Fénysugárzás - befolyásoló tényezők a nukleáris fegyverek

fénysugárzás

Fénysugárzás égési sérüléseket okozhat nyílt területeken a test, vakító emberek és az állatok, Szénégető vagy tüzet különböző anyagokból.

Az alapvető paraméter, amely meghatározza a káros fénysugárzás, a fényimpulzus van: a fény mennyiségét energia egységnyi felszínre eső mért joule-ban (J / m2).

Fénykibocsátás intenzitása csökken a távolság növelésével miatt szórás és a felszívódást. A fény intenzitása nagymértékben függ az időjárási viszonyoktól. Köd, eső és hó gyengíti annak intenzitását, és éppen ellenkezőleg, tiszta és száraz időjárás kedvez a kialakulását tüzet és égési sérülést.

Három fő területei tüzek

· Folyamatos tűz zóna - 400-600 kJ / m2 (közepes lefedi az egész területet a sérülés vagy a megsemmisülés zóna gyenge rész).

· Egyedi tűz zóna - 100-200 kJ / m2. (Részét lefedő a zóna közepes pusztulás és a teljes zóna gyenge pusztítás).

· Tűz zóna dugulás - 700-1700 kJ / m2. (Ez magában foglalja a teljes terület a teljes pusztulás és pusztítás az erős zóna).

Győzd emberek fénysugárzás tükröződik a megjelenése négy fokos éget a bőrön és a szem.

A fény hatására a bőrön égési sérülést okoz:

1. Az első fokú égési sérülések vannak kifejezve fájdalom, vörösség és duzzadás a bőr. Ezek nem jelentenek komoly veszélyt, és gyorsan gyógyítható következmények nélkül.

2. A második, égések (160-400 kJ / m2), buborékok képződnek, megtöltöttünk átlátszó folyékony fehérje; vereségével nagy bőrfelületet egy személy elveszti a képességét, hogy dolgozzon ki egy darabig, és szüksége van a különleges bánásmódot.

3. A harmadik égés (400-600 kJ / m2) jellemzi szövetelhalás az izom és a bőr részleges lézió hajtás réteget.

4. A negyedik égések (# 63; 600 kJ / m2): bőrelhalás mélyebb rétegeibe szövet lehet mind idő és teljes látásvesztés stb Győzd ég harmadik és negyedik hatásköre jelentős része a bőr halálhoz vezethet.

A fény hatására a szem:

· Ideiglenes vakság - akár 30 perc alatt.

· Burns szaruhártya és a szemhéjak.

· Burn szemfenéki - vakság.

Védelem a fény egyszerűbb, mint a többi károsító tényezők, mint bármely átlátszatlan akadály is szolgálhat védelmet. Teljesen védett fénysugárzás keresők, MDP, turkált Gyorsan felépítendő védelem, metró, pincék és a pincéket. A védelem az épületek és építmények fest őket élénk színeket. Ahhoz, hogy megvédje az embereket használt ruhával átitatott égésgátló készítmények és szemvédő (szemüveg, fénysorompót).