2. kérdés pap

Napot, uram! Nekem van egy szokása, mélyen gyökerező és rossz - gúnyolódni őket, kinevetik, vagy valami. Például durva boltom, megyek onnan, minden elkeseredett, és az a gondolat megjelenik a fejemben: „Nos, ez szükséges, razobidelas nagyszerű ember, és az ujját, akkor ne érintse Anyám egy reggel, mint durva!.?” és ilyesmi. Azt hiszem, hogy ez rossz, hogy néhány, sőt elkötelezett a bűnt kell vezetnie, hogy a bűnbánat, hogy én vagyok az Isten bocsánatot kért, és korrigálni erők, és ezeket a gondolatokat, ironikusan, valószínűleg csak a gyűlölet navozhu, majd szenved tőle.

Egyetértene, Elena: ironikus túlzással már kevés köze van az alázat és önvád, akkor jobb, ha megbánják bűneiket, és bocsánatot kérni. By the way, olvasni róla Ioann Kronstadt: naplójában vannak csodálatos pillanatokat, amikor volt a bűnnek, és imádkozott, hogy Isten bocsánatát. Íme egy csodálatos követendő példa!

Abbot Nikon (fej)

Helló Hívő vagyok, én vagyok 19 éves. A templomban megyek nagyon ritkán, hogy hazugság volt az elmúlt évben egyszer, és nem a szolgáltatás, csak tesz egy gyertyát, hogy az ikonok és imádkozott, ő kért bocsánatot. Tudom, hogy a bűn az, hogy hisz Istenben, és nem megy a templomba, de eddig még nem húzható vissza. Azt hiszem, mint ott, amint ez a kívánság sokkal lelket. De imádkozom Istenhez sokszor köszönöm neki, elnézést. Az elmúlt 2 évben a fejemben vannak a rossz gondolatok, amelyek sértik Istent, Istenszülő. Én nagyon félek tőlük, mert úgy gondolom, hogy a legszörnyűbb bűn az enyém, ezért szeretnék megszabadulni tőlük. Mondd, kérlek, van-e olyan ima, amely kifejezetten segít megbirkózni ezzel a betegséggel? Köszönöm.

Helló Mert ez az bűnbánat szentsége, hanem hasznot húznak belőle, el kell menni a templomba, imádkozik, gyors, és térj meg. Más eszközök soha nem volt és soha nem is lesz. Lehetetlen, hogy egy keresztény, ha csak egy órát egy héten, hogy ne szakadjon ki magát az örvény és a nyüzsgés a világon, és elmélyülni a hangulat a templom, ahol minden úgy van kialakítva, hogy megteremtse a feltételeket a valódi ima és figyelmes, amely tanítják az egészséges tanítást és a szentségek a kegyelemnek.

Priest Alexander Beloslyudov

Szia, Apa. Nem értem, hogyan lehet kombinálni az élet a világon, és a szeretet az Isten. A világi nincs különösebb húzott (abban az értelemben, szórakoztató, és így tovább. P.), hanem a lelki mostanában ott vágy. Imádkozom olyasmi, mint a poszt nagy megdöbbenést keltett a fejét lidérces gondolatok raj, másokkal nem. Anyu azt mondta, hogy lett unalmas, unalmas és csúnya. Van egy vőlegényem, hanem keresztül kommunikál a hatalom vele. Csak azt nem tudom, hogyan lehet élni egy lelki életet, és például, tesztelése (engedd meg magadnak, hogy megtapasztalják) szerelem egy személy, az öröm, a munkájuk, hogy kommunikálni a családban. Minden összekeveredett bennem: nem vagyok világi és nem keresztény. Mi van ember szállítására fényt, majd elfulladt bestiális és a reménytelenség.

