémények, fenséges folyók, határtalan erdők és rétek nyírfák a domboldalon - egy tipikus táj Alaszka. Pontosabban, a lelke - nehéz a civilizáció területeken. Utak nincsenek ott. Akkor oda (nem mindig) a légi vagy folyóba.

Dolgoztam Kamcsatka és az alaszkai vadonban így emlékeztettek a Távol-Keleten, néha zavarba, és felszólította az amerikaiakat, hogy Kamcsatka-félszigeten. Ők nem sértődött.

fb vk tw gp ok ml wp

Tájak „mélysége” Alaska fájdalmasan emlékeztet Szibériában - az azonos utastérben csirkecomb. PHOTO Velengurin Vladimir, GLOBAL LOOK Sajtófotó: Vladimir VELENGURIN true_kpru

Még a legnépszerűbb vodka a helyi üzletekben úgynevezett «Kamcsatka», bár meg kell szerint az orosz irreális elképzelései pénz - $ 40 egy pint!

Zuhany kád helyett

Ellentétben a „hagyományos” Alaska, amerikai kényelem nem érte bokor. Vízellátás luxuscikknek, a WC az utcán - a norma. Gőz fűtés nem - az emberek mentettek orosz kemencében.

Orosz tanított alaszkai bennszülött építmények kunyhók, de valamilyen oknál fogva nem tanítani őket, hogy mi a klasszikus fürdő. A helyiek nem tudják, hogy létezik a gőz egy seprű. Ezek szerencsétleneket bemegy nyilvános zuhanyzókban, amelyek megtalálhatók minden faluban. By the way, az egyik falu a Yukon helyi annyira érdekel a történet az orosz fürdő, összegyűltek, hogy részét tölti a település költségvetésének építése nyilvános gőzfürdő.

fb vk tw gp ok ml wp

Sunset Alaszkában. Fotó Igor Rotar

Munka a bokor falvak majdnem ott. Az egyetlen „gazdag” itt - a tanárok és az állami alkalmazottak (a dolgozók falusi tanács „és mail). Évente egyszer, a fiatal férfiak alaszkai falvak bérelt egy hónapban „eloltotta tüzet” Kaliforniában. Szerzett füst három-négy ezer dollárt - csak éves kereset a legtöbb helyi lakosok.

Ahogy a távoli szibériai falvak és dalnovostochnyh emberek segít önellátó gazdák. A folyók itt hemzsegnek a lazac. A kifogott hal feldolgozására és vörös kaviár dobott a kutyák - alaszkai úgy vélik, hogy ez nem az.

Ahogy szibériaiaknál helyiek betakarítás bogyók - kilogrammos kádak ecetes vörös és fekete áfonya van minden otthonban. De ez nem savanyú káposzta alaszkaiak, és a gombát gyűjteni nem elfogadott. A bennszülött népek az alaszkai (valamint a North), nem eszik, és a fehér amerikaiak vannak szokva a termesztett gomba.

Azt találtuk, letépték a fehér nyárfa, és még az utcán a falu.

fb vk tw gp ok ml wp

Halak szárítanak hasonlók. De kaviár nem értékelik, dobott a kutyák. Fotó Igor Rotar

fb vk tw gp ok ml wp

Télen lehet vadászni sable. De tényleg kihasználjuk ezt a kevés vadászó-szakemberek, így a telet a távoli száz kilométerre a falu vadászat Zaimka. Alaszka minden ilyen kunyhó gazdája, és a Távol-Keleten is, hogy - a „köz”: bármely vadász képes megállítani őket. Indulás haza, mi vadászok mindig hagy némi ételt a következő vendég. Fél évszázaddal ezelőtt, ugyanezt a gyakorlatot létezett Alaszkában. De akkor honnan ez a „köztulajdon” valamilyen oknál fogva, nem volt hajlandó.

