Franciaország labdarúgó-válogatott

A futball világában Franciaország különleges helyet foglal el. Természetesen az ősei az angol labdarúgó a jobb oldalon, de ez volt a francia vetette fel, tartja a világbajnokság és az európai labdarúgó bajnokság.

És hála az ötleteket Anri Delone, megvan a lehetőség, hogy nézni a csatát a legerősebb csapat a régi világ.

Ami a francia válogatott, megpróbál, hogy ne hagyja a kiemelkedő honfitársai és évtizedeken egyik vezető csapat a világon.

Története a francia labdarúgó-válogatott

világbajnokságon

eredmények

A háború előtti vb

Ha beszélünk személyiségek foci, szeretném megjegyezni, hogy az első gól a vb-francia volt - Lyusen Loran nekiütköztetünk Mexico kapu és a francia megnyerte bemutatkozó mérkőzés az első világbajnokságot 4: 1. Mindazonáltal a későbbi vereség Argentína és Chile nem tette lehetővé számukra, hogy elérje a második szakaszban a verseny.

A távoli megközelítések a döntőt a francia csapat megállt a világbajnokságon 1934-ben és 1938-es, első fokon, majd a vereség az osztrákok a második a jelenlegi és a jövőbeli világbajnokok - az olaszok.

Az első siker

Az első háború utáni vb Franciaország nem kap, de a verseny 1958-ban volt az első alkalom a díjazottak.

Hogy a francia csapat volt az egyik legjobb csapat a futball történetében: Raymond Kopa, Zhyust Fonten, Zhan Vensan, Rozhe Pyantoni csak könnyezés ellenfelek védelem.

23 gól 6 mérkőzést, gólt a francia csapat a világbajnokságon, és közülük 13 miatt Just Fontaine. Nem hiszem, hogy ezek a bejegyzések valaha is megverték.

De a francia jártál: eljött az ideje, hogy egy másik, egy nagy csapat, akinek a nevét - Brazília és a konfrontáció a elődöntőben ért véget győzelem a dél-amerikai csapat 5: 2. Egyébként ugyanazt a fenomenális brazilok szerzett a tornán, „csak” 16 gól, azaz kevesebb, mint 7 francia.

Az öt FIFA World Cup 1962-1978, Franciaország képes volt, hogy csak két - 1966-ban és 1978-ban, ahol mindkét alkalommal nem jogosult a csoportból, győztes egyidejűleg csak egy győzelem, és elvesztette négy mérkőzés.

Hosszú türelme francia rajongó jutalmazták a 80-as években, amikor előtérbe került a kiemelkedő generációs francia játékos által vezetett Michel Platini.

A világbajnokságon 1982-ben a francia elérte az elődöntőbe, ahol a hosszabbításban a meccset Németország vezetett 3: 1. De a németek képesek voltak, hogy még a pontszám, és megnyerte a Penalty. Ez mérkőzés jelölt botrányosan híres támadás a német kapus Schumacher csapatjátékos Battiston Franciaország, amikor az utóbbi súlyosan megsérült, de a kapus nem is bemutatott egy sárga lapot.

A mérkőzés a harmadik helyért, „tricolor” lengyelek elvesztette 2: 3. Azonban a bal park - edző Michel Hidalgo adott játék minden játékos, akik azért jöttek, hogy Spanyolországban. Négy évvel később, a 1/8 döntőben a mexikói világbajnokság Franciaország kimaradt a jelenlegi világbajnok - a csapat Olaszországban, és a negyeddöntőben - a csapat Brazíliában.

De aztán a francia ugyanarra a sorsra, mint négy évvel ezelőtt: az elődöntőben ismét újra a német csapat ismét vereséget szenvedett. Ezúttal azonban a vereség a vitathatatlan és jól megérdemelt 0: 2. De a „kis végső” tartalékosok a francia csapat ebben az időben nyerte el a válogatott Belgium 4: 2.

Hibák a kiválasztási

Mindazonáltal a francia első elvesztette 2: 3 csoport kívülállók Izrael vezető 2: 1, 6 perccel a vége előtt a mérkőzés, majd a vezető az elemzés, a játék a bolgárok ellen a leállás ideje hiányzott Emil Kostadinov - 1: 2.

