1. kérdés pap

Helló Mondd, kérlek. 1. A halott nagyanyja hívő volt, elment a templomba, megfigyelt böjtöl hamarosan évfordulóján halálának. Volt egy kérdés, hogy meg lehet csinálni egy fotót az emlékműnél a fejkendőt vagy sem. A fotós azt mondja, hogy mindenki csinál egy fotót a fejét fedetlen. De nagyanyám szinte minden alkalommal fejkendőt viselni. 2. Kell-e megszentelje az emlékmű? Köszönöm.

1. Persze, akkor megteszi egy fotót egy sálat. Azt akarod, hogy jöjjön vele a sírba, hogy egy ismerős arcot. 2. Lehetőség van az évforduló napján, meghív egy pap a temetőbe, hogy végezze el a megemlékezést, és ha az emlékmű készült az utóbbi időben, hogy lehetséges egyidejűleg szentelj.

Deacon Illés Kokin

Üdvözlünk! Figyelte a híreket, mind Ukrajnában félmeztelen lány Spila istentisztelet kereszt - egy emlékmű áldozatainak sztálini elnyomás, amit látott, őszintén szólva, megdöbbentem, de több volt döbbenve általános tétlenség, hogy nem állt le, csak álltak csendben, és eltávolították. Általában a kérdés az: lehet, hogy egy „ellenállási erő” keresztény, ha valaki csinál hasonlókat, és általában egy személy nem tud ellenállni a gonosz erő, ha nincs más út, és ha ő lesz dühös, hogy Isten? Köszönöm.

Szergej, kissé zavaros által az „erőszak”. Ebben az esetben ez nem alkalmazható. Itt van dolgunk a védelemhez való hit, a védelem. Ezért teljesen természetes, a nyugodt szívvel, nyugodt lélek, örömteli szellem és egyfajta helyesség, harcolnunk kell vissza őrültek betolakodó, amit nem értenek, sérti az alapjait a lelkünk. Ez - mint a felszabadító háború ellen támadók a földön: nem védjük.

Abbot Nikon (fej)

Apa, én már 15 éve nem megy nagyanyja sírját. Nem tudom, hogyan, de úgy érezte, erős késztetést, hogy menjen - ez nem messze, 20 km-re, de a hő szörnyű itt, és a temető messze. Találtam a sír, miután sok keresés, jó emberek mutattak. Azt találtuk, hogy a lopott emlék. Úgy éreztem, nagyon sajnálom a nagymamája. Mit tehetek, hogy segítsen a post-mortem sorsa édes lelke? Mondd, kérlek. Az Úr veled van!

Imádkozzatok róla. És élni úgy, hogy könnyű volt, hogy imádkozzon. Emlékművek fontosak az élő és a halott szüksége a másik - az ima és a jó emlékek róluk. Ima és az egyén és az egyház. Ha a nagymama megkeresztelkedett, alkalmazni veszi rá Proskomedia. Idézve St. John (Maksimovic): „Aki meg akarja mutatni a szerelem a halott, és adjon nekik valódi segítséget, a legjobb megoldás erre az ima őket, és főleg a megemlékezés a liturgia, amikor a részecskék visszavonják az élő és a halott, elmerül az Úr Blood ezekkel a szavakkal: „O My Lord, bűneit azok emlékeztek zde őszintén a saját vérét, imái te szentek” Ezért fontos, hogy nyújtsa be a templomba feljegyzéseket a megkeresztelt emberek nevük, akkor rendszeresen rendelt imát a nyugalmát a nagymama, vagy legalább egyszer .. üvöltés a megemlékezésről áldozata, valamint hogy nyújtson be egy feljegyzést a megemlékezést az elhunyt.

Priest Konstantin Kravtsov

Helló Hová tegye a fakereszt, egy emlékmű a monogramja és képek az elhunyt szülő (egy jó fémből - Apa, egy régi emlék, és a többi - elkényeztetett, papír - anyám), mert halála után anyám (apám meghalt 23 évvel ezelőtt) mi meg egy új emlékmű két. Köszönöm a választ.

Pankov Tatiana Pavlovna

Ha a kereszt már lecsengett (ha ő állt a sír 23 éves, valószínűleg nem is), akkor mi is venni, hogy a templomba, és kérje el kell égetni ott. Jó fotó is tartani emlékbe, mint elkényeztetett, mint akkor éget egy kereszt.

Deacon Illés Kokin

Zdravstvuyte.U van egy ilyen helyzetben. Apám meghalt egy évvel ezelőtt, azt akarjuk, hogy egyenesen egy emlékmű és a kerítés a 3. helyen. A sír apám közel van a sírja a nagybátyám, a már korábban telepített kerítés. Azt akarjuk, hogy távolítsa el a kerítés, és új nagybátyja 3 fő részére. Anya megkéri halála után eltemették a sírok között a mi nagybátyja és apja. Nem bűn, ha ez -, hogy távolítsa el a kerítést, akkor nem bizonyította (nagybátyja a temetőben senki sem jön, hogy a lánya meghalt.) És temetni az anya között nagybátyja és mi atyánk?