Birsalma, Pitka és Gozak

A lakosság nagy része a bokor - a bennszülött népek Alaska (indiánok és eszkimók). A nyelvüket, mivel az orosz kolonizáció - sok orosz szavakat. Fehér emberek hívják „Gozak” (torzult „kozák”). Nagyon népszerű a helyi nevét Ivan (János) és Pitka (Petka), és lehet nőies. „Orosz nevek nagyon bátor. Iwan hangzik mintha én nyertem! (Nyertem), „- tette hízelgett nekem a lakosság a bokor. Utódai orosz bokor én még nem találkoztam, de sok indiánok megnyugtatott, hogy a nagyapjuk (vagy dédapám) volt az orosz.

KSAT, Alaska zászló „orosz gyökerek”: ő találta fel 1926-ban, 13 éves fiú - egy negyed orosz, negyede a aleutok.

fb vk tw gp ok ml wp

Flag of Alaska, amelyek az arany csillag a Göncölszekér és a Sarkcsillag.

A parti Alaska először hirdették az orosz papok - egy kis része az indiánok még ortodox keresztények. A távoli falu orosz misszionáriusok érkeztek a Yukon és indeytsev- pogányok a kereszténységet, a katolikus és protestáns lelkészek.

De az orosz élt Alaszkában az egész ortodox egyház, bár ritka, épültek a távoli falvakban a bokor. A falu Ruby az egykori ortodox templom klub található még ma! Nem, itt, ellentétben a Szovjetunió nem volt „harcos ateisták”, de mint kifejtette, ha a templom épült a félsziget tartozott Oroszország. Most a falu - nincs apja, nincs hívek, itt van az épületben, és úgy döntött, hogy egy kulturális központ.

„Üdvözlet az orosz múlt” találhatók a legváratlanabb helyeken. Azt csúszva indián temető néző csodálatos kilátás nyílik a Yukon. Mi volt a meglepetés, amikor felfedeztem a sírokat chekushku vodkával! Ez a szokás elterjedt csak körében az ortodox, és nem tud olyan katolikusok vagy protestánsok.

fb vk tw gp ok ml wp

És a helyiek, valamint azt, hogy chekushku temetőben - akkor is, ha doboz sört. Fotó Igor Rotar

Úgy tűnt nekem, alaszkai indeytsy- keresztények „eklektikus”. Továbbá a sírokat, rájöttem, egy kis játék, házak, ahol a „holt lelkek”. Ugyanez házak láttam a temetőkben hanti és a manysi a Tajmír félszigeten.

„Indiánok nem eladni alkohol”

A bennszülött lakói Szibériában és Alaszkában van egy közös probléma. Az alkoholizmus - egy csapás az őslakosoknak mindkét oldalán a Bering-szoroson. A stílus nagyon hasonlít a részegség. Amikor elmentem az alaszkai diszkó, úgy tűnt nekem, hogy én találtam magam a tánc a Koryak falu. Azonban a kamcsatkai részeg koryachki meghívott fehér idegen otthont a „folytatása a banketten.” Sajnos, az alaszkai van ezzel ne álljon, de én biztos, a helyi fehér alaszkai bennszülött szokások is nagyon gátlástalan.

fb vk tw gp ok ml wp

Az alkoholizmus - a csapás a helyi őslakosok. Fotó Igor Rotar

Alaszkában, úgy gondoljuk, hogy a bennszülöttek inni, mert tudat alatt úgy érzik, rosszabb a fehérek. Oroszországban ez a változat a népszerűtlen. És világos, hogy miért. A Szovjetunió, Szibéria bennszülöttek beszélnek anyanyelvükön nem tiltott, de Alaszkában már a 1960-as a múlt század fehér tanárok erre „bűne” maszatos száját szappannal. Az üzletek és bárok személyzet lógott plakátok: „indiánok nem eladni az alkohol.” Az Alaska Native szenvedő alkoholizmus és nem tud versenyezni a fehéreket, hogy dolgozzon ki egy átlátható alsóbbrendűségükben. A Szovjetunió, ahol szinte az összes fizetett azonos fizetést, a probléma úgy érezte, sokkal kevésbé súlyos.

