10 hibák nevelés

A szülők neveljék gyermekeiket a legjobb tudása és megértése az élet és ritkán gondolunk, hogy miért bizonyos helyzetekben is, és nem másként. Azonban minden anya életében vannak időszakok, amikor a viselkedését a szeretett gyermeke terelni. Vagy talán a felnőttek maguk a radikális nevelési módszerek, tegyen valamit azért, amit akkor történik szégyelli. nem vagyunk egyedül a saját hibáit, mind a szülők időről időre tenni. De ez mindig jobb, hogy tanuljanak a hibákat mások, nem?

Error - ígéretet nem szeretni

„Ha nem megy, ahogyan szeretném, én nem szeretlek”

Miért gyerekek oly gyakran vitatkoznak minden kérésünk? Lehet, hogy azért, hogy annak ellenére nekünk, hogyan kell? Felhívás a józan ész? Igen, csak nem hallja, amit a felnőttek nekik. Megfenyegette? Ez már nem érvényes. Ezekben az esetekben sokan használják egyfajta ütőkártyája: „Most anya már nem szeretlek.” Milyen gyakran sokan elhangzott a mondat.

Promise már nem szeretem a baba - az egyik leghatékonyabb eszköze az oktatás. Azonban ez a veszély általában nem végzik. És a gyerekek úgy érzik, egy nagy hazugság. Egyszer megcsalt, akkor hosszú ideig, hogy elveszíti a bizalmat a gyermek - a gyermek fogja érzékelni téged, mint egy ember hamis.

Sokkal jobb, hogy azt mondják: „Én szeretlek mindegy, de a viselkedése, azt nem hagyja jóvá.”

Hiba második - közömbösség

„Tedd, amit akarsz, nem érdekel”

Miért érdekes ez? Azzal érvelnek, keresse érvek bizonyítani valamit, hogy a gyerek, ideges? A gyerek maga meg kell tanulniuk, hogy megoldja a problémákat. Általában egy gyerek kell készíteni a felnőtt életre, hogy ő is hamarosan független. És mi marad egyedül.

Soha ne mutassa meg gyermekének, hogy nem érdekel, hogy mit csinál. Ritka, érzékelve a közöny, azonnal elkezdi ellenőrizni, hogy ez az „igazi”. És valószínűleg, az ellenőrzés lesz a jutalék cselekmények rossz kezdetben. A gyermek várja, hogy követendő-e vagy sem a kritika a bűncselekmény. Röviden, egy ördögi kör. Ezért jobb, ahelyett, hivalkodó közömbösség megpróbál létrehozni egy baráti kapcsolat a gyerek, akkor is, ha a viselkedése nem felel meg Önnek.

Elmondhatjuk, például: „Tudod, ezen a ponton nem értek egyet veled, de azt akarom, hogy segítsen, mert szeretlek bármikor, amikor szükség van rá, akkor kérjen tőlem tanácsot ...”

Hiba harmadik túlságosan megszorító

„Meg kell csinálni, amit mondtam, mert én vagyok a házban, a fő”

Gyermekek be kell tartaniuk a vének kérdés nélkül - a legfontosabb elv az oktatásban. Beszélgetések nem engedélyezettek. Nem számít, hány gyermek - 6 vagy 16 éve. Gyermekek nem ad engedményeket, különben végül leül a nyakunkba.

A gyerekeknek meg kell érteni, hogy miért, és mit csinálnak valamit. Túl szigorú nevelés, elveken alapul, amelyek nem mindig érti meg a gyermek, emlékeztet képzés. Egy gyermek hallgatólagosan végre mindent, ha közel, és a „nem érdekel” minden tiltás, ha nem több. Meggyőzés jobb szigor. Ha szükséges, azt mondhatjuk, ez: „Te ezzel, ahogy mondom, és este mindannyian csendben beszélni - hogy miért és mi célból.”

Hiba negyedik - gyermekek kényeztesse

„Azt hiszem, megcsinálom magam. A kisbabám eddig nem képes”

Készek vagyunk mindent megtenni a gyermek, mert a gyerekek mindig a legjobb. Gyermekkor - oly rövid az ideje, ezért legyen finom. Prédikációk, kudarc, frusztráció - tudjuk megszabadítani a gyerekek minden nehézség és bajok. Örülök, hogy kitalálni, és teljesíti minden kívánságát, a gyermek.

Elkényeztetett gyerekek nagyon nehéz az élet. Nem tudja tartani egy gyermeket a motorháztető alatt a szülői szeretet, a jövőben ez vezethet sok probléma. Hidd el, ha a szülők tisztítani szó szerint minden kő az út baba, ebből gyermek nem érezzük magunkat. Éppen ellenkezőleg - úgy érzi, tehetetlen, egyedül.

„Csak meg kell csinálni magamnak, de ha nem, akkor én leszek boldog, hogy segítsen” - ez az egyik lehetőség bölcs hozzáállás, hogy a lánya vagy fia.