Kedves Natalia! Távolítsuk el a kerítés - nem bűn, ami a legfontosabb, olvassa el a temetés a halott és emlékezni rájuk a liturgiában, amikor megkeresztelkedtek. És az anyám még él, és Isten ments ő sok év az élet, hogy vigyázzon a megváltás, gyónás, közösség, és az élő Istennel.

Priest Alexander Starodubtsev

Szia, Tatiana! Ne ítélje, elindítani vádló. Bocsáss meg nekik. Üzenet a rendetlen, igazad van, legközelebb levelet világosabb. Nincs szükség volt aggódni a kereszt. Azt fogja viselni, és minden. Ne aggódj, hogy eltemették nélküle. Be kell, hogy egy hívő, mint a nagymama, menj a templomba, gyónás és az áldozás a gyerekekkel együtt, imádkozunk értük. És különben is, az orvosok, hogy fellebbezni a vezető orvos és gyógyító - az Úr Jézus Krisztus és a szentek az imádságra és hogy segítse a gyermekek és mozgatja ezeket a teszteket. Gyakran igénybe a szentély és a szentségek, mint egy család. Imádkozzunk apja cég, ha meghalt. Istennel!

Priest Alexander Starodubtsev

Jó napot! Mivel az orosz ortodox egyház kifejezés olyan egészségügyi rendszer, és megtisztítani a szervezetet a Mr. Malakhov?

Priest Alexander Starodubtsev

Jó napot, kedves uram! A család egy olyan helyzet, megnősültem 20 évvel ezelőtt, a férjem előtt megérkeztem a ház egy bátyja, aki meghalt. mindannyian az év ment rá a temetőben volt egy jó bronz mellszobra. És egy nap jön mellszobor vandálok ledöntötték és elbújtam a bokrok, valamit lopni. a férjem nem gondol járművekkel bratishki mellszobor a kocsiba, és hozza be a házba. És most 12 éves, már át egyik városból a másikba, és egy emlékmű, hogy egész idő alatt velünk. és nem tudom megmagyarázni, és meggyőzni a férjem, hogy ez nem jó. Azt helyesen azt mondta neki, hogy a lelke bratishki gyékény az a tény, hogy mi tartja a műemlék ház a szobában, és visszük az Ön számára? Köszönöm a választ. Jó egészséget neked.

Kedves Svetlana! Alapvetően a történet, amit mond egyfajta casus magát szállítanak egyik tartózkodási helyét egy másik temetőben emlékművet egy bizonyos fajta kellemetlenség és gyakorlati értelme ezt a bitet. Azonban, mint egy keresztény, azt nem lehet megosztani a aggodalmát a posztumusz sorsa a lélek a férje testvére, mint a sors az örökkévalóságban befolyásolja csak az erkölcsi és lelki tulajdonságok az ember maga, és nem egyik vagy másik balesetek terén temetkezési kellékek, amely lehet itt a földön, fordul elő. Ha komolyan mondom ezt a fajta lehetőséget, azt kockáztatjuk, hogy megszűnik a keresztények és lett egy babonás pogányok.

Archpriest Andrey Spiridonov

Apa, ne ítéljék, de a kérdés az okozza valószínűleg vegyes érzelmekkel. A tény az, hogy én az életmentő az állatok, kutyák, különösen. És nem hallomásból tudom, mi ez a jó Isten teremtésének és a hála néha akaratlanul meglepett, hogy vannak emberek, akik távol tőlük. Amikor az egyik meghalt, egy univerzális kedvenc velünk, eltemettük méltósággal és emelni dicséret Istennek, amit Ő adott nekünk, hogy megfeleljen egy ilyen gyönyörű teremtés, tedd a sír egy kis fakeresztet a nevét és a halál időpontját. Nemrég halt meg a legelső barátja és hűséges chetyrohlapy 18 éves, az élet számomra elveszett festék. Amikor elkezdtem imádkozni, hogy Isten gondoskodni fog a lelkét „kint”, a lelkem megnyugodott egy kicsit. Azt tudom, mi lesz találkozni a sok szeretett háziállat örökkévalóságra - véleményt hallottam sok pap. Ugyanakkor, az összes egyházi vezetők egyhangúlag elítélte a kereszt sír, még a legodaadóbb kutya. Minél többet nem állítanak keresztet a sír az állatok. De mi köze az egyetlen sírja egy kereszt? Menj, és megragad a keresztet a sír? Miért Fathers tekinti a keresztet a sír az állat, mint istenkáromlás? Biztos vagyok benne, hogy a legtöbb ember, amikor temetni állataik és egyenesen a kereszt, a szívében hála Istennek a boldogság a találkozó bozontos csoda, és tegye a kereszt, mint a remény jelképe a találkozó az örök életet, de minden esetben, senki sem akar megsérteni az Úr. Én személy szerint hiszek Istenben régen, amikor először kezdett imádkozni a háziállatok és talált valódi segítséget és támogatást Isten. Nos, majd bezárja és kezdtem teljes közösségben Isten és az Egyház. Isten áldjon meg!

