15. lecke

„Ábrázolja a témát.” A gyerekek felváltva ábrázolni háztartási bútorok: szekrény, kanapé, szék, stb, hogy mindenki tudja, milyen dolog ...

"Anya I Do". Kérd meg a gyerekeket, amit általában részt vesz a ház anyjuk, majd hívja ezt vagy azt az érzést, és hagyja, hogy a gyerekek emlékeznek, és ábrázolja azokat anyja osztályok, akikkel társult ezeket az érzéseket.

„Csináltam egy üzlet jó.” Vezető gyermek dobtak egy labdát, és mindenki, aki megkapta, gyorsan kell hívni az egyik iskola és a belügy, amit sikerült jól ezen a héten. Például: „Én volt szolgálatban az ebédlőben jó”, „én rögzítette a játék öccse”, „segítettem a nagyapám a rend helyreállítására,” stb ...

„Hiányos mondat”. Beszélni, hogy miért szülőknek néha meg kell fegyelmezni a gyermekeiket. Függetlenül attól, hogy ad nekik örömet? Vajon a büntetés segít a gyerekeknek ki kell javítani? Hez egy teljes mondatot:

Ha a gyermek valami rossz, meg kell ...

Amikor a barátom volt bűnös, a szülei ...

Ha felnövök, és a gyerekek nem viselkednek, én ...

Íme kivonatainak gyermekek készítmények, amelyek beszélnek szülői büntetés, és megvitatják őket össze:

„Apa vette Anna a szobába, és megverte őket. Aztán kezdett viselkedni, annál jobb. "

„Apa legyőzni őt. Ezt követően már nem kapta meg a megfigyelések és a szülők boldogok voltak. "

„Azt verték, és másnap korrigált kettes, és tanulmányozni kezdte meg öt.”

Beszéljen arról, hogy meg lehet csinálni anélkül, hogy büntetést. Vannak olyan gyerekek, akik soha nem büntetik a szülők? A gyerekek képesek megérteni a felnőttek, ha beszél velük csendben arról, hogy bűnöző? Lehetséges, hogy megbüntesse a gyermek, anélkül, hogy jogsértő vele? Milyen módon lehet segíteni a gyermek a helyes?

Bízza a történetet. Gyermekek hallgatni, rajzolni, és megvitatja a történet.

Egy nagyvárosban lakott gnómok egy család. Törpék - ez ugyanaz az anyag, mint az emberek, csak nagyon kicsi. A család barátságos volt, de ha egyszer ez történt a történet.

Anya elhagyta a házat a saját üzleti, és azt mondta a kis gnóm:

- Majd hamarosan visszatér. Viselkedj.

Törpe, egyedül maradt, elkezdett sétálni a lakásban, és hirtelen csodálta gyönyörű váza anyám szobájába. Ez volt az anyám kedvenc váza. Jellemzően a napsugarak játszik vele arcukat, de most az üveg homályos volt, mert belepte a por.

- mossa gondolod tál! - Úgy döntöttem, hogy a Gnome. - És ha az anya visszatér, ő lesz boldog, hogy a váza megint süt a nap.

- Felmászott egy székre, elérte a váza, de megbotlott és elesett. Váza gördült le az asztalra, és összetört, ütő a padlón.

- Milyen kár! - Törpe sírt.

És az anyám vissza. Ő nagyon mérges, majd dühös, hogy a kedvenc váza vált egy halom törmelék, verést és szidtam a gnome. Soha nem tudta, hogy mindez bajt történt, mert a törpe akart a kedvében járni.

A baba sem sérült meg, és haragudott az anyjára. Nem akarta látni, bezárkózott a gyermek és keservesen sírt. „Azt akartam, hogy valami jót anyának! Nem tehet róla, hogy nem tudtam csinálni! És ez lenne a ... hagyjuk ezt anya nem létezik! Hadd legyek az egyik az egész világon! „- tette panaszkodott.

Könnyek gördültek le az arcán jégeső, és hirtelen egy könnycsepp közvetlenül a könyv, amit készített a mágus. És akkor a bűvész újjáéledt.

- Tudom, hogy mindent, mindent látni - mondta a kis törpe - Ön sértőnek anyám, és szeretné őt találni. Ő büntették te, nem érti, mi folyik itt. Nos, van egy varázspálca. Most hullám az informatikai és az anyád eltűnik, akkor továbbra is az egyik az egész világon ...

