7 tipp jelenik meg a bíróság

7 tipp jelenik meg a bíróság

Egyszer régen néztem a pert az első sorban, közvetlenül részt vevő egyik fél. Most ül az irodában, a hátsó, nézem az embereket, akik csak a bíróság. Az ő gyakorlatban azt mondtam magamnak néhány pillanatig. Némelyikük jó lett volna, hogy a nyilvánosság előtt, de valahogy még jó védők figyelmen kívül hagyni őket. Úgy döntöttem, hogy megosztani néhány észrevételeit. Azt hiszem, segít mindenkinek, aki azt tervezi, hogy megjelennek a bíróság.

Úgy vélem, a kereszt-vizsgálat, akkor először a kérdést: „Előfordult már dolgozott egy bank életében, nem igaz?”. A tanú azt felelte: „Igen, ez igaz.” elkezdi, hogy tisztázza a részleteket, majd: „Te Intézetben dolgozott az A, és az Institute of A - ez nem egy bank, nem?”. Valószínűleg, ha a gyakorlatban a módszer a „válasz a kérdésben.” Az első feltenni egy kérdést már tartalmazta a válasz, ne feledje: „Te soha nem dolgozott egy bank ...”. De ha csak átrendezni a mondat szó, akkor elkerülhető kifogást:

Itt dolgozott az intézményben, és az Institute of A - ez nem egy bank, jobbra. Itt dolgozott Intézetének B, és az Institute of B - nem egy bank, jobbra. stb Akkor megy ily módon az egyes munkahelyeken a szakértő, amely összefoglalja a választ a következő: „Tény, hogy az egész élete, soha nem dolgozott a bank nem?” (Esetleg egy szakértő dolgozott valahol máshol, és az utolsó munkahelye lehet egy bank )

Ügyeljen arra, hogy a sorozat; ez lehetővé teszi, hogy menjen be részletesen. Kövesse a megfelelő sorrendben.

Második tipp: a problémák elkerülése érdekében, hogy már a tagadás

Például a kérdést: „Senki nem mondta hogy ...?”, A válasz „Nem”. Igen, mondjuk így, de létrehoz egy kétértelműség: „Valaki azt mondta, ez a tanú, vagy nem?” Rendszerint egy ügyvéd - még jó - ezt a kérdést minden alkalommal. És jó okkal.

Dobja „nem” az Ön kérdése, vagy tegye fel kérdését oly módon, hogy félreértések elkerülése végett. Például, akkor kérheti a kérdést: „Aki valaha is azt mondta, hogy ...” Vagy, ha a szóban forgó teszi ideges tanú: „Senki nem mondta, hogy, ugye?”. Ha a tanú így válaszolt: „Igen, igaz”, akkor félreértések elkerülése végett.

Harmadik tipp: Ne légy okos zsűri

Mindenki úgy néz vizsgálatokban a tévében. Színészek, reprodukálja a jelenet a bíróságon, kérve a kérdést: „Magyarázd ezt a hölgyek és urak, akik a zsűri box”. Ez rossz.

Ez azt jelenti, hogy egyfajta bölcs, aki már ismeri a mindent, rámutatva, hogy a zsűri a tudatlanság, amely a nevelés a tanú. Ez egy rossz módja „barátkozni”.

Jobb azt mondani: „Írja le nekünk.” Tehát azt mutatják, a zsűri - értem ezt a kérdést, mint te, és nem fog kinézni, mint egy fátyolos leereszkedés.

Negyedik tipp: elkerülni monotonitás

Igen, szokta mondani az azonos tempóban, tonalitás. Ugyanakkor biztos vagyok abban, hogy esetenként tud beszélni gyorsabb (lassabb) és hangosabb (lágyan, lágyan). Például a kihallgatás során a tanú, hogy a zsűri kényelmes volt, hogy a beszédét. Tempót váltani beszéde, hangosabb vagy halkabb, ha a szövegkörnyezet megkívánja.

Ötödik tanács: ne feledjük, hogy a tanú nem feltétlenül a legfontosabb tanú esetében

Ez különösen fontos a megértés a fiatalabb tagjai a csapatnak, hogy legyen tanú kihallgatni a pár a tapasztalat. Az a tény, hogy utasította kérdésre a tanú, nem jelenti azt, hogy ez a legfontosabb. Tehát ne „kínozza” őt három és fél óra helyett csak azért, hogy megmutassák a készségek és bizonyítani a képességét.

Hatodik tip: óvakodj

Hetedik Tipp: Legyen kedves

Viselkedj szigorúan csak lehetséges, de ez durva udvariatlan lenni, és nem éri meg. Do smirks és kifejezések, mint a „Hmm, azt hittem, hogy ezek a dokumentumok önmagukért beszélnek.” A jelenet a film, nem a valóság. Légy jó, a zsűri értékelni fogja.

Translation tagjai az intézet.

Image Source: keret a film "The Good Wife".

Kapcsolódó cikkek