Négy - Szótár Dahl - Enciklopédia és Szótár

Négy szám. három és öt nélkül egy, kettő-az-kettő. Négy evangélista. A négy a világ, és most öt. Négy őselem. Ház a négy sarkán, meg kell inni egy negyedik. Elmentem mind a négy oldalán. Négy égtáj. Négy szelek meghajolt mese. Négy évvel túlélte őt. Körülbelül négy és hathengeres. Anélkül, hogy a négy sarkából a kunyhó nem vágott. Négy négy tenger a világ országaiban kerülnek lefektetésre. A négy sarkából a ház az épület, évente négy alkalommal tenni. Négy fal a négy oldalán. Egy tábor, négy kalapács, kártyaszoba. Hét nélkül négy, és három távozott. Kanál keskeny, magában hordozza a két darab: egy fajta szélesebb, négy szerencsés. A lónak négy lába van, és hogy (a) megbotlik.
Negyedekre (négyoldalú) board. Tetraéder, a tetraéder, a test négy egyenlő oldalú háromszög. Chetyrehborozdaya tesnitsa. Chetyrehblyashny sisak Gnedich. Chetyrehbokaya orosz sütőben. Chetyrehvyaznaya megjegyzés. Chetyredesyat negyven. Chetyresyaty nap sorokoviny; chetyredesyatiny, negyvenedik, Sorochino valaki halálát. Tretiny, Deviatiny, cheteredesyatiny. Lent, a nagyböjt. Chetyregolosnoe (vagy chetverogolosoe) ének. Chetyrednevny (négy), vagy a Négy, ami tart négy nap. Chetyrezhenets aki vagy négy feleséget. Chetyrezub, chetyrezubets halászni Tetrodon. Chetyreklassnoe (négy) Főiskola. Chetyrekoly, chetyrekolesny, négy keréken. Chetyrelapy (chetyrehlapy) állat. Chetyrelapy yakorek. Chetyremestnaya (vagy chetveromestnaya) szállítására. Chetyreletok (chetyrehletok), ló vagy szarvasmarha az ötödik évre. Chetyrenadesyat és 1413 az egyhez. Chetyrenadesyaty és tizennegyedik, az első számla a tizenharmadik. Chetyreryadny vagy chetyreryadovy, négy sorban, sorrendben. Chetyrerukaya majom, selyemmajom. Chetyreruchnaya szimfónia. Chetyrepolnoe a gazdaságot. Chetyrerublevy (chetyrehrublevy) tea. Chetyresloyny kialakulását. Chetyresloek. Chetyresilnaya gőzgépet. Chetyresumy, chetyresumchaty csomagot. Chetyrestennaya kunyhó; Öt falak vágott két falak egy veranda. Chetyresazhennoe naplót. Chetyresvaynye éget, ha csak - oszlopok. Foursquare chetyreugolchaty (ISS.) Táblázat. Chetyreugolnik, chetyrestoronnik általában bármely síkban négy szempontból. Chetyrestoronnee erődítmények erőd. Chetyreuhy harang. Chetyreprobnoe (chetyrehprobnoe) bor, egy negyedik a víz egy részét. Chetyreprotsentny (négy százalék) kölcsön. Chetyrepugovichny (chetyrehpugovichny) réteg. Chetyreveselnaya hajóval. Chetyrepushechny ajánlatot. Chetyrehrubezhka legsűrűbb, szemcsés gyanta ikryanka. Chetyrerukie állatok, makik, Selyemmajmoknál majmok. Piramis halom. Chetyreslozhnoe szó. - Ne versek chetyretyaglaya családi chetyrechastny listájában. Chetyrechasovaya palack, tenger. homokóra. Chetyrechlennoe társadalomban.
Negyedszer, miután a harmadik. Negyedik óra fele, a végén. A növekedés, ami a negyedik zsemle. Három közelget, és a negyedik teljes. Négy vagy keletre. chetvoro, délre. chetvira, négyen, én és a negyedik, négy, szülni. inc.; négy azonos, csak azok az elemek, amelyek neve a többes számban. h. nevét. pad. Ugyan két, találtak öt rubelt; Négy lesz (vagy megy), sok találni? Négy szánkót vagy négy szán, kapuk, droshky, kantár stb Chetvoro Sze a játék a nagymama ült. két négy talp. Öt, hat, négy kísérők. Break a két, mondjuk, két láb, két kéz, miért nem nachetvero? Chetverovlastie, kezelése maga az ország, a negyedik, és lehetséges, ahol a legfőbb elv, négy Tetrarch elrendezve. Heródes, a negyedes fejedelem, Matt. Chetverovlastvuyuschu Galileában Heródes, Luke. Négy evangélium, az írás a négy evangélista. Chetverobrachie, negyedik házassága egy személy. Chetverobrachnaya esküvő. Chetverobratie, chetverobratstvo, négyszeres testvéri unió. Chetveromuzhie, növényi osztálya Linnaeus, virágokkal 4 porzó. Chetverozhenets házas negyedik felesége özvegy, vagy élő feleségét. Chetverokonechie, chetverokonechny kereszt két keresztirányú tengely; hozzáadott tip, írás, hatágú; és a lábát, osmikonechny. Foursquare stb chetverostoronny. Foursquare chetyrestoronny. Chetvernadtsat (chetveronadtsat) régi. Az a nő helyett számlájára, és tizennégy. Chetyrnadtsatnoe web építész. mérni a szélességét. Négylábúak. Chetveropesnets templomok. kánon 4 dalt. Chetverostolpny lombkorona. Chetverochastny város. Chetveroyaky négy bund kb. Ezt meg lehet tenni chetveroyako.