És így is történt. Anya eltűnt. Gnome magányos vándor a ház körül. Hamar rájött, hogy anélkül, hogy az anyja rossz. Aztán azt akarta, hogy anyja a közelben. „Valószínűleg ez rossz nélkülem. Talán ő nézett rám. Lehet, hogy még rosszabb, mint én ... „- gondolta gnome. De hogyan jut anya?

És Gnome kitalálni: talán meg kell megbocsátani anyja? És amint megállt ő dühös, és sértés letelt, anyám is ott volt. Ezek megölelték egymást, és kérni kezdték egymást bocsánatát. Gnome mindent megmagyarázott neki, aztán elment a P + R parkolók a körhinta.

Anya vett törpék édességek, vigasztalta magát, és azt gondolta: „Nos, én megbocsátottam az anyám! Szeret annyira! Én mindig megbocsát neki, ez a kedvencem, egy anya. " És anyám úgy gondolta: „Hogyan volt a baj! Jó volt, hogy a fiam képes volt bocsáss meg! Megpróbálok nem fáj neki, mert szeretjük egymást! "

„Portré egy anya.” Megvitatása után a történet, beszéljen a gyerekeknek, hogyan kell megbocsátani a szülők, ha igazságtalan. Gyermekek csukott szemmel képviseli az anyja: milyen a haja nézett ki, mint a legtöbb elegáns ruha, mosolyog. Akkor díszíteni a papírlapot, és rajzoljon egy szép keretet az édesanyja portréját. Végén osztály portrék lógnak a falon, majd a gyerekek hazaviszik, mint egy ajándék anya vagy az apa.

Az alapötlet az osztályban: anya, mint minden ember, joga van a hiba, lehet fáradt, és nem mindig a helyes dolgot. A legfontosabb dolog -, hogy megtanulják, hogy bocsásson meg egymást.

4. téma: Én és a barátaim

-, hogy segítsen a gyerekeknek megérteni a minőség egy igaz barát;

- vezető diákok ismerjék saját képességét, hogy barátok.

Lecke 16. Egy igaz barát

„Ki mondta, hogy köszönöm?” A résztvevők egy kört alkotnak gyakorlatok, amely ül a közepén egy közülük. Gyermekek jön, és rázza a kezét. Advance vezető kinevez egy gyermek, aki át kell mennie egy kézfogás, „köszönöm”. A többi már csak köszönni. A feladat a vezetés - meghatározni, aki azt mondta neki, köszönöm.

„Csináltam egy üzlet jó.” Gyermekek emlékeznek tetteik az iskolában és otthon, ami sikerült jól a múlt héten. Bárki, aki elkapja a labdát dobott egy vezető beszél egy ilyen sikeres esetek hangosan.

„Ki kicsoda?” A gyerekek adják ki kártyák jelölt rájuk a családi szerepek: .. anya, apa, nagymama, nagyapa, testvér, stb Ezek viszont mindegyike szerepet, szavak használata nélkül, a másik rájön, ki ábrázolja egy adott esetben.

„Hiányos mondat”. Gyermekek töltse ki az alábbi mondatokat:

Egy igaz barát - aki ...

Én lehet, hogy barátok, akik ...

Azt lehet barátok, mert ...

„Minőség a másik.” Ólom működik az írást a táblára: „Egy igaz barát.” Következő csatolt lapot a nevét a különböző emberi tulajdonságokat. A gyerekek felváltva válasszanak a kiváló minőségű, a másik (esetleg igazolhatja a választék), és írd fel a táblára. Ennek eredményeként, a szavakat gépelt listáját adottságok teszik ki a kép egy igaz barát. Olvasta hangosan. Gyermekek arra ösztönzik, hogy gondol-e ezek a tulajdonságok minden őket, ami nem elég, amit kétség. Ki tud mesélni a gondolkodás.

Bízza a történetet. Gyermekek hallgatni, rajzolni, és megvitatja a történet.

Egyszer volt egy kislány a világon. Volt egy anya és apa, és mindannyian együtt éltek egy kis lakás a 22. emeleten egy magas épület. Amikor a lány éjszaka kinézett az ablakon, úgy érezte, hogy ő is megérintette a kezét az ég felé, tarkított millió csillag. „Hány csillag az égen - a lány gondolta. - Talán annyi, mint az emberek világában. "

Egy nap, amikor mindenki lefeküdt, a lány kinézett az ablakon, hogy jó éjszakát fényes hónapban. Hirtelen valami zörgött az ablakon a oldalablakok és az egész szoba kigyulladt egy pillanatra vakító fény.