Priest Alexander Beloslyudov

Napot, uram! Kérem, segítsen nekem az én probléma, kérem! Van egy beteg édesanyja. Én nagyon aggódott érte, és imádkozott. A férjem és én vezettem egy barátjának a pap, és azt tanácsolta, hogy az anyja vallanom, fogadni szentáldozás és egy fogadalom - ha meggyógyul, feleségül apa. Nem tudom, miért, de hazafelé, én csendben megígérte, hogy ha az anya visszanyeri, akkor a férjem és én is férjhez egy éven belül. Azt nem kellene ezt mondanom megkérdezése nélkül férjével. És az esküvő, amit nagyon komolyan vesz. Bárcsak egyszer ezt a döntést férjével együtt. Nem tudom, most már igen. Nagyon félt, hogy Isten megbüntet anyám, ha nem teljesítik az ígéretet. Kérem, segítsen nekem, hogyan kell eljárni. Szenvedek rettenetesen.

Kedves Tatiana, ne aggódj, sem anya, sem bárki más az ígéretét, hogy ne befolyásolja hátrányosan. Az Úr mindent tud, és a helyzetet is, és az a tény, hogy a hatása alatt egy beszélgetést, akkor nem gondoltam, ígért, és még a jövőbeli szorongás már tudta, és hogy férj nélkül nem dönt. De Isten nem kell a formális betartása az ígéreteket. Emlékszel, hogy nem minden rajtunk múlik, akkor a helyes döntését az alábbiak szerint :. „Kaptam egy helyzet arra késztetett, hogy gondoljon az esküvő én mindent megteszek, és ha ez az Isten akarata és hozzájárulása a férje, megnősült, és azt nem kell mérlegelni az ügyet megoldatlanul. nem tudom „vásárolni” valamilyen külső fellépés az irgalom az én anyám és én, de én is csak kérdezni. Így fogok kérni Istentől kegyelmet. " És az Úr az ima!

Priest Sergei Osipov

Xenia, amit írsz magadról - nem annyira, mint a babona szorongásos állapot. Szüksége van egy rendszeres gyónás gondolatokat. Talán érdemes segítséget kérni egy jó terapeuta. Rögeszmés gondolatok, a kényszer alakulhat, és vezet a betegség. Imádkozz, bevallom, és támaszkodnak az Isten!

Archpriest Maxim Hizhy

Jó napot! Kérem, mondja meg, hogyan kell vallani a bűn? Nős vagyok, de én szerelmes volt egy másik férfival, és azt is, úgy érzi, rá bizonyos érzéseket, de megpróbálta a legjobb, hogy dobja ki a fejét. Mi különböző országokban élnek, és csak kommunikálni a társadalmi hálózatok. Most kommunikáció gyakorlatilag nullára csökken. De amikor azt írta nekem, ő mindig beszél ő szeret engem, és hogy igazán komolyan aggaszt. Fizikai hűtlenség nem volt, de a betűk, gondolatok és az álmok nem tudok tárolni, így a (és most már nemzeti) Ezen gondolatok. Én nagyon szégyellem előtte, az első férje, és ez előtt a férfi, hogy van. Hogy. Kiderült, ő szenved is. Mondd, kérlek, bevallom ez bűn? Azt kell mondani az egész történetet a pap részletesen, vagy egyszerűen csak a szívből megbánjuk házasságtörő gondolatok és távol tartják magukat a tékozló, házasságtörő álmok? Mentsd el Lord!

Elena, természetesen szükség van, hogy hagyja abba ezeket a kapcsolatokat az interneten. Térjetek elég gondolat, és nem a leírják tapasztalataikat. Ez nem tesz hozzá semmit lényeges, hogy a vallomás. De arra gondolni, hogy már folyik a család, amely szolgálja az interneten, csak meg kell nyomni a kapcsolatot. Úgy tűnik, a családi élet kell „reset” kapcsolatok. Az a benyomás, hogy már nem a férjével beszélni, csevegés eltűnt. Ez a kezdete a súlyos válság.