Csütörtökön vagy csütörtökén m. A negyedik nap a hét között Sereda és pénteken. Nagy csütörtökön nagyhét alatt. Csütörtökén könnyű nap, és szombaton. Miután az eső csütörtökön, Nicole. Ki csütörtökön napkelte előtt Feeds ezüsttel és tojással, egészséges és tiszta lesz. I hengerelt (hengerelt) Sereda által csütörtökön. Milyen az időjárás csütörtökén a neten, és a felemelkedés. A nagycsütörtöki telihold - nagy forrásvíz. Ha csütörtök a nagy hideg, hideg tavasz, míg a hetedik héten Ha az eső, a nedves. A nagycsütörtöki hideg és egy bokor alá zab. Kohli csütörtökén tiszta égő gyertyát átvezetésre állt otthon, lesz egy tavaszi búza (a tolvaj.). A nettó elviselni csütörtökén hamut a tyúkól, a csirkék repült, kemence hamut Szent csütörtökön, pénteken és szombaton származó őrző káposzta féreg. Ki a nagycsütörtöki és egyszerűen korán kelni, korán kelni ebben az évben. A nagycsütörtöki szárnyalni Krinko mozhzhevelom, hogy volt egy jó magassága (támfal, tejszín). A nagycsütörtöki ostor szarvasmarha hanga, hogy ne rúgott. A csütörtökön chetvertkovy, chetvertochny, mind e mai napig tartozik. Chetvergova só-égett nagycsütörtöki kovászos guscheyu; ő eszik húsvéti tojás. - só - zsír, - hamu alatt tárolt eresz és szolgálhat a közös gyógyítja leginkább. | Csütörtökön, a régi. A negyedik napon valami után. A munkaerő bojárok három napig, és csütörtökön kiváltság.
Nos negyedévben. Négy megosztani része. A negyedévben a tized, a rubel, egy mérföld. Hátsó, első negyed borjú, bárány. A negyedévben a papírt. | Hogyan kell mérni a hosszát egy negyed olyan negyed udvar, befogják a 4 hüvelyk. | Ennek mértéke a tömeges, esp. kenyér: a negyedik részesedése régi Cadi, láncok, két Osmino vagy 8 véka, felfelé vagy 64 garntsa; kul. | A kereskedelmi kenyér legalább LO. negyedik, négy intézkedés mennyiben 4 Malenkie a Malenkie 11/2 font rozs, összesen 24 fontot, míg a farfekvéses negyedévben, attól függően, hogy a gabona minőségét, 9 font font rozs. A negyedévben a cékla, berkovets 10 pud. | Old. föld intézkedés; Nem volt mindig és mindenütt ugyanaz: 40 feketék. hosszúságú és 30 feketék. br. (Karamzin); poldesyatiny, és a három területen, másfél hektáros (1766 mezhv utasítást.); ebben znach. superior egység egy eke, lásd. Ez azt követő.; vadon élő szárazföldi, öt hold; tanya föld, 360 blokkok. feketék. | Old. régió, kerület, és az a hely volt a felelős a számukra. Novgorod, Ustyug negyedévben. | Múzsák. Quartet, negyed hang vagy kivonat (szünet). | A negyed (kör), negyedes, azimut shell, most elhagyott. | Negyed, asztalos. vágási szög, arcok a szén fát, vagy groove, a padló lapok egy síkban van a bárban ajtót, és a tornácon pr. Távolítsuk el a negyedév doorposts. Quartet, egy negyed, egy nagy. negyedik részesedése; A tömeg egy negyed font, vagy a termék súlya: Kvartett cukor, tea; Quartet dohány, negyed kartuzik. Chetvertkov papír, egy negyed az egész levél. Bor kvartett, vagy kosushka, 4 per csésze. Quartet kenyér, sajt, egy negyed kör vagy kovrygi. | Két négyszögletes negyedik negyedévben részesedése a gabona, Vologda. Chetvertkovy vagy chetvertochny kapcsolatos Chetvertkov. Chetvertchik, chetvertchitsa akik osztoznak a negyedik, Paju, rendelkezik, használja a negyedik része. Felülírhatja és szétszedni polovinschikov és Vladimir Tretchikoff és chetvertchikov, a földön. Negyedévenként kapcsolatos. Negyed bilincsek, egy negyed kenyeret. - vászon, 4 hüvelyk széles. - csapok, ez a hosszúság. - jegyzet - molchek, tartja a negyedik alkalommal szemben a teljes részvény vagy egy mértéket. - Bath, ahol a fizetés 25 cent. - kenyér, 4 per PUD. Negyedszer szelén, Tambov. tulajdonában föld negyed jog nélkül várak, a hagyomány szerint, bár a teljes tulajdonjogát. | Negyedéves eredmény a régi. egynegyede a kerület jelentősége. | - hornyok chetvertovye, asztalos. Chetvertovoy, asztalos negyed kapcsolatos. Chetvertuha, negyedek, egynegyede, a Kvartett, a negyedik részesedése. Negyedévében tubák; - papír; - bor. | Novgorod. laminált fenyő, a szálkát, ahonnan szövik kosarat. | Quarters, tver. irányban. hordó, amely magában foglalja a 20 lbs. sózott hal; Arch. pollagunya felét. Chetvertushkovy, chetvertushechny kapcsolatos negyedévben. Chetveruha, chetverushka yarosl. LO. Perm. Kenyér intézkedés két négyszög? Chetveruhovy, chetverushechny kapcsolatos chetverushke. Chetushka rokon. Quartet bor kosushka negyed damaszt.
