9 tipp a javítása kereső az OS X, prostomac

Sok műveletek Mac OS X tartják a kereső. Ezért fontos tényező a kényelem vele dolgozni. Ma mesélni néhány módszer, hogyan kell optimalizálni a munkát a Finder, majd nyomja ki a legnagyobb hasznot.

9 tipp a javítása kereső az OS X, prostomac

1. Mindig azt mutatják fájlkiterjesztések

9 tipp a javítása kereső az OS X, prostomac

Őszintén szólva nem értem, hogyan lehet élni anélkül, hogy a kiterjesztés kijelző funkciók fájltípusok. Néha néhány fájlt el kell különíteni a többiektől, de akik csak a hüvelykujját, ez nem lehetséges. Csak egy kiút -, hogy fájlok kiterjesztésének megjelenítését: Nyissa meg a Finder. Beállítások lehetőségre. majd a Speciális és jelölje meg a tételt «Összes kiterjesztésű«.

2. Nyisson meg egy új ablakot a saját könyvtárban

9 tipp a javítása kereső az OS X, prostomac

Folder All My Files (Saját fájlok) hasznos lehet, és fordítva. Ha önszerveződő a fájlok mappákba, majd térjen vissza a home könyvtárat is előfordulhat egy pár lépést. Ennek elkerülése érdekében tegye a következőket: Nyissa meg a Finder. Beállítások lehetőségre. majd az Általános fülre a menüben a «New Finder ablakok mutatják:» válassza ki a saját könyvtára.

3. Az állapotsor megjelenítése

9 tipp a javítása kereső az OS X, prostomac

Állapotsor OS X nem értelmetlen. Ez azt mutatja, hogy mennyi szabad lemezterület, hogy hány fájlt egy könyvtárba, stb A baj az, hogy ez a szolgáltatás alapértelmezés szerint nem engedélyezett. A helyzet orvoslására, minden ablak a Finder, nyissa meg a Nézet menüt, és válassza ki a «Állapotsor megjelenítése«.

4. A kijelző a teljes elérési utat

9 tipp a javítása kereső az OS X, prostomac

Ahhoz, hogy mindig tudja, hogy milyen könyvtárban van, és hogy képes legyen „ugrani”, hogy a mappa előre vagy hátra, akkor ki kell terjednie „teljes elérési út”: bármely Finder ablakot nyitni a Nézet menüt, és válassza «megjelenítése Path Bar«.

5. Itt az otthoni könyvtár az oldalsávon

9 tipp a javítása kereső az OS X, prostomac

Ha gyakran a saját könyvtárba, akkor van értelme, hogy azt a Sidebar. Ez egyszerű: Nyissa meg a Finder. Beállítások lehetőségre. Ezután «Sidebar«, jelölje a felhasználónév és a ház ikonra. Most már tudja mozgatni a home könyvtár egy kényelmes helyen, a tálaló.

6. testreszabása

9 tipp a javítása kereső az OS X, prostomac

Az eszköztár lehet igazítani az egyedi igényekhez hozzáadásával azokat az elemeket, amelyeket gyakran használ a Finder. Ahhoz, hogy hozzá ez a panel más intézkedés szükséges: bármilyen Finder ablakban megnyitja a Nézet menüt, és válassza «Cuztomize eszköztár ...«, majd transzfer a megfelelő lépéseket az eszköztáron.

7. Mindig a mappa „Library”

9 tipp a javítása kereső az OS X, prostomac

A mappában „Library” a konfigurációs fájlok cache és a felhasználói adatokat, de alapértelmezésben rejtett. Hogy nyissa meg, használja a parancssorban. Nyisd meg a terminált és írd be a következő parancsot:

8. Mindig mutassa a rejtett fájlokat és láthatatlan

9 tipp a javítása kereső az OS X, prostomac

Néha szükség van gyors hozzáférést biztosít a fájlok OS X alapértelmezés szerint rejtettek. A legjobb, hogy láthatóvá tegyük őket minden alkalommal. Ehhez ismét igénybe a parancssor segítségével. Nyisd meg a terminált és írd be a következő parancsot:

alapértelmezett levelet com.apple.finder AppleShowAllFiles -bool IGEN killall Finder

Kilépés a Terminal. By the way, ez a csapat "nyitott" és "Library".