Archpriest Maxim Hizhy

Azt írja akkor p. B. Maria. Van itt egy kis zavar a könyveket a lelki élet és előkészítő útmutató gyónni gyakran írnak, hogy a gondolatok nyilvánvaló egyik nem szükséges, ha a személy nem fogadja el őket, harc velük szemben lévő gondolataikat „jobb” és a megtakarítás, jól, csak nem figyelni rájuk, mert ebben az esetben ők nem bűn, hanem csak az ellenség: a megszállottság. De az utóbbi időben az egyik legutóbbi válaszok webhely találtam egy másik jótanács: megnyilvánulni ezeket a gondolatokat, akkor is, ha a személy nem akarja őket, és úgy gondolja róluk nem akar. Hogy van az, hogy igaz? Mentális káromkodás - ez bűn? És akkor, akkor meg kell gyakorolni, mindent, minden kóbor gondolat, véletlenül villant a fejemben. Úgy tűnik számomra, hogy én egyszerűen nem engedheti meg magának. És ismét, mint minden ugyanaz gyakorlásának jogát gondolatok? Röviden vagy részleteiben? Elég annyit mondani, például, hogy a „rossz gondolatok vétkeztek” vagy jobb, hogy adja meg: „gondolatok a kegyetlenség, a szomorúság, és mások.”? Könyörgöm, hogy megoldja a kételyeket!

Mary, teljesen igazad van, hogy nem kell gyakorolni a gondolatokat, amelyek nem veszik, akivel nincs úgynevezett soslozheniya. De azt is figyelembe kell venni, hogy amellett, hogy az a tény, hogy a vallomás maga a gyógyszer a lélek, amely nagyban megkönnyíti a mentális visszaélés, esetleg teljesen gyógyítani belőle. Ezért válaszul, amelyekre Ön utal, és arra ösztönözték, hogy hang vallomást az a tény, mentális visszaélés, a létét az elme, miközben nem okozza soslozheniya velük, de mégis, ki a lélek. Ami a megfelelő vallomás gondolatok, meg kell nyitni részben azok jelentése ebben a felekezeti - általános szavak itt nem segít.

Abbot Nikon (fej)

Napot, uram! Ha időről időre, beleértve az ima alatt, gyere negatív és csúnya gondolatok, amelyek nem hiszem, és nem akar arra gondolni, Do kell vallanom ez?

Igen, Anatolij, bevallom van szükség az egyszerű oknál fogva, hogy ha a vallomás, ezek a gondolatok gyengítik vagy teljesen elhagyni. Amit leírja az úgynevezett lelki irodalom vagy láthatatlan mentális visszaélés és meggyógyította elsősorban állandó vallomás.

Abbot Nikon (fej)

Azt mondják, hogy az életét adja egy másik személy - ez nem öngyilkosság, hanem éppen ellenkezőleg. Szégyen az Isten előtt, de még mindig fáradt élet, tökéletesen megértem, hogy az öngyilkos (különösen az ortodox) - ez a szörnyű, hogy megtalálják. Nyilvánvaló, hogy sem itt, sem a pokolban. Talán el kellene menni a kórházba, és adja meg, hogy egy másik személy bármely hatóság megmenteni a haláltól ezt? És bocsásd meg, ha a trükk az ellenzék Isten akaratát. Átmentem egy csomó öngyilkossági gondolatok és ezek végrehajtásának módozatait, de hirtelen eszébe jutott. Mi nem áldozat? Nem fáj, és nem félnek, és talán nem is olyan bűnös?

Hülye, Szergej gondoltam! Az áldozat nem fogadható el, ha nem az életed! Ez nem a „technika”, és a belső állapot, depresszió, frusztráció, nem hajlandó élni. Nem volt bűntelen? Szüksége van egy komoly vallomást, és azt hiszem, a segítségével a pszichoterapeuta. Isten segít leküzdeni a széthúzás önmagával és az élet. Azt hiszem, ha van egy áldozat, ez nem minden, amit elvesztett. Hagyományos öngyilkosság - lefelé és kifelé önző. Te - nem így van. Élő, szolgálják közel. Tartsa Krisztus!

Archpriest Maxim Hizhy

Jó napot! Kérem, mondja meg, hogy a gondolatok anyag, vagy ez a babona, a bűn? Mi a teendő, hogy megszabaduljon a rossz gondolatok, ötletek? Köszönöm szépen!