A régóta várt diadal

védelmi vonalat, és a tartó zóna áll magas teljesítményt - Loran Blan, Lilian Thuram, Biksent Lizarazu, Marcel Desiyi, Dide Desham, Emmanuel Petit. A szervezet a támadó játék megfeleljen Zinedine Zidane és Jurij Dzhorkaeff.

Az egyetlen probléma az volt, a sztrájkolók - Henry és Trezeguet túl fiatal ahhoz, hogy Stéphane Guivarc'h és Dugarry, minden tiszteletem nekik, a játékosok messze világszínvonalú.

Mindazonáltal a francia tudtak nyerni, egyre lényegében az egyetlen csapat, aki képes megnyerni a világbajnokságot nem nagy hitters. De a védelem volt a magasban - a hét meccset kihagyott csak két gólt.

De nem csak a védelem a kapu híres védők a francia csapat a tornán. Könnyű ahhoz, hogy megnyerjük a csoportot, a Francia minden játékban a rájátszás vetettük alá szörnyű teszt.

1/8 döntőt Paraguay ellen, annak ellenére, hogy a legjobb tudása szerint, a francia válogatott játékos gólt, fokozatosan hengerelt gólnélküli döntetlen, és a Penalty, amelyben a házigazdák nézett messze közé -, mert a Paraguayans védte kapuk José Luis Chilavert - az egyik legjobb szakemberek a reflexió büntetést. Csupán 6 perc vége előtt hosszabbítás Loran Blan segítségére sietett az ő csatár, pontozás, mint Franciaország kívánt célt.

Szankciók még mindig verte a következő lépésben a mérkőzés Olaszországgal, és itt az idegek nem okoz csalódást a francia válogatott játékos.

Az elődöntőben, a csillag a horvát csapata előnyét hosszú idő után a kapu Davor Suker, és újra menteni Franciaország védő - Lilian Thuram szerzett kétszer vezette Franciaországban a végső. Érdemes megjegyezni, hogy több mint 142 mérkőzésen a válogatott póló, Thuram szerzett csak 2 gól. És pontosan ezeket a célokat!

És a döntőt végül lelőtték Zidane. Az ő nagy elvárások ezen a versenyen, de Zinedine nem felelt meg az elvárásoknak, akkor lehet, hogy csak azért, mert a túlzott nyomás. De a végső Brazília ellen, Zidane játszott túl minden dicséret, az első alkalommal kiadott „kettős”, és előre meghatározta a győzelem a francia csapat - 3: 0.

Csoportkörben egyezik, hogy erősítse meg a félelmek - a francia nem tudott nyerni a Svájcban vagy Dél-Koreában. És csak az utolsó fordulóban, a győztes 2: 0 kívülálló csoport válogatott Togo, Franciaország képes volt, hogy a második helyet a csoportban.

De a repülés francia veteránok meccsek mintha megváltozott. A 1/8 döntőben nyertek erős akaratú győzelem nagy a verseny kezdete Spanyolország 3: 1. Aztán a negyedévben miatt az egyetlen cél a Henri nyerte a fő kedvenc a verseny Brazília ellen. és a félig-végleges, ismét a pontszám 1: 0 verte a portugál.

És az utolsó a francia szankciókra elismerte a csapat Olaszországban, de a mérkőzés jutott, nem annyira a játékot, mint az eltávolítása Zidane, aki fejelt Materazzi provokálta őt.

Évekkel később Dél-Afrikában, a francia ismét nem tudták elhagyni a csoportot. Ekkor szakadt a belső ellentmondások és botrányok parancs a nyitó meccsen megkötve Uruguay 0: 0, de aztán engedett Mexico 0: 2 Dél-Afrika és 1: 2.

Eb-

eredmények

hazai adatok

Az első bajnoki Európa mint ismeretes, zajlott Franciaországban. Ez csak a francia nem voltak mentesek a selejtező mérkőzések, és tette az utat a verseny egy par a többi csapat.

Azonban a kiválasztás, majd tartott az olimpiai kétlábú rendszer még nem létezik olyan baj csillag generációs Kopa és Fontaine - Görögország bit aggregált pontszám 8: 2, és Ausztriában 9: 4.

