30 Ways, hogy egy magas fokú paradicsom

30 módon, hogy elérje a magas fokú Paradise

30 Ways, hogy egy magas fokú paradicsom

Végtelen álom és a cél minden muszlim a megelégedettség Allah és a Paradicsom, mint a jutalom.

Át Abu Hurayrah (Allah legyen elégedett vele), hogy a Próféta (béke legyen vele) azt mondta: „Aki hisz Allahban és az Ő Messenger, állni ima, böjt a Ramadan, Allah szükségképpen bevezeti azt a Paradicsomban, nem számít, költözött az Allah útján, és ő maradt a földön, ahol született. " Ő megkérdezte: „Ó Allah Küldötte, nem tájékoztat bennünket, hogy az emberek, hogy?”

Ő (béke legyen vele) azt mondta: „Bizony a paradicsomban van száz fok amit Allah felkészült a harcot az útjába. És minden, két fokkal, a távolság egyenlő a távolság ég és föld között. És ha kérdezed Allah, megkérem az al-Firdaws, valóban van a közepén, és a legmagasabb szintű Paradicsom, és fent a trón Könyörületes, és ebből származik a mennyei folyó. "

Ebből hadísz azt mutatja, hogy a hívő kötelezettséget kell vállalniuk Firdaus Jannati élete során, és minden Dua kérve Allah neki engedelmeskedni megrendeléseket, hogy Allah adott nekünk örök tartózkodási Firdaus.

„Allah megígérte a hívő férfiak és nők kertek alatt, amely folyók és amelyben alávetik magukat örökre, és finom lakásokban Gardens of Eden. De az öröm Allah túl. Ez a nagy jólét „(9:72).

Hogyan szerezzünk örök boldogságot, és egy lakó a legmagasabb fokú Paradise - Firdaus? A következő 30 rendeletek lesz a fő lépéseket e cél elérésében.

1. Befejezése a kötelező előírások Allah.

2. Csinálj bármit, ami ahhoz vezethet, hogy Allah megelégedettség.

3. A vágy, hogy legyen Allah közelebb.

5. Hála Allahnak.

„Emlékszel azokra, és én emlékszem rád. Thank Me és ne hálátlan Me „(2: 152).

6. Az állandó megtérésre.

"Wa szereti Penitents" (2: 222).

7. Jó karakter és viselkedését.

8. olvassa a Koránt.

9. ismerete Allah tulajdonságait.

10. A félelem Allah.

„Bizony, a legjobb köztetek Allah előtt - istenfélő”.

11. memorizálás Koránt.

„A Korán közbenjárni egy személy a Feltámadás Napján.”

12. namaz.

„Az ima - a pillér a vallás.”

„Összeomlik a vallás az, aki elhagyja az ima.”

13. Készítsen egy fard namaz a mecsetben.

„Ő, aki az éjszakai ima a gyülekezet, mint aki készül namaz éjfélkor, és akik elkövetik kollektív reggeli ima, ha az ima elkövetni egész éjjel.”

14. Így az önkéntes böjtöt és imát.

„És az a további utasításokat az én szolgám továbbra közeledni hozzám, de én nem szeretem őt. Ha én szeretem őt, akkor a tárgyalás, amivel hall, és a látvány, amivel lát, és hogy a kéz, ami hiányzik nála, és lábát, sétál. Ha megkérdezi semmit, én biztosan neki ez; és ha ő keresnek menedéket Me, I biztosan ad neki, és semmi elkövetett nekem nem tesz engem bizalommal olyan mértékben, mint annak szükségességét, hogy a lélek a hívő, aki nem akar a halál, azért, mert nem szeretnék neki semmilyen kárt. "

15. Emlékezet és Isten dicsőítésére folyamatosan.

„Emlékezz rám, és én emlékszem rád” (Korán 2, 152).

„A legjobb ima után a kötelező öt, az éjszakai ima.”

17. Az ébredés a Sunnah a próféta a mindennapi életben.

„Ha szeretsz, Allah, majd utánam, és Allah fogja szeretni, és bocsássa meg bűneinket, és Allah - Megbocsátó és Könyörületes legtöbb” (03:31).

„Mindenki lesz az árnyékában, hogy adományaikkal végéig a tárgyalás az emberek.”

19. A Allah imádata ifjúkorában.

„Az Ítélet Napján, amikor nincs más árnyalatú, kivéve Allah ponyva hét alatt árnyékában Isten. Ez egy igazságos uralkodó, egy fiatal férfi, aki nőtt fel a imádata Allah ...”.

20. Az az idő, hogy jó hasznát.

„Ne moccant szolga lábát az Ítélet Napján, amíg ő kérdezett négy dolog: élete - mi ő töltötte ifjú -, amit ő tölteni a tudás - melyikük követte, és vagyonát -, hogy ő szerzett, és elköltötte. "

21. Pastime az Allah imádata.

„Ne moccant szolga lábát az Ítélet Napján, amíg ő kérdezett négy dolog: élete - mi ő töltötte ifjú -, amit ő tölteni a tudás - melyikük követte, és vagyonát -, hogy ő szerzett, és elköltötte. "

22. jólét jó cselekedetek.

