16 Az állatok említett Korán

16 állat említett Korán

16 Az állatok említett Korán

A Korán ott szúra nevű állatnevekkel

A Szent Korán az említett állatok különböző kontextusokban: a néhány verset, a Mindenható arra emlékeztet minket, a csodák és a pompa művét, a többiek - az ő irgalmasságát és nagy nagylelkűség, hogy ő tisztelte ember és visszafogott állat neki, hogy ő használta őket javára magukat. Személyes figyelmet fordítani az állatok az iszlámban, azt mondta, hogy a Korán van sura, az úgynevezett nevét egyes állatok, mint például a „The Cow” (Al-Baqarah), „marha” (Al-An'am), „Spider” (al-'Ankabut), "Elephant" (al-Fil), "méhek" (An-Nahl), "hangyák" (An-Naml), "lóverseny" (al-'Adiyat).

A Lord inspirálta a méh, „emelt otthon a hegyekben, a fák és az épületek ...” (Korán 16:68)

Azt mondta: „Ó, Yusuf (Joseph)! A valóságnak a férje! Mesélj hét kövér tehén, akit hét sovány is felfalják, és hét zöld kalászokat, és hét összeaszott, úgyhogy mentem vissza az emberek. Talán meg fogja vizsgálni „(00:46).

„Vajon nem látni, hogyan kell beállítani a tevék” (18:87).

„Nem láttad, hogy az Úr tette a tulajdonosok az Elephant?” (105: 1)

„Azok, akik tenni magukat mecénások és a segítők mellett Allah, mint egy pók sző magának házat. Bizony, a legbizonytalanabb ház - ez lakóház pók. Ha tudnák! „(29:41).

„Szépítette a férfiak szeretet az öröm, által szállított nők, fiúk, Kantar felhalmozott arany és ezüst, gyönyörű lovak, szarvasmarhák és nivami. Ez az élvezet a világi élet, de Allah a legjobb hely, hogy visszatérjen „(03:14).

„Dobd el botot!” De amikor látta, hogy a vonagló, mint egy kígyó, elszökött és nem jött vissza (vagy kapcsolva). Allah azt mondta: „Ó, Musa (Mózes)! Gyere és ne félj, mert te egyike azoknak, akik biztonságos „(28:31).

„Vajon nem látták a madarakat fölötte, amely kiterjeszti és összecsukja szárnyait? Senki tartja őket, kivéve az Irgalmas. Bizonyára, Lát mindent „(67:19).

„Mi az, hogy a jobb kezét, O Musa (Mózes)? Musa (Mózes) azt mondta: „Ez - a botom. Bízom rá, és kimennek, hagy az én birka (vagy distills nekik a juh). Találom, és más célokra „(20: 17-18).

„Azt gondolnánk, hogy ébren vannak, miközben ők aludtak. Mi lett velük a jobb oldalon, majd a bal oldalon. A kutya fekvő előtt, kinyújtotta a lábát. Nézzük őket, akkor rohant futni, és azt elborzadt „(18:18).

„Allah küldött egy holló volt, ami rake a földre, hogy mutassa meg neki, hogyan kell elrejteni a holttestet az ő testvére. Azt mondta: „Jaj nekem! Nem tudok csinálni, mint ez a holló, és elrejteni a holttestet a bátyám? „Így ő volt az egyik a szomorú” (05:31).

„Ő teremtett lovak, öszvérek és szamarak, hogy elment a lovaglás és a dekoráció. Azt is létrehoz, amit tudom, hogy nem „(16: 8).

„Amikor megérkeztek a völgyben a hangyák, egy hangya azt mondta:” Ó, hangyák! Írja be a lakások, így a Sulayman (Salamon) és harcosai elpusztítani, nem is érzem, hogy „(27:18).

„Nyolc pár egyének: két juhot és két kecskét. Mondd: „Ő megtiltotta férfi vagy nő? Vagy mi van a méhében a nők? Mondd, tudással, ha igaz „(6: 143).

Mi lenne? Miért elfordulnak építésre, mint a rémült szamarak elől a lövő (vagy oroszlán)? (74: 49-51).

Ez lenyelte a halat, mikor érdemes a hibás. Ha nem volt egyik hálát Allahnak, akkor biztosan én maradtam volna a hasán, míg a nap, amikor fel fog támadni „(37: 142-144).

Lásd még:

Kapcsolódó cikkek