Jó móka volt, és az elődöntőbe, ahonnan aztán kezdődött a döntő tornára. A 75. percben a mérkőzés Jugoszláviával francia vezetett 4: 2 és már megelőzik a győzelem. Azonban a többi jugoszláv futballisták négy percig, háromszor csapott Lamia kapu, és elküldte a francia vigasztaló utolsó, amit elveszített a csapat biztonságosan Csehszlovákia 2: 0.

A tisztesség, megjegyzem, hogy sem a Copa sem Fontaine részt vesz a végső szakaszában Euro nem vette, be kell fejezni az idő játszik a nemzeti csapatban.

A következő alkalommal, ez a csapat volt az Európa-bajnokságon, ami történt ... Mit gondolsz, hol? Franciaországban 1984-ben! A tény az, hogy az öt Európa-bajnokságon, elválasztja a két esemény, a francia nemzeti csapat nem jogosult.

Az alábbiakban felsoroltunk néhány érdekes tény a történelem, a francia nemzeti csapat, de általában ez elképesztő - két hazai Euro egy sorban! Ezen túlmenően, figyelembe véve a közelgő bajnoki Franciaország is részt vesz a 9-es végső szakaszában az Európa-bajnokság, melynek minden harmadik tartottak az otthonában! Ilyen az egyedülálló népi.

Ami a bajnokságot 1984-ben, akkor ez volt a kor Platini. A francia könnyen és természetesen nyert otthon a bajnokságot, egyszerre beállítás több irat - a győzelem minden torna játékok, 9 gól a Platini, aki szintén eltérő minden mérkőzésen az utolsó rész.

Két Platini és Zidane

Úgy történik, hogy minden sikerei a francia nemzeti csapat a világbajnokságon és Európa kapcsolódik a jelenléte nagy játékosok. Az első ilyen csapat volt a csapat Kopa és Fontaine, a második - Platini, a harmadik - Zidane.

Mellesleg, hogy a versenyen a francia csapat edzője Michel Platini, és a kiválasztás a francia megnyerte a mérkőzést a csoport, bár szemben egy ilyen csapat, mint Spanyolország és Csehszlovákiában.

Áttörés Tour

Legyőzte a dánok és a csehek az utolsó mérkőzése a csoportkörben a francia elismerte 2: 3 csapat Holland, és elment a második helyről az ¼ döntőbe. Továbbá, mivel a hazai vb, minden meccsen a rájátszásban szakaszban válhat Franciaország utoljára. A mérkőzés Spanyolország ellen az eredmény 2: 1 mellett a francia nettó a 90. percben volt a büntetés, de Raul törölte hosszabbítás, futás a labda is a kapu felett.

Az elődöntőben Portugáliával, további időt nem lehetett elkerülni, és a veszteségeket kellett a francia csapat, és csak három perccel a vége előtt a hosszabbítás, Zidane a győztes gólt. Ő szerezte meg a büntetést, és szigorúan véve nem vitatott büntetést.

Nos, ez a híres utolsó ellen Olaszországban, amikor Silven Viltor csak a leállás ideje tudta, hogy még a pontszám, és David Trezeguet szerezte a hosszabbításban „arany cél.”

Legutóbbi versenyek

Csak a negyeddöntőbe a francia, azt mondják, hogy áttörte a 5: 2 selejtező Izland ellen. majd nyert 2: 0-át a fő kedvenc a bajnokságot - a német csapat. A kedvenc a döntőt a sajátosan francia, de a labdarúgás ismét tagadta prelaunch bomlik - a portugál válogatott a hosszabbításban tudott gólt az egyetlen cél a találkozó.

A játékosok francia labdarúgó-válogatott

Amellett, hogy a három kiemelkedő generáció részeként A franciák mindig is nagyon mesterek a legmagasabb szinten, mint Jean-Per Papen és Eric Cantona. És mit kell mondani a készítmény, elegendő arra emlékeztetni, hogy Loran Blan nem vette az utolsó vb Samir Nasri, mert félt, hogy ő is egy negatív hangulat az öltözőben a csapat.