7 lépés, hogyan lehetne javítani az alkalmazottak termelékenységét, a cég bogushtime

Dmitry Gusenko, ügyvezető partnere a cég hiteles üzleti coach BogushTime Oroszország - arról, mennyire fontos, hogy a terv és kezelni az alkalmazottak ideje.

Sok szervezet, van egy napi rutin, ütemezése ülések, és természetesen, ebédidőben. Az utóbbi pont ismert, hogy minden munkavállaló. De milyen gyakran lehet hallani, hogy a menedzser elfelejtettem enni ebédre.

Végeztem egy kísérletet a szervezet, és ugyanezen az ülésen bejelentette, hogy csökkentené a munkanap 1:00 és ebédidő nem. Erre válaszul kaptam egy csomó zavarok és a tiltakozások.

Mi történt? Miért olyan reakció a viccet? Bemásztam nem tartozik rám.

Miért alkalmazottak tudják, a pontos kezdési és a nap végén, az ebéd és nem ért egyet, hogy osszák meg személyes, de nem engedheti meg magának, hogy pobezdelnichat társaság által fizetett munkaidőben?

Miért, amikor fizetni az alkalmazottak bérét egy bizonyos számú órát, amely alatt ígéretet tett arra, hogy a munkát, és hogy egy termék, tartja lehetséges, hogy »lopni« egy-két órát (a vérző a pénz a cég)?

Lehet, hogy valaki azt mondani, hogy az az oka, hogy - ez a hiánya az ellenőrzést a munkáltató. De figyelemmel kell kísérni így csak?

Több oka is van:

  • az ellenőrzés hiánya,
  • alacsony felelősség,
  • félreértés munkavállalói követelmények
  • megértésének hiánya céljából koplalás, nincs kvóta,
  • tudatlanság célkitűzése a társaság (ami gyakran nem létező, vagy nem hozzák nyilvánosságra)
  • félreértés a szerepe a munkavállaló a teljes lánc a cég.

Mindezek a kérdések adják meg az alacsony termelékenység és az alacsony hatékonyság. És ez viszont befolyásolja a teljesítményét a cég. Alapító követel eredményeket, és nem hajt végre feladatait, a rendező reggeltől estig munkahelyi próbálnak új módját, hogy megoldja a problémákat, a menedzserek dolgoznak saját maguk és beosztottak.

Annak érdekében, hogy munkájának megszervezése a szervezet - nézd meg az időt a szervezet. Standard idő szervezet heti 40 óra. A havi mintegy 160 óra. Ez az az idő, hogy meg kell fordítani, hogy keresni a szükséges források összege. Meg kell érteni, hogy létezik, míg vis maior, ami 20%. Összesen keresni a szükséges mennyiségben a szervezet 128 óra.

Most már könnyű kiszámolni, hogy mennyi pénzt kell keresni, vagy termék előállításához per óra, nap, hét, hónap.

Mit kell tenni, hogy helyreállítsa a rendet és a kontroll?

Hozzon létre egy vállalat stratégiáját, és hozd fel az alkalmazottaknak. Célok és tervek a vállalat írásban kell és elérhetővé tette az alkalmazottaknak. Elvégre, ha nem azt a célt tűzte, akkor futtatható különböző irányokba. A jelenléte a cél nem engedi, hogy minden alkalmazott ugyanabba az irányba.

Írja be az időt kiszámításához alkalmazott - a személyzet valamennyi tagja, beleértve azokat is, akik közvetlenül nem vesznek részt az értékesítési és a termelés a vállalat termék. A menedzser kell lennie arra, hogy mindegyik munkavállaló tudja, mit kell tennie. Ennek eredményeként a vizsgálati hatásfok (COP) a szervezet tagjai kiderült, hogy 70% -át az alkalmazottak nem tudják, hogyan befolyásolja a vállalat teljes bevételének a keresete. És gyakran lehet hallani: „Mivel nem vagyok az igazgató, én nem eladni az ügyfelek, mint én is befolyásolhatja a bevételt.”

Írja be a heti tervezés. Tervezési kell időt és a cselekvés. Mindenki a szervezetnek szüksége van, hogy megértsük, mi is részt óránként munkaidejük és milyen eredmények várnak tőle. A vezetők az ilyen tervek könnyű irányítani, és állítsuk be úgy, hogy minden intézkedés, minden alkalmazott és minden részleg lépésről lépésre vezetett a cég, hogy elérje célját.

Írja venni a jövőben a költségeket. Általános szabály, hogy a vezetők pontosan tudják, hogy mi kerül a szervezetnek, így elég könnyű beépíteni a szükséges mennyiségű költségvetési és tervek. Ezután a cég pontosan tudja, milyen sokat kell tennie, és nem jön ki, hogy hol kap pénzt, amikor szükség van rá.

Írja véve a jövőbeli bevétel. Az alapítók, illetve a vállalat tulajdonosai létrehozott egy kereskedelmi szervezet a profit. És így, ha az alkalmazottak egy cselekvési tervet a céljaival összhangban a vállalat, akkor mondhatjuk, hogy pontosan mennyi pénz van szüksége, és mi várható a jövőben.

Rendezzük egy tervezési rendszer. Megfelelő tervezéssel a rendszer - ez a siker kulcsa. Két feltételnek kell teljesülnie a tervezés: a munkavállalók tudnia kell, hogyan kell tervezni - ez lehet tanulni, és a személyzet legyen egy eszköz a megfelelő tervezés - tervező. Mit tegyek? Az emberek kezdenek „ugyanazt a nyelvet beszélik.” Sok folyamatok egyszerűsítését, például a célok. Jelentősen időt takarít meg, és ez nagyon könnyű irányítani, hogy hogyan és mi történik az alkalmazottak.

Monitor a tervek megvalósítását. Az ellenőrzés hiánya - az oka a pénzhiány a társaság. Vezérlő eszköz nem csak a „kopogás” a fejét a nem teljesítése a terv, hanem befolyásolja a feladatok végrehajtását. Ha volt egy hiba, vagy a hiba az egyik pontot a terv, akkor nem kell várni a jelentési időszak szükséges beavatkozni, és nem teszi lehetővé a folyamat leáll.

Összefoglalva, azt fogja mondani, hogy az idő - ez az egyik legszembetűnőbb jelzi, milyen jól működik a szervezet. Mert lehet még keresni egy csomó pénzt, de csak az idő tudja mutatni a valós képet a cég képességeit. Ezért a tervezés, szervezés kezelheti idő és végtelenül növelheti a hatékonyságot.

Kapcsolódó cikkek