A jobb települési tulajdonjoga a föld

A modern jogtudomány a elismerésének lehetőségét gazdátlan tulajdon olyan fajok, mint a föld volt a témája számos publikáció és az elméleti kutatás.

Elfogadása előtt a Land kódex a hazai jogtudomány nem létezik konszenzus alkalmazásának lehetősége a föld gazdátlan vagyonjogi rendszer, és ennek következtében - a lehetőségét a község tulajdonában lévő földterület.

Mivel a hatálybalépése Land kódex Magyarország, azt találták, hogy az elutasítás a földtulajdon, ez a föld lesz a jogi szabályozás a gazdátlan ingatlan rendelést felmondási joga amelynek értékét a polgári jog.

Szintén szerint Art. 25, LC Magyarország elismeri annak lehetőségét, hogy a föld jogok azon az alapon, amelyet a polgári jog. Így a Land kódex jelenleg ad minden alapon kell alkalmazni cikk. 225 A polgári törvénykönyv Magyarország emelkedni tulajdonjoga gazdátlan földet.

Így Art. 225 A Polgári Törvénykönyv három okból Magyarország elismerését gazdátlan dolog. Az első esetben elismerte gazdátlan dolog, ami nincs tulajdonosa, a második - a dolog, ahol a tulajdonos nem ismert, és a harmadik - a dolog tulajdonjogának, amelyben a tulajdonos nem volt hajlandó.

Ugyancsak nem lehetséges, és olyan esetben, amikor a tulajdonos az ingatlan nem tudja, mert ha a jogot, hogy a föld valaha felmerült, hogy regisztrálni kell az előírt módon, és ha a jog nem regisztrált, akkor nem merültek fel.

Így a Land kódex Magyarország előírt egyetlen említettek Art. 225 A polgári törvénykönyv Magyarország okok felismerése gazdátlan föld - tulajdonos lemond a szárazföldön. Meg kell jegyezni, hogy a tulajdonos az ilyen természetes vagy jogi személy működhet a jogszabály nem írja elő az elutasítás a földtulajdon állami szervezetek.

§ szerint. 236 A polgári törvénykönyv elutasításának állampolgár vagy jogi személy, a tulajdonjog a hozzá tartozó telket nem jár megszűnése jogait és kötelezettségeit a tulajdonos tekintetében az a része, hogy az ingatlanszerzés jogokat, egy másik személy.

Az Art. 43 ZK Magyarország elutasítása állampolgárok és jogi személyek tulajdonában vannak a végrehajtás a föld jogok nem vonja maga után a megszűnése feladataikat, így például:

- megőrzése felmérés geodéziai és egyéb különleges jelek, telepített föld, a törvénnyel összhangban;

- intézkedések végrehajtása föld védelme, a szabályok betartásának használat az erdők, vizek és más természetes tárgyak;

- időben kezdetét a földhasználat olyan esetekben, amikor az a fejlesztési területen, amelyet a szerződést;

- kellő időben történő kifizetések a föld;

- követelményeknek való megfelelést a területrendezés előírások, építési, környezetvédelmi, egészségügyi, tűz és egyéb szabályokat, előírásokat;

- egyéb feladatokat törvény által előírt.

Azonban megfelelő végrehajtását a tulajdonos a teljes komplex feladatai, különösen a termőföld, elég nagy teher a tulajdonos azt mondta, az elutasítás a jogukat a földhöz, annál inkább, hogy az indítéka elutasítás legtöbbször csak elviselhetetlen terhet tartalmát földet adott tulajdonosa.

Ebben a tekintetben a gyakorlatban vannak olyan esetek, amikor a tulajdonos vagy a tulajdonos a földet feladja jogokat, nem benyújtásával erre vonatkozó kérelmet az illetékes hatóság, vagyis eltávolítjuk a birtokukban, felhasználása és ártalmatlanítása az ingatlan szándéka nélkül, hogy bármely jog az ingatlan.

Ez olyan helyzetet teremt, ahol a törvényes tulajdonosa az adott földterület, de valójában a föld elhagyott, gazdátlan.

A hatályos jogszabályok szerint ez a helyzet két lehetőség van: vagy a föld lehet megszerezni a tulajdon alapján vényköteles vagy meg kell erőszakkal eltávolították, ha nem használják más célokra alapján az Art. 284. A Ptk.

Az alkalmazás az első kiviteli megköveteli a személy, aki lelkiismeretesen, folyamatosan nyitva a terület tulajdonosa a saját a jogszabályban meghatározott időszakban.

A második lehetőség csak a telkek szánt mezőgazdasági vagy ház, vagy egyéb építési és nem használják a tervezett célra három éven belül, kivéve, ha hosszabb ideig nem a törvény által meghatározott (ebben az időszakban nem tartalmazza a szükséges időt fejlődése a helyszínen, valamint a az idő, amely alatt része nem használható a tervezett célra miatt a természeti katasztrófák miatt, vagy más körülmények között azzal ellentétes az ilyen használat). Ezen túlmenően, Art. 286 a polgári törvénykönyv, a rögzítésének eljárását visszavonását a föld, mert a nem megfelelő használat, kötelezően előírja az előzetes figyelmeztetést a tulajdonos a helyszínen a megsértése. És erre azt kell megállapítani tartózkodási helyét, gyakran nehéz vagy lehetetlen csinálni, mert az a hely, a tulajdonos nem ismert. Továbbá § szerint. 286. a Polgári Törvénykönyvben webhely tulajdonosának kell kifejezni egyetértését a döntés visszavonását a föld. Ellenkező esetben a vita elé kell utalni a bírósághoz. Ha a tartózkodási hely a tulajdonos ismeretlen, hogy őt, mint a vádlott a tárgyalás, kellően bejelentő helyét és idejét a találkozó, ez is lehetetlen. Szerint o. 2 evőkanál. 364 A polgári perrendtartás Magyarországon ez a tény a feltétlen kizáró törlése pontját. Így nem használt terület kiesik a forgalomban, mivel nem szükséges, hogy a tulajdonos, és az állam vagy az önkormányzat nincs jogalapja egy részének eltávolítására értesítése nélkül a tulajdonos.

