futball bemelegítő

Szinte senki sem tagadja az érték a játékos bemelegítés előtt a játékot. Bemelegítő végezzük a legtöbb csapat. De hogyan? Széles körben elterjedt, például egy ilyen bemelegítés: védők (két vagy három játékos) át a labdát egymásnak, míg a hitters megütni a labdát. Mindezt lassú ütemben. Az előnyök az edzés, persze, kicsi. Ennek eredményeként a játékosok jönnek a harcot elő ahhoz, hogy játszani az elején a mérkőzés viszonylag gyenge ütemben, ne használja jellemzői.

Azonban a gyenge üteme a játék kezdetén gyakran tulajdonítják teamek, a vágy, hogy „úgy érzi,” egymást, hogy megtalálja az erős és gyenge pontjai. De felmerül a kérdés - mi akadályozza, hogy végezzen az ilyen feltárás, a játék egy erős ütemben? Talán ez lesz sokkal hatékonyabb.

Különösen fontos a bemelegítés, mielőtt találkozott vele azonos vagy erősebb ellenféltől. Jó teljesítmény lehetővé teszi a játékosoknak, hogy felmelegedjen a legelején a játék, hogy tegyen határozott lépéseket, és kap egy él az első 10-15 percben a mérkőzés. Ehhez a jövőben folyamán a találkozó sokkal nehezebb, mert a legerősebb csapat tör ki, és tegyen meg minden erőfeszítést, hogy ő észre előnye az osztályban játszani.

Szükséges, hogy felmelegedjen, hogy ne csak a jó, hogy hozzanak létre a sportoló a nagy fizikai megterhelés, hanem a felkészülés arra, hogy megfeleljen a technikai és taktikai problémákat. Sajnos néhány edzők ellen elvégzésére célzott edzésre. Néhányan még azt állítja, a kocsik, hogy ezek edzések káros, mert valamilyen módon felfedi a szándékkal, hogy a csapat a következő versenyt.

Igaz ez? Véleményünk szerint ez az állítás nem helytálló. Itt van miért. Gyakorlat személyesen győződve arról, hogy a nyújtott előnyök a játék egy jól elvégzett edzés, sokkal fontosabb, mint az esetleges károsodástól. Ezen túlmenően, a különböző technikai és taktikai módszerek a játék annyira sokszínű, gazdag a különböző lehetőségeket, hogy beszélünk a bemelegítés, mint egy „nyitott manőverek” alaptalan.

Célzott edzést kell szilárdan be a mindennapi élet legértékesebb labdarúgó csapat, mint azt a felkészülés a stadionban.
Ez a mi véleményünk, legyen szó.

Az első - általános - része kell hogy legyen az egységes futó 300-400 méter, egyéni torna, különböző ugrások, rándulások ki, a fejlődés, stb A második - .. Special - külön technikai gyakorlatok a labdát, és taktikai megoldásokat. bemelegítő üteme fokozatosan épül fel.

Ennél a kiviteli alaknál, a taktikai edzést lehet kialakítani a következőképpen.

I. Általános - 5-7 percig (az összes játékos):

a) Utazás 300-400 méter egységes ütemben.

b) Egyéni gyakorol a járás, kis ugrással egy és két lábon, rövid spurts (6-8 méter).

c) Jerks különböző irányokba, és fut 8-12 méter sebességgel közel a maximum.

II. Különleges rész - 12-15 perc,

a) a védők. Védők vannak csoportosítva 2-3 fő egy háromszög a parttól 10 és 15 méter kezdődő, majd 20-25 méter. A játékosok át a labdát egymásnak különböző magasságban. Defenders hogy éles dobja a labdát úgy, hogy miután a labdát vele ellentétes irányban a tervezett repülési útvonalat a labda (balra ellátás - az átadás a jobb és fordítva). Ezután védők szimulálni harc ellenség (lásd. Ábra. 1), a továbbiakban is beleszámít a játék együtt a sztrájkolók.

b) a támadók. Csatárok vannak csoportosítva 2-3 fő, a parttól 8-12 méterre és adja át a labdát egymásnak. Megkapta a labdát a támadó minden ötvözi hozzáférést, hogy megfeleljen a partnere. Játékosok - minden útközben kiválasztásával a legkényelmesebb helyen. 3-5 perc elteltével a bemelegítés a játékosok száma a csoport hozta öt, és a távolság mindegyik emeljük 12-18 méter. A játék lépett a második gól. Minden játékos birtokában, a labda gyorsan vezetett, hogy a környezet, átadja a labdát a partner, aki szabad lesz. Ebben az esetben a játékosok utánozzák „elkülönítés” az ellenség, és alkalmazza a stroke használatával csalárd tevékenység (ábra. 2). Mindez adott 3-5 percig.

Ezt követően 2-3 védő csoportot viszünk be előre. Támadnak a támadók, és megpróbálta elvenni tőlük a labdát (a játékot egy labdát, mint a játék a tér). Defenders összpontosítva lehallgatás golyó. Csatárok mindig mozgásban van. Száma érinti a labdát korlátozódik 3-szor.

c) Kapusoknak. Két kapus egymással szemben, a parttól 8-10 méterre. Eleinte dobja a labdát egymásnak kezet különböző magasságban, majd dőlj talpra - a poluleta és föld. Három-négy perc a kapusok közötti növekedés a távolság akár 12-15 méter. A második labdát fogni. Kapusok miután megkapta a labdát kell a lehető leghamarabb, hogy közvetlen a kéz vagy a láb vissza. A feladat -, hogy ne hagyja ki a következő labdát küldött a partner által (lásd 3. ábra ..). Azt is töltött 3-5 percig.

A jövőben kapus a kapun, és speciálisan kiválasztott játékos verte a labdát a különböző pozíciókban. Végén a bemelegítés a fő kapus részt vesz a játék csak egy cél védelmet.

d) az összes játékos bemelegítő végződik 3-5 percnyi játék csak egy cél védelmet. Defenders alapozzák tevékenységüket elsősorban a lehallgató golyó. A tempó magas. Transfer golyók - közép - és hosszú megy főleg egy vagy két játékos. Például belül balra át a labda belsejében jobbra vagy jobboldali. A támadók azonnal megfordult, a szakítást a labdát, és anélkül, hogy a labdát, hogy rendszeresen megtámadják a kapuk. Támadó játékos mindenkor kísérnie a két középpályás, ami bizonyos pillanatokban játékba támadó. Elhelyezkedés játékosok látni. Ábra. 4.

Összefoglalva, az edzés intenzitása fokozatosan kell növelni úgy, hogy azt a maximális tempót. Nagyon nem kívánatos hosszú szünet között a bemelegítő és a játék kezdetén.

Ha a bemelegítés során figyelembe kell venni az egyes jellemzői a játékosok, valamint a felkészültség. Ha kell játszani az eső, a szél és a hideg időjárás, a bemelegítő a különösen nagy szükség van, és az intenzitást növelni kell.