Véka, chetverichok, laza intézkedés nyolcadik negyed; pudovka, Malenkov, intézkedés, az intézkedés. Véka vagy mérési mész. Polchetvertogo négyszögletes borsó nélkül chervotochinkoy, kopog. Ezek öntsünk pénzt négyszög gazdag. Hivatalos véka bélyegezte az intézkedést. Mérték a Föld: negyede a tizedet. | Chetverik lovak, négyes, négy, 4 fül lovakat. | Gyertyák Chetverik, 4-lb. Tűzifa véka, chetyrehpolennye, öl. Chetverikova kadochka, dimenziós. - gyűjtés, öreg. korrupt kenyeret. - gyertya. - tűzifa. - kábelköteg. Négyágyas négyszeresére, négyszer nagyobb. Négyszeres tábla négyszeres. Négyszeres nyeremény. Négyágyas játszani. | Négyes, a cseh. négyzet, kör, foursquare, célszerű lenne a számunkra. | Amely négy részből áll. Quad kés, 4 Lesa. Chetveryak negyedik raj egy nyáron ugyanazt a fészket, kaptár (Pervak, drugak, Tretyakov chetveryak ritka). Chetvernik a felvételi, egy négytagú család alkalmazottak. Chetvernik hozza után pyaternika, megelőzve pólót. | Arch. Ez a súlya 1,4 £. Perch chetvernik. Chetvernikovoy család ráta elkerülhetetlen. Nos négyes. véka ló, négy alatt a kocsi. Négyes eltávolításával, a vonat; kvadruplett egy sorban. Négyes ment (a korachkah). Nem csak, hogy a varjú repül a szájába, talán az edző fogja vezetni négyes! Nos négyes. pl. kétágyas kétágyas, négy baba egy születés; mondja. és az állatok. | Négyes. Négy vasút. Négy ugyanazokat a dolgokat; többet lovak, quad négyszög. Négy szürke. | A térképek: térkép 4 pont. | Novgorod. dance két pár született négyes, ott beszélni. négyes játék, tánc. Chetverkovy, chetverochny négy lényeges. Chetverina, négyes, négy, négy dolog, négy embert. Egy tucat gyerek csak négykézláb maradt. | Old. negyedévben, a Quartet, a negyedik része valaminek. Nos négyes. pl. és a térd vagy chetyrki, chetyrni és kvadruplett, négy lába állatlábak; négykezes majom; kezek és lábak az ember. Séta négykézláb. Dybitsya a négyes. Gyermek chetyrkah futók. Én négykézláb másztak, a korachkah. Négy chetyrki két rastopyrki, nemhogy egy lépés? tehén. Négyes átadta. meghalt. Tetraktys jól. négy, négy; négy. Elárulja négy négyes katonai streschi neki Acts. Barátságos Tetraktys liba. | Négyes, négy, négy. Ha ti valaki, mint obideh, hozza vissza a négyes, Hagyma. Negyedidőszaki kapcsolatos négyes. | Quad, négyszer annyi. Kvaterner adó pénzt gyűjtött, öreg. adóval, ahol 4 munkás. Negyedidőszaki jutalmat.
Negyed, chetvertachok, egy ezüstöt negyed rubelt, 25 kopecks. polupoltinnik. Negyed szivárvány, több száz 25 rubel. | A ló, vagy egy bika a negyedik év, három év. | Tolvaj. pusztai föld, szűz terület, szántó negyedik alkalommal. Isten penny, de a kocsma negyedévben. Mennyit mész egy negyed? Kezét a zsebébe, így. Chetvertachny, chetvetakovy kapcsolatos negyedévben. - gyertya. Chet w. negyedévben, a negyedik részesedése semmit. Chet penny, atkák. | A negyedévben a kenyér vagy a partra. A CETI szántóföld van. rozs négyszögletes, öreg. Chettsa jól. régi. Chet negyedévben. Két pénz chettsoyu. Negyed, negyedik rész, egy negyed, egy negyedik részesedés részét. Ő Paju negyedek, vagy a hátulsó. Emellett Tretyak továbbra is szántani másfél negyed zhiti, hogy egy negyed uncia a betakarítás régi. Negyedévében marhahús. | A negyedévben a rubel, negyed, polupoltinnik. A rendelet szerint a szuverén ezüstöt efimki rubel, igen efimki Nos jelekkel és negyedek, ApCsel. Perm. Sib. egy negyed egy vödör, két bögre, és réz ez az intézkedés, egy darab lemez. Quarters, chetvertinochny, chetvetinkovy vonatkozó ezeket a dolgokat. Chetvertinnik? m. oakery emelő. Négy, hogy a négyszeresére, négyszeres növekedést négyszeresére. | Osszuk 4 egyenlő részre. | Ismételjük meg négyszer. Ő burbles kötél ugró, prohlestyvaet négyszer egy ugrás. Négy, stradat. | Share nachetvero; szorozzuk meg négy. Chetverennuyu fonal nepochto perechetveryvat, kopog. Chetverene rms. Az ige. Chetverovat, osztva 4 egyenlő részre; chetverovatsya, stradat. Chetverovane rms. Az ige. A negyedik, és négyes, a végrehajtás a halál, elvágva a karok, lábak és a fej. Gyilkosság és a többi gonosz tetteket, élni negyedik, Kotoshikhin. Pugachev volt negyedekre. Xia, stradat. | Chetveratsya, építész. játszani pristenok, dobott a falra Denga feküdt tovább negyedévben az arány, hogy lehetséges volt neki spyadit. Chetvertane negyedezés, akció. Az ige. Chetyrkat rokon. megy chetyrkah, négykézláb mászni, feltérképezi a korachkah.