Így, a létesítmény a tény, hogy a telek egy gazdátlan alapuló h. 3 evőkanál. 225 Ptk Magyarországon ilyen rész lehet szerzett önkormányzati tulajdon.

Szerint a normák a fenti cikkben beépítetlen földterület készült figyelembe véve a szervezet végző állami regisztrációs jogok ingatlanra, kérésére az önkormányzat, amelynek ő területén.

Később, egy év után a nap ilyen hely a számla, a test kezelésére jogosult önkormányzati tulajdon, kérheti a bíróságtól elismerését a jogot az önkormányzati tulajdon egy üres telket.

Meg kell jegyezni, hogy ez egy jogi kérdés, nem pedig kötelezettséget az önkormányzat, hogy állapítsa meg, hogy szándékában áll megszerezni a telket önkormányzati tulajdon. Ez a jog egyaránt lehet végrehajtani az önkormányzat, illetve megszerzését az földtulajdon lehet tekinteni megfelelő.

Így a mai napig, a jogszabályok nem tartalmaznak olyan rendelkezéseket, amelyek szerint az önkormányzatok is joga van tulajdonjogot szerezzenek, vagy más jogokat telkek, amelyek a területükön, automatikusan felismerése esetén a gazdátlan föld.

Ezen túlmenően, az ingatlan megítélése szerint a bírósági ügyek elismeréséről szóló ingatlan gazdátlan és elismerése önkormányzati tulajdon jogok számos funkció, beleértve a bírósági eljárást, amelynek célja megtalálni a hiányzó tulajdonosa (a személy, a másik közvetlenül a dolog) annak érdekében, hogy őt a jogai érvényesítésére és abban az esetben nem jelenés - létrehozását feltételezések a veszteség a tulajdonjogok és a jogainak elismerésére a kérelmező.

Ezeket a célokat szolgál, mint egy nyilvános bejelentést az átadása gazdátlan ingatlan az önkormányzati tulajdon, a tervezett szabályozási aktusok a helyi hatóságok. Úgy tűnik, hogy az ilyen értesítést kell végrehajtani útján kiadványok a helyi médiában, hogy tájékoztassa a lehető legszélesebb köre számára.

Tekintettel a fentiekre, az az időtartam, amely alatt a föld valójában nem tulajdonos által használt, tette hozzá a szükséges időszak elismerésének föld gazdátlan, valamint az időt a kezelés a regisztrációs és az igazságügyi hatóságok, meg kell adnia a hatóságokat, hogy foglalkozzanak ezzel a kérdéssel, és megteszi a megfelelő indokolt döntést.

Így a föld nem a ténylegesen felhasznált és kiesik a gazdasági vérkeringésbe sokáig, és nem kapnak megfelelő védelmet, mint természeti erőforrás, amely nem talált ahhoz, hogy az alapelveket föld jogait és érdekeit a helyi közösség.

Tehát a fő feladat az, hogy bevonják a gazdasági forgalom gazdátlan föld szerint ezeket az elveket a földtörvény, a kötelező földhasználat szerint a tervezett célra.

Ehhez ad a helyi hatóságok az önkormányzat, amelynek területén betöltetlen föld, korlátozott jogot az ilyen, a föld, a sürgősségi felhasználásra az érdekelt felek.

Az említett jog nem fordulhat elő az egyes önkormányzatok a bejegyzés dátuma cselekmény, mint gazdátlan engedélyezett nyilvántartó hatóság tulajdon.

Feltételezzük, hogy az adott földterület lehet használni a célnak megfelelően előírt számukra, beleértve a kertészeti, kertészet, kiegészítő szolgáltatások, stb Ezen túlmenően, a földhasználat nem hoz létre semmilyen teher földtulajdon végén a használati időszak (például figyelembe kell venni elfogadhatatlan épületek építése a föld, legalábbis az adott földterület nem ellentétes az engedélyezett felhasználás).

Érdekelt a gazdátlan föld egy személy megszerzi a jogot arra, hogy indokolatlan használata a megfelelő föld, és képes lesz használni őket egy bizonyos ideig (célszerűnek tűnik, hogy ez az időszak nem lehet beállítani rövidebb időszakra a mezőgazdasági tevékenység az adott régióban).

Az említett használati jog előfordulhat kérelemre az érdekelt személyek (magánszemélyek vagy jogi személyek) hatálya alá tartozó későbbi felhasználását az említett föld szerint a céljuk.

Abban az időben a használata gazdátlan föld földhasználó köteles viselni minden felelősséget cikk értelmében. 42 LC RF.

Kifizetések a föld által átadott földhasználó a beszámolási időszakban, jöjjön a helyi költségvetések. Ezen túlmenően, a végrehajtás a javasolt projekt megfelelő védelmet biztosít a gazdátlan föld és minimálisra csökkenti a szennyeződés kockázatát, szemetelés, bomlás- és romlása a talaj termékenységét, a megfelelő telek.

Tegye fel kérdését, ügyvéd