30 hadísz a szankciók gondatlan magatartása ima, Shia világ

Lásd még:

Az ima nem ok nélkül az egyik pillére az iszlám, és hogyan készül egy muszlim, akkor könnyen megállapítható legyen, istenfélő képmutató Mumin. Mi már lefordított harminc mesék a könyv „Al-Mahasin” ( „Beauty”) Ahmad ibn Muhammad ibn Khalid al-Barqi (társult azonnal három imámok: Reza Taqi és Hadi, béke legyen velük minden), akik azt mondják a büntetések komolytalan kapcsolatos kötelező, kívánatos és kollektív imák, valamint teljesítéséhez szükséges saját rituális tisztaság. Biztosak vagyunk benne, hogy sok ilyen hadísz még nem is hallott, és néhány közülük talán lenyűgözi őket annak súlyosságát. Segítség a testvérek, hogy legyen szorgalmas és pontos namaz, közölve ezt a dolgot.

Hadísz imáról (namaz)

1. Ubaid Ibn Zarar narrátora: „Kértem Imám Sadiq, béke legyen vele, a szavak Allah” És ha egy férfi lemondott a hit, akkor - hiába „(5: 5). Azt mondta: „[Ez] elhagyása ima, amit elfogadott (azaz kezdett rajta).” Megkérdeztem: „És mi a helyzet az, aki elhagyja a cselekmény, és hagyjuk teljesen?”. Azt mondta: "Ezek azok, akik elhagyják az ima szándékosan, nem azért, mert a mérgezés vagy gyengeség.„

2. Imam Baqir, béke legyen vele, azt mondta: „Egy férfi lépett be a mecsetbe, és ez volt az Allah Küldötte. Imádkozott és [túlzottan] megrövidült kimerültség (sajdah). mintha nem történt meg egyáltalán. Allah Küldötte azt mondta: „pontozott, csipegető, mint egy varjú. Ha meghalt, meghalt egy másik vallás más, mint a vallás Mohamed. "

3. Imam Sadiq, béke legyen vele, azt mondta: „Ali ibn Abu Talib látott egy embert,” puszi »az ő namaz, és megkérdezte:« Meddig imádkozni, imádkozni? ". A férfi így válaszolt: „Az ilyen és ilyen időben.” Az Imám azt mondta: „A példamutatás Allah olyan, mint a példa egy varjú, hogy harapni [zsákmányukat]. És ha meghal, akkor meghal a vallás más, mint a vallás Abu al-Qasim Muhammad. "

4. Imam Baqir, béke legyen vele, így szavait Allah, Allah áldja meg őt és a családját: „Nem érem el a közbenjárására, aki belittles imáikat, és nem fog visszatérni, hogy nekem a forrás (Kawthar). Nem, Allah!”.

5. Ibn Mahbub adta hadísz Imam Sadiq, béke legyen vele, ami azt mondja, hogy az Allah Küldötte, Allah áldja meg őt és családját a betegsége alatt, ami miatt meghalt, elvesztette az eszméletét, aztán felébredtem, és azt mondta: „én nem érem el a közbenjárására az egyetlen, aki a bizottság az ima után eljött az ideje.”

6. Abu Basir narrátora: „Azért jöttem, hogy Umm Hamid, hogy részvétemet küldöm neki, mert Abu Abdullah (Imam Sadiq). Sírni kezdett, és sírtam, ahogy sír. Aztán azt mondta: „Ó, Abu Muhammad! Ha csak úgy lehetett látni Abu Abdullah alatt halálát - akkor láss csodát! Kinyitotta a szemét, majd azt mondta: „Szedjétek körülöttem mindenki, akivel a kapcsolat."” Azt mondta: „Mi nem hagy senkit, aki gyűltünk mellette. Rájuk nézett, és azt mondta: „A közbenjárás (azaz közbenjárására az ahl al-Bayt) nem éri el az, aki belittles ima".”

7. Imam Sadiq közvetített az Úr szavai a hívek Ali, békesség mindkettő: „Nincs ima az egyetlen, aki nem áll szilárdan [ima].”

8. Imam Baqir, béke legyen vele, így szavait Allah, Allah áldja meg őt és családját: „Nincs semmi között a muszlim és a hit hiánya, kivéve a szándékos visszavonták a kötelező ima vagy gondatlanság neki, hogy ő nem imádkozik ”.