„Észak a 60. szélességi körtől élünk csak eszkimók és Psyché” - egy vicc Kanadában. Ez vicc alkalmazható lakói az alaszkai vadonban. Azonban megfelelően nevezik a helyi fehérek nem őrült, és az emberek, akik nem férnek bele az amerikai társadalomban.

Egy tipikus példa az ilyen „nevpisavshegosya” nevezhetjük alaszkai „farmer” Ed, akivel az egyik falvak Yukon. Az ifjú, Ed a városban élt az arizonai határ Mexikó és lett heroinfüggő könnyen megközelíthető ott. Ahhoz, hogy megszabaduljon káros függőség, ment az indiai fenntartás és képes volt nyerni ott kábítószerfüggővé. Ott elvett egy indián Lynn kezdte gyártási indiai ajándéktárgyak, és még a felesége „cram” kézműves bízva fehér turisták számára. Ez az üzleti hozta a csekély jövedelem fő forrása a család léte gyes (Lin szült Edu három lánya és egy fia). Ez a „gyermek” pénz és Ed vásárolt 15 évvel ezelőtt a $ 50 ezer a falu kunyhót a bokor.

fb vk tw gp ok ml wp

Utakon ezeken a területeken nem vezetnek. Akkor oda (nem mindig) a légi vagy folyóba. Fotó Igor Rotar

Amikor megkérdeztem, mi késztette őt, hogy menjen Alaszka, Ed kezdte messziről.

- Volt egy barátom, Arizona - szegény nyomorultat, mint én: nincs munka, nincs haza. Amikor teljesen meg lett nyomva, bement a sivatagban remélve, hogy lőni egy vad nyúl. De nem volt a nyúl ... és magukat a láb. Ők őt a kórházban szeretet. Elege vágásra. Feküdt egy tiszta ágyban, ő volt a fürdőszobában, és boldog volt. Amikor megkérdeztem tőle, hogy mit tenne, ha ő volt a kórházat, és ez a mennyei élet vége, barátom azt mondta: „Van egy másik láb!”. Szóval, nem akarok lőni magát a lábát. És Alaszkában, ott van a menedék, tűzifa, hogyan szegény, így szabad állam, és a Fish and Wildlife vannak halmok!”.

Alaszkában, az egykori arizonets boldog. Próbál nőnek „Arctic Circle” paradicsom és paprika. Eddig azonban a nyereség csak néhány paradicsom és paprika, ami Ed boldogan eszi a feleségével. De tervek voltak grandiózus.

- Sokat tanulhatunk az orosz. Az első háziasított rénszarvas hoztak Alaszka a 19. században a Távol-Keleten. és tanítottunk a rénszarvas Aboriginal Csukcs és Koryak. Sajnos, most a tapasztalat rénszarvas Alaszkában majdnem elvesztette. És mi van, ha újraéleszteni rénszarvas a Yukon. Érdekelne, a mezőgazdaság és a jakutokkal. Ezek évszázadok tartott a szarvasmarha telep, míg él ugyanabban a földrajzi szélesség, mint mi. A indiánok tehenek nem tart. De miért? Vajon megakadályozzák a friss tejet.

„A Rasputin” és csukcsi lány

A faluban egy orosz név Galina találkoztam a korábbi moszkvai Leo Pogrebinsky. Mivel a hatalmas szakáll helyiek hívják „a Rasputin”.