„Versenyezz jól a jó cselekedetekben” (05:48).

23. Mercy és a megbocsátás másokat.

„Tartsd az út a megbocsátás, kéri, hogy a jó és elhúzódott a tudatlan!” (Szúra „Araf”, vers, 199).

24. Hívás az utat Allah.

„Légy a csoport tagjai között, akik arra ösztönzik, hogy nem jó, hogy hagyja jóvá a parancs és ments elítélendő. Ők azok, akik sikerrel „(3: 104).

25. Mivel a hozzáállása a szülők.

„És az Úr elrendelte, hogy imádod csakis őt, és jót a szülők. Ha az egyik szülő vagy mindkettő elérése öregség, ne mondd nekik: „Fie!” - ne kiabálj, és bánj velük tisztelettel „(17:23).

26. Türelem a nehéz időkben.

"Allah szereti a beteg" (Ali Imran, 3: 146).

"Légy türelmes, és Allah - a beteg" (al-Anfal, 08:46).

27. Jó környezetben.

„Az ember azt vallja, a vallás az ő barátja, úgyhogy mindegyik figyelni az a személy, akivel barátok.”

28. A istenfélelem, a jóság és az igazság.

„Ha valaki az alapértelmezett és a félelem Allah, akkor biztosan Allah szereti azokat, akik attól tartanak, Allah” (3:76).

„Légy igazságos, hogy közelebb van jámborság. És félelem Allah, Allah tudja, mit teszel „(5: 8).

29. Hope Allah (Tavakkul).

"Allah szereti azokat, akik bíznak" (3: 159).

30. elérése Ihsan.

„Ihsan - az, hogy imádják Allah őszintén, mint ha látja, akkor is, ha nem látja őt, valóban lát téged.”

Lásd még:

Lásd még:

  • 30 Ways, hogy egy magas fokú paradicsom

Szabad-e találkozni, és csókolni egy lányt, mielőtt Nikah?

Aggódom több kérdés Nemrég olvastam, hogy lehetetlen, hogy megfeleljen a lányok, így a kérdést: Mit jelent a találkozó? és hogy a csókolózás egészen becenevek megengedett? (Radick)

  • 30 Ways, hogy egy magas fokú paradicsom

    Többnejűség iszlám

    Allah kijelölt határait, mi engedélyezett a kérdés a többnejűséget, véget vetve az igazságtalanság és az anarchia arab társadalomban, amely már túlcsordult elhagyott, magányos nők, akik használják, és aztán csak vezetett

  • 30 Ways, hogy egy magas fokú paradicsom

    4. A Tanács a bűnös

    Éltem ugyanakkor bűnös ember. Bármennyire Megfogadtam, hogy nem követ el bűnöket, a rossz szokások nem hagyott neki. Ezért úgy döntött, hogy megtalálja az ember magasan képzett és engedelmeskedik az iszlám. Azt a tanácsot kapta, hogy alkalmazni kell Ibrahim bin Atkham. A bűnös jött Ibrahim bin Atkham kérdeztem.

  • 30 Ways, hogy egy magas fokú paradicsom

    Egy vakság figyelmeztetett muzulmánok a Mohamed próféta (ﷺ)?

    Van egy csodálatos hadísz, amely képes megcáfolni állítások egyes muszlimok, akik meg vannak győződve arról, hogy Isten az égen. Miután a Mohamed próféta (ﷺ) kérte az embereket, hogy miért néznek az ég felé, amikor imádkozik.

  • 30 Ways, hogy egy magas fokú paradicsom

    10 dolog, hogy meg kell tenni, mielőtt a ramadán

    Kezdete előtt a szent hónap továbbra is nagyon kevés. Ramadan - amikor a hívő legközelebb Istenhez és az ő tettei, akciók és szavak megjelennek Isten előtt. Következésképpen, minden jót belőle származó, hoz neki még savab és büntetés a szegény nő.

  • 30 Ways, hogy egy magas fokú paradicsom

    A halál angyala. Ki ő?

    „Mondd:” A Halál Angyala, akkor fizetnie, meg fogja ölni, és akkor kerül vissza Urához, „(Korán, 32:11) Egy nap a Próféta sallallaahu„alaihi wa sallam látta a Halál Angyala állt az élén az egyik. Sahaba, aki feküdt halálos ágyán. Próféta sallallaahu „alaihi wa sallam, azt mondta, fordult hozzá: "Könnyű én Sahaba." A halál angyala azt mondta: „Légy nyugodt. Azt megkönnyíti az egyes hívő. "

  • 30 Ways, hogy egy magas fokú paradicsom

    Mi Dua a legerősebb?

    Ott Dua hogy tudod, hogy, és ez lesz a legerősebb. És ez Dua

  • 30 Ways, hogy egy magas fokú paradicsom

    Ez a gyűjtemény a hadísz is rivayaty amelyben arról számolnak be, hogy Allah Küldötte (béke alayhi wa sallam) elolvasása után az al-ayah Kursi vagy surahs Falaq, Nas és Fatih.