Julia, te nyilván egy nagyon kedves és óvatos ember. Nem tudom megítélni, hogy milyen „káromlás”-e vagy sem az építkezés egy keresztet a sír az állat, de tartsa szem előtt a következő tény: sokan, akik úgy vélik, ez vezet a zűrzavar és a csalódottság, és ez fogadja majd, önmagában is rossz dolog. Ezért a kereszt jobb helyettesítjük semleges emlékmű, oké?

Jó napot! Nagyszüleim ott van eltemetve, a nagyanyja egy fakereszt, és a nagyapja már nagyon régi emlék. Ki akarta, hogy őket a közös emlék, így a kereszt (ez még mindig jó). Kérdés: hol ebben az esetben, hogy nem a régi nagyapa emlék? De nem vagyok biztos abban, hogy ki volt világítva. Köszönöm.

Emlékmű - ez az oka annak, hogy az úgynevezett, hogy tegye, hogy élni „emlékszik” a halott - ez számunkra, nem nekik. Tehát csak kérje a temetőbe, ők rendelkeznek a régi emlékek, és ne aggódj emiatt.

Jó napot! Kérem, segítsen tanácsot. A történelem a következő: sok évvel ezelőtt, az egykori férje az én sógornőm hozott temetőben emlékmű apja akarta visszaállítani, mert szakított a szél valószínű. De nem teszi hagyta az udvaron a házunk (van egy saját ház). Tegnap a férjem és elkezdtem gondolkodni, hogy hogyan kell csinálni a helyes dolgot egy emlékmű? Kérésünkre Pick emlék (ex-férje sógornő) nem reagál. Ahol tudjuk venni az emlékmű? Talán valamiféle rituális meg kell tenni. Tudom, hogy semmi sem lehetetlen, hogy a temetőbe, de nem hoztunk egy emlékmű nem hoztunk. Kérem, segítsen tanácsot. Előre is köszönöm! Üdvözlettel, Anna.

Kedves Anna! Azt hiszem, nem kellene olyan sokat, mert ebben a történetben nem feltétlenül érzékelik minden misztikus veszélyt az Ön, valamint megjelenés minden rituális módon megoldani ezt a problémát. Általában ez a nehézség pusztán világi és gazdasági természetű: ha csak meg kell keresni a módját, hogy javítási vagy újrahasznosításával emlék. Próbálj konzultálni bármely alkalmazottja rituális szolgáltatási szektor lehet, hogy tanácsot valamit, mert a legvalószínűbb, az alkalmazottak a profil szembesülnek a különböző helyzetekben az ilyen, és valószínűleg képes lesz tanácsot adni hogyan lehet a legjobban járjon szempontjából tisztán praktikus. A félelem van-e bármilyen negatív erkölcsi és lelki következményei aligha helyénvaló, mivel minden bűn van kapcsolatban ez a történet nem követett el.

Napot, uram! Anyám meghalt. Eltemették a helyszínen, közvetlenül a nagynénje mostohaapámhoz elhunyt 1965 Sem anyám, sem én nem találkoztam nagynéném mostohaapja. Meg kell felállítani egy emlékmű, és ott volt a dilemma itt. Az oldalon már van egy emlékmű, hogy telepítve van férje nagynénje, azt is nem él, a gyermekek voltak, hogy van, de mostohaapám képviselői a részéről maradt. Azt akartam, hogy cserélje ki a régi emlék a közös vízszintes emlékmű három ember (ott is temették és mostohaapja), egy közös nagy virágos kert. Ez a döntés az volt az oka, hogy a pick up már a hang és a textúra a régi emlék (ahol a vörös gránit) Pontosan már nem lehetséges, és a két raznoperyh közelében nevezetesség lesz csúnya és koordinálatlan. Ezen kívül számos csavart virág - ez betonból készült. Javítás a problémás, cserélje ki csak a virág gránit - megint nem veszi a színét. Arról van szó, az esztétika, de van még egy etikai oldala. már nem lett telepítve emlék a régi és az anyám, amelynek létezését a néném nem tudom, földi élete, egy vendég az ő helyén, és a régi emlék, valószínűleg drágább? Mondtam megsérteni a memória a halott? És mégis, az anyám volt ortodox, de nem hívő, nem tudom, ha volt egy hívő nagynénje volt, de a Pole - valószínűleg katolikus. Mostohaapja hagyta az ügyet én belátása szerint. Azt kérdezd meg apádat tanács.

Kedves Alla! Ne gondoljuk, hogy a mi elhunyt rokonok a legfontosabb, mi az ima és a szeretet a számukra, mivel a jelenlét, méret, szín és más esztétikai sírkövek nincs különösebb jelentősége a post mortem állapotai lelkeket, és az elkövetkező a halottak feltámadása nem lehet. Ez valóban a legtöbb ügyek minket, még elkövetése itt a földi útra. Tehát akkor is csinálni, amit mond a lelkiismeret és a művészi ízlés.

Kapcsolódó cikkek