Loew emigrált a Szovjetunióba szüleivel 13 éves. Karrier elmulasztotta az Egyesült Államokban. Egy bevándorló él együtt egy sátorban egy kályha a bankok a Yukon és biztosítja, hogy nem hideg még pyatidesyatigradusny fagy benne. WC a volt Szovjetunió ott tartózkodó, csak megy a következő bokor. Tiszta Leva (nem túl gyakran) a nyilvános séta a falu.

fb vk tw gp ok ml wp

Loew Pogrebinsky sok évvel ezelőtt megváltoztatta a Moszkva-folyó partján a Yukon, hol lakik a sátorban. Fotó Igor Rotar

Erős benyomást tett a Levu megismerkedett csukcsi nő - egy tudós, aki eljött, hogy Alaszkában a küldetése, hogy tanulmányozza az élet a helyi indiánok. Leva előveszi féltve cache fotók csukcsi barátja. Ő tartja őket, így gyengéden beszél az ismeretség, mint a meleget, hogy azt hiszem, ő egy kicsit szerelmes tudós Oroszországból.

- Lena meglepte, milyen az életünk olyan, mint a csukcsi. Mi érezte magát otthon! - azt mondja, egy korábbi moszkovita.

Érdekes és más típusú alaszkai fehér. A bankok a Yukon távoliak tíz kilométerre a kunyhóból falvakban. Természetesen sem az áram, sem folyóvíz nem lehet kérdés. Élet a szakállukat (mint általában, a háborús veteránok) bekezdése kifejezetten kimondja, hogy nem akarja, hogy bármi köze a kedvelt amerikai társadalomban.

Már látogató Bill vietnámi veterán, aki él egy kunyhóban két óra motorcsónakkal a Yukon derevushki.V legközelebbi lakását kényelmes: a falakon szárított kellemesen illatozó gyógynövények, a tűzhely pattogó tűzifa. Benőtt szakáll szinte a derék, Bill bizonyult vendégszerető házigazda és jó társaság. Felajánlotta nekem öt különböző típusú tea gyógynövény, és személyesen tett áfonya és fekete áfonya lekvárral.

fb vk tw gp ok ml wp

Bill és szerény földet. Fotó Igor Rotar

De amikor elkezdtem beszélni Vietnam. veterán most kezd rázni, és elkezdte azt a benyomást kelti, hogy nem elég a megfelelő jogokat. Én siettem be a beszélgetést, hogy egy „nyugodt” téma, és fokozatosan társam jött.

fb vk tw gp ok ml wp

Vietnami veterán Bill elment a száz kilométerre a legközelebbi falu, hogy a mélysége alaszkai ércek elfelejteni a háború. Fotó Igor Rotar

Bill szerint azt mondta, hogy a vietnami háború, ő vásárolt két „betegség”: emberkerülés és heroinnal. A második betegséget sikerült „viszonylag könnyű”, de újra szerelmes emberek nehéznek bizonyult.

- Örülök, hogy a látogatók, szívesen kommunikál érdekes emberek, de éljen a társadalomban nehéz. Egyedül a természet úgy érzem, több természetes, - mondja a veterán.

Egy szélsőséges példa alaszkai arcvonások remeték - amerikai család Dávid és Romy Atchley. Külsőleg, a felesége egy tipikus amerikai „tojás fejek”: a két poharat, hogy kommunikálni jó angol irodalom. A „múltja” Romy dolgozott egy ökológus és David filozófiát tanított egy egyetemen. De 20 évvel ezelőtt Atchli költözött egy kunyhó az erdőben kétszáz kilométerre a legközelebbi falu. Mindezen idő alatt, csak egyszer élt három hónapig a városban - a pár már egy fia. De amint „a gyerek egy kicsit erősebb,” remeték a gyermek visszatért kedvenc kunyhó.

Egy év alatt mennek hetente egyszer a legközelebbi városba, hogy ennivalót vegyenek. Ők csak akkor kell só, kávé és gabonafélék - a többi élelmiszer adja a tajga.

