1. kérdés pap

Üdvözlünk! Szeretném tudni, hogy tud-e viselni egy fiatal hajadon lány medál szűz „Seven nyilak”, ez nem zavarja a magánélet? Azt mondták, hogy egyedül volt az életben, itt, attól tartok, hogy a magány hozza.

Olesya, egy ortodox ember viselhet Saints fel a képeket. Ikonok nem hozza a magány és boldogtalanság. Minden Isten akarata, minden attól függ, nem pedig a külső tárgyakat és jeleket. Meg akar házasodni, és boldog - így imádkozni és kérni Isten Anyja róla.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Üdvözlünk! Mondd, kérlek, hogyan kell kezelni ezt az „ajándék”. Egyszer régen családi barátok bemutatott egy ünnep „ajándéktárgy” - a patkó típusú boldogság. Ez nem is igazi cipőt, és kartonból, ragasztott mindenféle magvak, gabonafélék, de azon kívül, hogy van ragasztva és papír ikon „Isten Gyors Hallgassatok”. Általában „összekeveredtek, - lovak, emberek!” Régebben nem értek az egészből, és ez a patkó lóg sok éve már, mint egy ajándék, bemutatták a jó szándék. És én nem dobja rá a kép a Virgin, és megértem, hogy ez rossz. És még mindig nem tudom, hogyan kell tapintatosan elmagyarázni az eltűnése a szokásos helyén ezt az ajándékot, hogy a férje, ő meg nem keresztelt, és nem hívő. Köszönöm.

Xenia, ikonochku a patkó el kell távolítani, akkor nincs helye. Ikonok kell erre a célra kijelölt helyen a szent sarokban. A cipő maga maradhat, feltéve, hogy Ön és a háztartások érzékelni csak emlékbe, és adja meg az érték „kabala” vagy „talizmán”.

Priest Vladimir Shlikov

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Üdvözlünk! A lakásomban van egy különleges hely ikonokat és szent. Az egyik család tagjai folyamatosan hozza ezt a helyet a különböző háztartási cikkek, blokkoló ikonok. Amikor finoman megkérem, hogy ne tegye, azt mondja, hogy én csinálok az nem keresztény (ez kényelmes, hogy mindent én konfliktusokat semmi). Mit kell tenni?

Svetlana, azt hiszem, azért van szükség,: hogy gondoskodjon egy szobában, vörös sarokban polcok ikonok - a sarokban, szemben a bejárati ajtó -, hogy ikonok, megállapítják a szentély, és senki sem hagytuk, hogy a polcokon semmi idegen.

Abbot Nikon (fej)

Áldd meg, uram. Kérem, mondja el, ha tudsz, az ikon állt az asztalon, és nekidőlt a tükör, állva ezt a táblázatot?

Hit, elvileg, persze, ez lehetséges, ha nincs más lehetőség, de én nem fogadnék. Mert miközben imádkozott előtte az ikonok, látni fogja a tükörben, mintha imádkozott is, és ez nem helyes. Vásároljon egy polcon vagy álljon az ikonok, és nem lesz probléma.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Üdvözlünk! Szóljon, ha jönnek a templomba, mit imát minden ikon meg kell beszélni? Eltévedek előtt ikonok, nem tudom, mit mondjak, teszi a keresztet, és az ikon az egész. Kérem, mondja meg, hogyan kell viselkedni a templomban? Köszönjük!

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Kérem, mondja meg, hogy ez lehet változtatni a kereszt a nyakon az ikon a Szűz, viselniük kell a határon egyedül? Még mindig vannak olyan dísztárgyak ortodox „Akimov”, mert áldott pap. Vettem egy karkötő egy ima, „Ő lakozó a támogatás.” Hordom a karján oké?

Marina egy ortodox személynek kell viselnie mellkereszt. Kereszt nem lehet változtatni, nem számít, mit. Tudod viselni az ikon a Szűzanya, hanem a kereszt. Személy szerint én nem szívesen az ékszerek és Bizsu „ima” vagy keresztény szimbólumokat. Ima kell származnia magunkat, és nem szolgál, mint egy dísz a szervezetben.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Darius, esküvő ikon készlet, ahol szeretnénk, hogy imádkozzanak előttük. Pontosan hová tette őket - nem számít. Közel az ikonok és az ikonok tárolható csak Holy tárgyak - .. keresztek, amulettek, relikviák részecskék, stb pénzt tárolni a széf a bank vagy szélsőséges esetben, a táblázatban.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Jó napot kívánok. Halott nagymama - anyám-in-law (feleség eltemetett két hónapja), ő vágja ki az ortodox újság képeket a szentek, az Úristen, az Istenanya, mellé az ikonok és molilas.Chto tehetünk ezekkel a levágott? Az ikonosztáz az én kis - semmi sem fog. Hol rátette mellkereszt? És még egy kérdés: ha egy kicsit részeg, 1-2 üveg sört, akkor imádkozunk elhunyt (feleség, szülők)? Vajon ez az ima eléri Istent? Az egyház nem megy, kérlek otthon, mint a legjobb tudok - baleset után nem gyógyult törések a láb csontjai, míg egy tolószékben.

Priest Alexander Beloslyudov

Kapcsolódó cikkek