Lásd. Szintén `Chetyre` más szótárak

Négy .. Lásd a búvár; A négy pont; Négy csontok; íj; Igazad van, Arkagyij.

-a szám a folyók a paradicsom (Genesis 2,10), a sorok számát a kövek a mellvért (Exodus 28,17), a napok száma a gyász (Bírák 11:40), a szám a kanalak (3C 18,34), a szám a leprást (4C 7,3), a kivégzések száma (Jer 15,3; Ezék 14,21), a szám állatok (Ezék 1,5; 4,6), a kerekek számát (Ezékiel 10,9), az embereknek a száma (Ezékiel 10,14), a fiatalok száma (Dan 1,17), a szám a szél (Dániel 7,2), az állatok száma (Dániel 7,3), a szám a szarvak (Dan 8.8 22; Zak 1,18), a szám és a szekerek szesz (Zak 6.1,5) töltött idő a koporsóban Lazarus (János 11,17), a szám a ruhadarabok (Jn 19,23), a szám a lányai Philip (Ac 21,9), több ember (ApCsel 21,23) száma kötött angyalok (9,14). A négyes (néha együtt a hármas szám) gyakran valamilyen meghatározatlan (nagy?) Szám (Pr 30.15,18,21,24,29 Am 1.3,6,9,11,13; 2.1,4,6) (Sze negyedik faj). Száma négy a száma szarvak (szögek) az oltár, a bíboros pontokat, a szél és a végén a föld (a 7.1, stb ..).

Négy fal, ülni a négy fal, két és kettő négy.

Négy négy, négy, négy, négy, szám. kvantitatív.

1. A szám, amely négy egység; nevét és számjegyek száma 4. Kétszer kettő - chetyre.Ch. osztva negyven dva.Dvesti ch.ch. Második.

2. (nekik és borok főnév mértékben más nyelvtani eset -.... A főnév többes számban ..). 4. számú ütött az óra ch.ch. brata.Kniga érdemes h. rublya.Postavit h. doma.V h. karok do l. (Együtt SMB.). Órákban. Szeme (óvatosan együtt nézni, vigyázz smb.). Engedje minden órájában. Side (köznyelvi.; Lehetővé teszi, hogy menjen sehova). Ülni, élni a négy fal között (.