Nem, Marian, megfoghatatlan gondolatok. Az az elképzelés, hogy a gondolatok is valósult, amely elválaszthatatlan az okkult és egyes ágai a buddhizmus. Megszabadulni a rossz gondolatok is, egyrészt, gyónás, másrészt a korlátozás az áramlás negatív, romboló, és más ilyen jellegű információk, hogy hagyjuk a tudatunkba, és harmadszor, egy istenfélő, igazságos életet bűn nélkül.

Abbot Nikon (fej)

Békét, uram, és Isten segítségét. Kérem, segítsen. Egyház - a lélek gyógyulásának, de ahogy látom, én vagyok a rajongója, mert még egy következő elemi nem állandóan váltani másokra, vagy még gondolni valami ilyesmi lesz? Hogyan lehet megtanulni nyomon követheti a gondolatok, vágyak, érzések, mert ha tudom magam, akkor talán van egy gyökere minden bajok történnek körülöttem?

Priest Alexander Beloslyudov

Jó napot, uram. Volt egy pár kérdést. Mondd, ha imádkoznak homályosan, és a fej, a szerencse úgy mindenféle gondolatok, nem jobb, hogy ne imádkozzunk? És mégis, mondd el, hogy bűnös beszélni a templomban? Azért jöttem, hogy a templomba, de nem túl gyakran. Igyekszem nyugodt out-of-elme, és kapcsolja be az Úristen, még inkább a szolgáltatás során, hanem az egyház gyakran olyan nagy a zaj, hangsúlyozom ismét, amikor a szolgáltatást nem nyitotta - a Nézőpont, aki eljött, hogy találgatásokba mindennapi -Ez nem lehet még összpontosítani. Köszönöm a választ.

Remélem, akkor is, ha nagyon zavart ima, az ima jobb, ha nem hagyja el. Ellenkező esetben, ha soha nem fogja megtanulni, hogyan kell imádkozni Istenhez. Ami a vita a templom, a tiszteletes Ambrose Optina azt mondta: „A vita a templomban elviselni a fájdalmat.” De ne megítélni a régi nők - gyakran szellemileg rendkívül beteges. Az Úr velünk van az öreg hölgy nem kérte, de ahogy már megbánta, bevallotta, hogy hogyan, és milyen szívvel közösség, és vált igazi Krisztus követői vannak - kérdezem.

Abbot Nikon (fej)

Én 15 éves. Úgy kezdődött számomra sokáig. Először csak a rossz gondolatokat, amelyeket nem tudott megbirkózni. Néha azt hittem, hogy megőrülök. Ezután rendezze ez megtörtént. De most már minden nap. Sőt, csak különböző témákban, néha én átok kedvenc emberek (imádkozom Istenhez, mentse őket, aggodalom nagyon). Megvan a megszállottság - tarthat néhány napig, lehet még. Néha azt gondolom, hogy a skizofrén. Mit tegyek? Ahhoz, hogy a pszichológus félnek, hogy menjen az apámhoz is. Tehát lehetetlen már. Segítség!

Tatiana, a felnőtté válása egyesek úgy történik, ne ess kétségbe. Bár önelégült, természetesen, nem szükséges, mert - nagyon rossz dolog. Mi az oka ennek a jelenségnek? Ezzel párhuzamosan az érlelés és érését, a test, az elme az ember, még egyszer mentes szenvedély, kezdve egyre több olyan kérdésekkel foglalkozzon, mintha fizikailag, és elveszti tisztaságát. És az ördög, látva, hogy az elme szennyezett, nagyon gyorsan igyekszik kihasználni ezt a helyzetet, és tovább eltömítheti a saját rögeszmés gondolatok. Csak egy kiút - a templomba, hogy a pap a gyónás. És akkor - közösség. Ha teszi, nagyon őszintén és méltósággal, úgy fogja érezni, óriási megkönnyebbülés és a szabadság minden ez a szemét. Azonban egy idő után az ellenség kezd ülepedni, majd ismét újra és újra be kell vallanom a rossz gondolatokat, és szenteld meg a lelkét az úrvacsorát. Isten segítsen!

Abbot Nikon (fej)

Kapcsolódó cikkek