kosárlabda szabályok

A szabályok szerint a kosárlabda játssza a két csapat, amely rendszerint tizenkét játékos a pályán a játék egy időben jelen öt játékos mindkét csapatból. Mielőtt minden csapat feladata -, hogy dobja a labdát az ellenfél kosarat, és hogy megakadályozzák a másik oldalra, hogy birtokba vegye a labdát, és dobja a kosárba. Játssz a labda csak a kezével. Ez sérti a szabályokat, amikor a játékos fut a platform, és nem érte el a labdát a földre, szándékosan rúgja a labdát lábbal, blokkoló bármely részét a láb vagy megüti a labdát. Nem szándékos, véletlen érintés láb vagy lábszár nem sérti.

A győztes lesz a játék a csapatnak, hogy befejezése után a játékidő szerezte a legtöbb pontot. Abban az esetben, ha a parancs lezárása után birtokba azonos pontszámmal rendelt túlóra (általában öt perc hosszabbítás). Ha a járulékos költségeket az idő egyenlő marad, akkor a hozzárendelt második, harmadik, stb túlóra, amíg van egy nyeri a játékot.

Egy hit a kosárban van rendelve egy másik pontok száma:

1 pont - minden pontos dobja a szabad dobja vonal
2 pont - roll, vagy közel az átlagos távolság (legközelebb a három pontot vonal)
3 pont - dobni három pont egy egyenesen a távolság 6m 25cm

A visszaszámlálás után kezdődik a játék kezdete ugrás labda közepén kör a játszótér megfelelő megütött labda az egyik játékos. Általában mérkőzés négy időszakok tíz perc alatt (a National Basketball Association, az idő tizenkét perc) időközönként két percig. Az intervallum között a második és a harmadik negyedévben a játék tizenöt percig. Miután a végén egy hosszú szünet csapat cserélt kosarak.

A kosárlabda játék gyakran vannak különböző nem tartása és a szabályok megsértése, nevezetesen:

A játék a kosárlabda következő követelményeknek: a játék lehet tartani egy nyitott területen, vagy zárt térben legalább 7 m magasságú játszótéri Méret - 26h14 m pajzs mérete - 180h120 cm távolság az alsó széle a földre, vagy a padlóra kell lennie 275 cm .... a vásárlás egy gyűrű fém, amely fel van szerelve egy háló nélkül alján. Rögzíthető helyezése a parttól 0,3 m-re az alján a vágott lap. A labda kerülete a játék a kosárlabda 75-80 cm, a súlya a labda legyen a tartomány 600-650 g