Hiba Five - kiszabott szerepet

„Gyermekem - a legjobb barátom”

A gyermek - a legfontosabb dolog az életünkben, ez így világos, beszélhetünk vele mindent. Ő ért minket, mint egy igazi felnőtt.

Gyermekek készek mindent megtenni, hogy örömet a szülei, mert apa és anya számára fontos ember a világon. A gyerekek még kész belevetik magukat a bonyolult világában felnőtt problémák helyett megvitatása érdekeiket társaik. De a saját problémák megoldatlanok maradtak.

Hiba hatodik - pénz

„Több pénz - a jobb oktatás”

Vagyunk túl alacsony arány, ezért nem is engedheti meg magának, hogy kezelje a gyermek, állandóan ki kell tagadni őt körül, ő viseli a régi ruhák, stb Röviden, ha több pénzt, jobb lenne a szülők.

A szeretet nem vásárol arány - hangzik elcsépelt, de igaz. Gyakran előfordul, hogy az alacsony jövedelmű családokból felnőttek mindent megtesznek, hogy a gyermek nincs szükség. De akkor nem érzem bűntudatot, amit nem tud teljesíteni az összes vágyait. Tény, hogy a szeretet, gyengédség, közös játékok és szabadidős együtt töltött idő a baba sokkal fontosabb, mint az Ön pénztárcáját. És ha megnézed, nem a pénz mozgatja a gyermek boldog, és ez a felismerés, hogy ő az, akkor nagy-nagy.

Hiba hetedik - napóleoni tervek

„Gyermekem zenélnek (tenisz, festés), én nem engedte hagyja ki a lehetőséget”

Sok felnőtt álmodott, mint egy gyermek balett tanulás, tanulni zongorázni, vagy tenisz, de nem egy ilyen lehetőséget. És most a fő cél apukák és anyukák -, hogy a gyermekek a legjobb oktatás. Nem számít, ha a gyerekek nem is igazán akar, ez időt vesz igénybe, és értékelni fogják az erőfeszítéseket a felnőttek.

Sajnos, a gyermekek nem mindig értékelik az erőfeszítéseket a szülők. És gyakran fényes jövő, amelyet a felnőttek agyában, megosztott a teljes hajlandó a gyermeket, hogy vegyenek részt, mondjuk, a zene. Bár a baba még kicsi, és engedelmeskednek a felnőtteknek, de aztán. akarnak menekülni a sejtekből a szülői szeretet, elkezd tiltakozni a rendelkezésére álló eszközökkel - ez lehet a drogok, és csak egy hóbort heavy rock éjjel. Ezért, kitöltve a napon a gyermek szükséges és hasznos foglalkozás, ne felejtsük el, hogy elhagyja őt kis időt a személyes ügyek.

Hiba nyolcadik - túl kevés szeretet

„Kiss és egyéb érzékenység nem annyira fontos a gyermek”

Pet kishúgom? Micsoda képtelenség! Csók az anyám? Átölel apa? Igen, nincs idő. Sokan úgy vélik, hogy a felnőttek a szeretet gyermekkorban vezethet a további problémákat a szexuális irányultság alapján. Röviden, nem ölelés és csók - több, mint szükséges és komoly dolgokat.

A gyermekek minden korosztály hajlamos simogatni, ez segíti őket, hogy úgy érzi, szeretett és ad bizalmat. De ne feledd, a vágy, hogy odabújik kell még, a legtöbb esetben jön a gyerek. Ne erőltesse a gyerekek szeretik az aktív - akkor nyomja őket.

Hiba kilencedik - a hangulat

„Can-e vagy sem? Ez függ a hangulat”

Hiba a munkahelyen, rossz kapcsolatok a családban, hogy milyen gyakran felnőttek „kitombolja” egy gyerek. Sokan azt hiszik, hogy nincs semmi ok az aggodalomra. Elég csak az, hogy meghívja a gyerek és vásárolni régóta ígért játék, és minden rendben lesz.

A szülőknek kell mutatni a gyermek, hogy azok elégedettek a jó cselekedetek és a rossz ideges. Ez megteremti a fejében a gyermekek keménység értékek az életben. Amikor a felnőttek kedvéért önzését és hangulat ma teszi valamit, és holnap ez tilos, a gyerek megérti, csak egy dolog: nem érdekel, hogy mit csinálok, még ennél is fontosabb, hogy mit anya hangulat. Azonban, ha úgy érzed, hogy nem változtatja meg, akkor jobb, ha előre jóvá a gyermek: „Szóval, akkor nem, ha én vagyok a jó hangulatban fogják engedni, hogy csinálsz, amit akarsz, és ha rossz - próbálja, hogy leereszkedő nekem.”.

Hiba tizedik - túl kevés időt a gyermek

„Sajnos, nincs ideje, akkor”

Sok felnőtt is nagyon elfoglalt a munka, de a minden szabad percet próbálja tartani a gyerekeket: ők sorolják őket a kertbe, és az iskolába, felkészülni rájuk, mosás, vásárolni bármit, ami szükséges. Gyermekek maguknak kell ismernünk, hogy a szülők nem volt ideje játszani, és olvasni őket.

Kapcsolódó cikkek