Az ő véleményét, Atchley - tipikus „baloldaliak”. De az ok a másik remetetanyák. Ahogy David elmagyarázta nekem, az élet az emberek között, „egy ember elveszíti önmagát”, és csak távol társadalom megérti a valódi élet értelmét.

fb vk tw gp ok ml wp

A „múltja” Romy dolgozott egy ökológus és David filozófiát tanított egy egyetemen. Fotó Igor Rotar

- Nem vagyunk az elsők, akik az alaszkai, amelyek a társadalomtól. Először ezt a gyakorlatot elkezdte gyakorolni az orosz szerzetesek. Például, az egyik leghíresebb ortodox prédikátorok Amerikában. Saint Herman Alaszka rendezni egy kis szigeten, ahol az egyik élt csendben! És nem csak a szerzetesek. Olvastam az orosz óhitű család Szibériából, akik az erdőben éltek nélkül kommunikál a külvilággal. Orosz, mert meg kell értenünk, és nem azon, miért választotta ezt az életformát! - David azt mondja.

Talán felnőttek Atchley és „Úgy találtam, hogy”, de fiuk benyomás a furcsa fiú. Az ő 12 éves, ő nem tért anyjának, és társaik, játszik számítógépes játékokat furcsa, idegen neki. A civilizáció, ezért nem tetszik, hogy ő megsértődött, amikor hívtam, hogy amerikai.

Miután az Orosz bekebelezése Krím Alaszkában számíthat „orosz invázió”. És az orosz fenyegetés félelem még a legtávolabbi külső területeken az állam. Tehát, ez a bokor komolyan azt állította, hogy a beavatkozás lehetősége Alaszkában mondta. Putyin magát. és az orosz repülőgépek már repült az államhatárok (ez valójában azt írta az amerikai sajtó).

fb vk tw gp ok ml wp

Ironikus, hogy az orosz fenyegetés félelem még a legtávolabbi külső területeken az állam. Fotó Igor Rotar

Amikor megy a helyi diszkóba, a tulajdonos a ház, ahol laktam, aggódtam: „Ne ülj ott, és hogy az indiánok rúgni, és akkor emlékeztetnek arra, hogy Putyin kezdett egy katonai bázis közelében Alaska építeni!”

Azt prosherstit egész internet. És nem találtak bizonyítékot a Kreml túlkapásokat Alaszka próbál meggyőzni a tárgyalópartnerek, hogy amellett, hogy vicc, hogy mit Putyin nevezi őket Peninsula ays- krém (szójáték: fagylalt angol hangzik ugyanaz, mint „jég Krím”) nincs jele a potenciális orosz beavatkozás nem rögzített.

Sajnos, én hallgattam hitetlenkedve.

De ahhoz, hogy megnehezítené a két ország közötti alaszkaiak érezte láthatatlan jelenlétét Oroszországban. A nyitott terek, természet, elveszett az erdőben falvakban - ez a föld természetes kiterjesztése a Távol-Keleten. Echoes az orosz múlt érződik mindenütt. Bármely rezidens orosz állam - nem elvont állami és ország, ahonnan ma a régió jár egy csomó láthatatlan kulturális szálak. A közelség érezhető itt a különböző részek. És talán semmi nevetni a volt kormányzó Alaszka Sarah Paley, kijelenti, hogy „látja az ablakból a házát Oroszországban”.

Sarah nem messze az igazságtól.

fb vk tw gp ok ml wp

Ahol én vezettem a levelező

Hogyan kell eladni Alaszka

1732-ben, akkor kezdett a fejlesztés területe több mint fél millió négyzetkilométer a messzi észak-nyugati Észak-Amerika - amikor egy expedíció által vezetett M. Gvozdev és Fedorov készített egy felmérést és leírása ezen része a szomszédos kontinensen.

1853-ban, az első alkalommal a javaslat született, hogy eladja a terület az Egyesült Államok - a főkormányzó Kelet-Szibéria gróf Nikolai Muravyov -Amurskogo.

1857-ben Konstantin nagyherceg Nyikolajevics (öccse Alexander II) levelet küldött külügyminiszter Alexander Gorchakov, hogy szükség van, hogy elhagyja Alaszka és miniszter Prince támogatott, de megakadályozta a polgárháború az Egyesült Államokban.

Május 3, 1867 szerződést írtak alá a császár Alexander II.