9. Imám Sadiq, béke legyen vele, azt mondta: „Amikor a szolga válik egy ima Allah fizet neki az arcát, és ő nem szűnik látni, amíg a szolga nem elfordulni háromszor. És amikor hátat háromszor - Allah elfordul tőle. "

10. Imám Sadiq, béke legyen vele, így szavait Allah, Allah áldja meg őt és családját: „valaki, aki nem kötelező ima az előírt időben neki, emelkedik a fekete (romos ima), és azt mondta neki:” Allah tönkre, te tönkretett!”. És az első dolog, meg kell kérdezni a szolga, ha elé a nagy és Mindenható Allah lesz imáját. Tehát ha ez volt hű ima - a többi tettei sikeres lesz, és ha az ő imája volt a baj - tettei nem lesz sikeres. "

11. Imám Sadiq, béke legyen vele, azt mondta: „Ahhoz, hogy az angyal a felelős namaz, amely amellett, más esetekben. Ezért, ha ez szabad [ima], az angyal veszi, és emelkedik vele: amikor hibátlanul - akkor fogadható el, ha pedig nem volt elfogadható, akkor Allah azt mondja: „Restore néki az én rabszolga!”. És az angyal eljött vele, és megölte őt az arcán, azt mondta: „Fie magad! A jogszabály nem veszíti el zaklatni!”."

12. Lord hívek Ali, béke legyen vele, azt mondta: „A legnagyobb tolvaj a férfiak körében - az egyik, aki ellopja a saját imát.”

13. Imám Sadiq, béke legyen vele, így szavait Allah, Allah áldja meg őt és családját: „Shaitan nem szűnik félni Ádám fiai, miközben ők mind az öt ima idején írt elő nekik.”

14. Yunus ibn Abdul-Rahman adta szavait Imam Sadiq, béke legyen vele: „Nincs ima az egyetlen, aki szorosan figyeli a nő.” És Yunus azt mondta: „Az imádság.”

A büntetés az, aki meghatározza a késő délutáni ima (ASR)

15. Muhammad ibn Harun mesélt: „Hallottam Imam Sadiq, béke legyen vele, azt mondta:” Aki elhanyagolja késő délutáni ima (ASR). - kivéve azt az egyet, aki megfeledkezett róla - amíg meg nem hal, Allah megfosztja őt az Ítélet Napja és a családi vagyont. "

16. Abu Salam al-Abádi narrátora: „Azért jöttem, hogy Imam Sadiq, béke legyen vele, és megkérdezte tőle:” Mit mond egy férfi, aki szándékosan teszi imáját?”. Azt mondta nekem: „El fog jönni az az ítélet napján, miután elvesztette a családját és a jólét.” Azt mondta: „Legyek áldozat az Ön számára! Még ha ő népétől Paradicsom?”. Azt mondta: „Igen.” Megkérdeztem: „Mi lesz a helyzet a Paradicsom, megfosztanak a család és a vagyon?”. Az Imám azt válaszolta: "Ez fog gyengülni, és nincs pozíciót ott.„

17. Abu Basir adta szavait Imam Baqir, béke legyen vele: „Amikor kapsz csalt ki valamit, nem lehet megtéveszteni a viszonylag késői délutáni ima (ASR). Dolgozzanak ki a nap, amíg tiszta és fehér, mert Allah Küldötte azt mondta: „megfosztott család és a vagyon - az egyik, hogy tönkretette a késő délutáni ima.” Megkérdeztem: „Ki az, aki elvesztette a családját és a jólét?”. Azt válaszolta: „Az egyik, hogy nem kell a paradicsomban sem család, sem vagyon.” Megkérdeztem: „Mit értesz” tönkre „?”. Azt mondta: "Allah, hagyni, amíg a nap nem sárga és nem fog eltűnni.„

A büntetés az, aki alszik a kialakuló éjszakai ima (Isha)

18. Imam Baqir, béke legyen vele, azt mondta: „A felügyelet [ima] angyal azt mondja:” Allah nem alszik fektet a szem az, aki alszik a kialakuló éjszakai ima (Isha) az éjszaka közepén. "