- Szia, kislány! Azt már régóta szeretett volna ... - hangzott vékony hangon.

- Ki az? Mi folyik itt? - ijedt lány.

- Ne félj tőlem! I - az egyik csillag, amit annyira csodálom, ha nem tud aludni éjszaka. Azt már régóta szeretett volna repülni, de anyám sokáig nem hagyott cserben. És ma hagyjuk egy kicsit itt maradni. Tehát repültem, hogy találkoztunk.

- Nem értem! Önnek is van egy anya? - kérdezte a lány.

- És hogyan! - nevetett a csillag. - Az ég minden ugyanaz, mint a Földön. Vannak kis csillagok, és azok - a szülők és a nagyszülők.

- Milyen érdekes! Mesélj még magadról, méz csillag!

- Nos, akkor kap kényelmes - mondta a csillag, repül a szobában, és pristraivayas a párnán. - Én vagyok a földi szabványok tizenegy éves - egy kicsit több, mint te. Van egy csillag anya és apa. Én vagyok a csillag iskolában. Vannak jó tanárok, és minden nap tanulok valami újat. De ... - A csillag hirtelen néma és szomorú.

- Mi az? Miért hallgat? Te valaki bántja? - aggódott a lány.

- Ó, nem ... A csillag a világ jó vagyok. De néha úgy érzem, magányos ... Nincsenek barátaim. Néha velem megismerkedett más csillagok, de a barátságunk nem tartott sokáig. Ők valahogy megunta velem. Szeretek sétálni a csillagos rétek, virágok és gyűjtsük össze a csillagok nézni a távolság a Föld, ami csillog minden színében, ami a fény az ég ... És én magam zavarban, hogy megismerjék más csillagok - Félek, hogy megint én vagyok valaki azt mondja, hogy számomra nem érdekes ...

- De te képes ma találkozzunk! Te nem szégyelli! - A lány felkiáltott. - Bár az igazat megvallva, én magányos is. Néha úgy tűnik, hogy nem lesz szükség az egész világ elfordult tőlem.

- Tényleg? És ez történik veled?

- Nos, én is nincs igazi barátja. Szeretnék valakit, hogy barátok, örökre együtt, játszani, sétálni. Együtt nevetünk, amikor vidám és szomorú volt együtt, ha a rossz hangulat. Végtére is, az igaz barát - aki akar lenni veled, és ha szomorú, ha rosszul érzem magam.

- Tudod, - elismerte, hogy a csillag - ma velem először egy hosszú ideje vált egyszerű és könnyű a szíve. És mindez azért, mert megismertelek! Szeretem szépen. Nagyon kedves és szimpatikus. Akarod újra repülni, hogy akkor majd, mi pedig ismét beszélni valamiről? Végtére is, a két vidám, igaz?

- Persze - mondta a lány. - Ügyeljen arra, hogy megérkezik! Megvárom az Ön számára. Számomra úgy tűnik, hogy már ismert hosszú ideig. Hiányozni fog ...

A csillag volt az ablakon egy pillanat:

- Az idő múlásával olyan gyorsan! Édesanyám, igaz, a hullámok. Megvan, hogy repül!

- Ó, milyen gyorsan! - Sajnálom lány.

- Igen, de én biztosan visszajövök! Amikor szomorú, gondolj rám, és én segítek neked - mentálisan kapsz valami szép, és jobban fogja érezni magát.

„Nos, ha van egy barátom, aki megérti és szeret, ahogy van” - gondolta a lány, amíg a csillag egyre magasabbra, óvatosan pislogó karcsú alakot egy sötét dobozban, a huszonötödik második emelet ...

"A megbízható lift." Az egyik gyerek esik a földre. Többen jönnek hozzá, és megkérdezte: „Ön a padlón” - és ezzel együtt emeli magasabb vagy alacsonyabb, attól függően, hogy melyik emeleten fog hívni. Csak ne felejtsük el, előzetesen egyeztetni, hogy mennyi a „home” szinten (legfeljebb négy). Csökkentette óvatosan, és a segítő kellene fedezeti gyerekek.

Kapcsolódó cikkek