9. Itt a fájlok száma mappák

9 tipp a javítása kereső az OS X, prostomac

Annak érdekében, hogy ne menjen a mappát, hogy tudja a fájlok száma a mappában, akkor nem kell semmilyen utasítást. Nyílt «View Options» menüt a jobb kattintással minden ablak a kereső és válassza ki az elemet «megjelenítése elemet info«. A beállítás alkalmazásához az összes ablakot a Finder, kattints a «Használat alapértékek«.

A szerkesztők még nem nyilvánított véleményt

Valerij mondja:

Hello mindenkinek! (A so-anya), túl régen a Windows.
De aztán átkerült a mák, hanem vettem egy pipacs bükk 10,5 és átkozott minden!
Ez nem így van, ez nem kényelmes. Bár nincs beállítva 10.8, mintha egyszerre világos.
Tehát valójában a Finder, egyszerűen már van (ne feledjük, hogy csak master). A glitch próbálja mozgatni több fájlt egy mappába, és ő nem akar csinálni, „kopott a képernyő körül ezeket a fájlokat, és minden”, csak újraindítani a munka, de folytatni, és nem akar. Átrendezett „tiszta” rendszer, ugyanaz a hiba. Köpött, és lett hülyeség másolni, majd mosni, de miután néhány újraindul, elkezdett dolgozni, és szükség van, hogy kikapcsolja a bükk és újra - újra, ez egy hiba! Csak zadolbalsya vele. Mauger, hogy valaki azt sugallják, hogy mit kell csinálni, hol kell keresni?
Ui Olga azt mondja: „Ne az orosz változat.” Teljesen egyetértek, hogy az orosz fogja érteni lenne ...

Mega furcsa hiba van ... általában kiosztani több fájlt, és drag and drop csendesen a mappát és mozogni ... Kétlem, hogy akkor valaki mondja meg, valószínűleg meg kell oldania OS X 10.6 vagy Mavericks - ingyenesen a Mac App Store-ban, ha a laptop támogatja ez ....

Valerij mondja:

Köszönöm a választ.
Abban az időben a vásárlás mák volt, OS X 10.5 - ez csak borzasztó! Több „megtanulta”, hogy magát és el megyünk, ez nem az! Mintakészíet 10.9 - én túl kevés a memória, szörnyű fékek és 80% -a az összes program az sikerült találni egy hasonló, és ismeri még a Windows - nem működnek. Abbahagytam az OS X 10.8 - nagyon kényelmes, de ez nem működik vele: Van egy külső eszköz NAS i-Stor 607, kezdve 10.5 és 10.7 - működik, de a 10.8 nem akar, nem férhetnek hozzá a készülék „tégla” ... eszköz „látható”, de nincs hozzáférési! Sikerült ellenőrizni a 10.9 - ugyanaz a tégla ...
Igen, az ideális semmi! Mindez miként fáradt, csak azt, hogy csatlakozni, és ...
Sajnálom, ha nem a téma, de az erők nem, és hogy csak nem tudom.

Kiváló! Köszönöm a tippeket.

Kedves!
Prompt (3 hónapig Fogadok), mint egy stand értékelés fájlok (zene)?
de:
- iTunes nem elégedett azzal a ténnyel, hogy a másolatok a zene egy külön mappába, és csak információkat tárol a rangsorban. Nem szeretem, mert az én zenei könyvtár már rendben van. Talán tudod valahogy megjeleníteni a fájlt minősítés a Windows? Letettem érték)
- Vettem, csak szeretem csillag alkalmazása - még nem oldja meg a problémát, mert alkalmazása esetén eltávolítjuk a lehetőségét rangsor az eszköztáron. Információk is írt az iTunes könyvtárban
Remélem, hogy a probléma világos: van egy könyvtár a zene, jól van, a becslések, de a Mac nem látok semmilyen értékelést az iTunes, vagy más módon nem találja a módját, hogy

A szinkronizálja a könyvtár az új nem próbálta. Még egy lehetőség az iOS devaysa import teszi a könyvtári

Az ötlet, ha ios média könyvtár alapján - tonhal a Mac kell importálni az értékelés!

Ha nincs import a készülékről, csak a teljes átvitel (szivattyúzás) iTunes Media Library és minden pántot a csomagban a Windows a mák segítségével. Ellenkező esetben akkor kell újra elhelyezi az összes ((.

Eh ..
Úgy tűnik, itt is szükség van. De kész vagyok. Az ablakok iTunes nem használják, tettem az értékelés fájlokat keresztül a „Tulajdonságok”.
És az iTunes másolatot készít a zene csak húst? azaz kereső látom az előadók külön mappa. Nem vagyok nagyon kényelmes ..

Kapcsolódó cikkek