A büntetés az, aki figyelmen kívül hagyja a közös ima

19. Imám Sadiq, béke legyen vele, azt mondta: „Allah Küldötte tette feltétele azoknak, akik közel laknak a mecsetbe, jelen kell lenniük az ima, amikor a müezzin hívja őket. Aztán imádkozott magában, és elrendelte, hogy a férfi a családját - és ez volt Ali ibn Abi Talib - éget a házak, akik nem vesz részt a namaz [a mecsetben]. "

20. Imám Sadiq, béke legyen vele, azt mondta: „Allah Küldötte végre a hajnali imát (Fajr). Amikor befejezte, megfordult a társainak, és kérte őket az emberek, függetlenül attól, hogy részt vegyen egy imát? Azt válaszolta: „Nem, ó Allah Küldötte!”. Azt mondta: „Nem volt [a mecsetben]? Azt válaszolta: „Nem, ó Allah Küldötte!”. És akkor azt mondta: "Nem ima nehezebb a képmutatók, mint az ima (Fajr), és az éjszakai ima (Isha).„

21. Imam Baqir, béke legyen vele, azt mondta: „Nem fogadta el az imádság, aki elhanyagolja a szeszély [ima] találkozó és az ülés muszlimok ok nélkül.”

22. Imám Sadiq, béke legyen vele, azt mondta: „Nem fogadta el az imádság aki hallja a hívást [őt] ki a mecset, és nem válaszolt neki.”

23. Imám Sadiq, béke legyen vele, azt mondta: „Az, aki elhúzódik a szerelvény a muszlimok a szélessége a tenyér, a meggyőződés, hogy elvált a nyakától.”

A büntetés az, aki elhanyagolja az éjszaka namaz

24. Imam Baqir és Imam Sadiq, béke legyen mind a kettőt, azt mondta: „Nincs szolga, aki nem ébred fel az éjszaka egyszer, kétszer vagy gyakrabban. Vagy ő kapja [az éjszakai ima], vagy a Sátán jön és pisil a fülébe. Már nem láttam egyetlen egy van, ha ő áll a nehéz és álmos?”.

25. Imám Sadiq, béke legyen vele, azt mondta: „Az éjszaka folyamán, amikor a szolga felébred, azzal a szándékkal, hogy imádkozzanak, Sátán úgynevezett Al-Zaha'a azt mondta neki:” Ez nem az idő. " Aztán felébred más időben, és az ördög azt mondta neki: „Még mindig nem az idő.” És ez így megy egészen hajnalig. Hajnalban Sátán vizel a fülébe, és büszke, amiért legyőzte ezt szolga bűneit, és sír. "

P. S. olvasni a hadísz az éjszakai ima és hogyan végzik, lehetséges, erre a linkre kattintva.

Hadiths a mosdás (HEI) és olyan tisztaságban,

26. Imám Sadiq, béke legyen vele, azt mondta: „A férfi a papok között ül majd a sírjában, és ez lesz az említett (az angyalok):” Mi vykarbuyut neked száz ostor büntetésként Allahtól. " Azt fogja mondani: „Nem tudom elviselni!”. És akkor azt mondják, hogy szüntelenül, míg végül nem mondja: „Mindig”. Azt kérdezi: „Miért megütött ostor?”. Azt fogják mondani: „Mi vertük, mert Ön imádkozott egy nap anélkül, mosás, és jut el a gyenge, és nem segít neki.” És ütötte meg még egyszer, mint a büntetés Allah, és az ő sírja tele van tűzzel. "

27. Imam Baqir, béke legyen vele, azt mondta: „Nem fogadta el az ima, kivéve a tisztaság [mosdás].”

28. Imám Sadiq, béke legyen vele, azt mondta: „A legtöbb súlyos büntetés -, mert a vizelet (azaz, mivel a felkavart állapotban rituális tisztaság).”

29. Az Úr a hívők, Ali, béke legyen vele, így szavait Allah, Allah áldja meg őt és családját: „Egyik ne imádkozz, amíg az egyik a két” al-asarayn „(vizelet vagy széklet)” .

30. Imám Sadiq, béke legyen vele, azt mondta: „Az ima az, aki tartja a vizelet, nem fogadják el, hogy férfi vagy nő, és ő, mint aki a ruhájában.”