Északi összetett - kettő az egyben - benne van a Északi összetett - ski sport

A történelem a sport, mint önálló tudományág kezdődött 1924-ben, amikor bekerült a Északi összetett verseny programja a téli olimpián. Ekkor azonban ez volt a formája eltér a jelenlegi. Először is, a verseny előzte meg az ugráló rész, de nem követte azt, mint most, és másodszor, a rendszer határozza meg a győztesek voltak homályos és bonyolult.

Minden megváltozott az érkezés norvég északi összetett versenyző Gunder Gundersen. Olyan volt, mintha nem mozdult biathlonist semmi kiemelkedő: a hitelét csak két érmet a különböző minták kivont a világbajnokságon - ezüst díjat Falun és a „bronz” Lahti. Mintegy Gundersen igazán beszélünk 20 évvel azután, hogy a sport sikerei, amikor a norvég síző lett a vezetője az északi összetett bizottság, része a szerkezet a Nemzetközi Sí Szövetség.

1980-ban, és nézte az olimpiai torna combinators mint technikai igazgató a verseny, Gundersen gondolta át a pontozási rendszer, érthetően és konkrétan megmagyarázni, mi előnye a sportoló kap egy ugródeszka a részét a verseny (és még akkor is a szekvencia jelen megjelenése) előtt síverseny.

Díjak a skandináv kombinált játszottak (akkor és most) osztottuk kétféle - az egyéni címet a csapat verseny. Az egyes tudományágak Gundersen javasolta, hogy „konvertálni” egy pont, ami a trambulin jumper, 6,7 másodperc alatt a pályán. Mert csapat indul a különbség pontszám jelentette a vezető fölénye - „bányász” relét kvartett - 5 másodperc alatt legközelebb üldöző.

Legacy of Gunder Gundersen elhunyt több mint 10 évvel ezelőtt, halhatatlanná számos más sport, a rendszer használata formájában úgynevezett „Pursuit” - különösen a sífutás és a biatlon.