10 olyan szavak, amelyek megváltoztathatják a belorusz nyelvvel kapcsolatos attitűdöket - egy ötödik osztályos videós üzenet

Beszéd hallgató Minsk iskola Nikita Talat a projekt keretében „Teddy - Tribune a véleményét gyermekek és fiatalok”, amelyet közösen valósítja meg az újság „Érvek és tények Fehéroroszországban” civil szervezetek „Fehérorosz Szövetsége UNESCO Klubok”, és az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF) Fehéroroszország .

Beszéd hallgató Minsk iskola Nikita Talat a projekt keretében „Teddy - Tribune a véleményét gyermekek és fiatalok”, amely közösen hajtják végre újság „Belarus Érvek és tények”, NGO „Fehérorosz Szövetsége UNESCO Klubok”, és az Egyesült Nemzetek Gyermekalapja (UNICEF) Köztársaságban Fehéroroszországban.

Nemrégiben egy kis kísérletet végeztem. Megkértem az osztálytársaimat, és megkérdeztem: "Tudja, mi a" abibok "," hmarachos "," shpacir ", stb. A legtöbbjük csak vállat vont, valaki felnevetett, valaki ismét megkérdezte. A hét ember közül senki sem válaszolt a kérdésre. És azon tűnődtem, hogy miért történik ez? Egy olyan országban élünk, amelynek a nyelvét külföldinek tartják. Oroszul is beszélek, de nagyon aggódom a probléma miatt.

Igen, a törvény szerint két hivatalos nyelvünk van. És mégis, országunk neve Fehéroroszország.

Tettem a top 10 fehérorosz szót, amelyek radikálisan megváltoztathatják az anyanyelved gondolatait.

Sokan közülük valószínűleg ismeri a Rihanna "Diamonds" dalt. De csak kevesen tudják lefordítani a kompozíció nevét fehérorosz - "Dyyamant" -ra. Ugyanez a "szín" - "szín" szó az orosz színben. Ez azt jelenti, hogy fehérorosz tanulással segítünk magunknak tanulni és angolul tanulni? Vicces, nem igaz?

Znichka egy lövő csillag. A csillag, hogy a "znikae" eltűnik. Érdemes megjegyezni, hogy Fehéroroszországban van egy különálló szó egy csillagra, amely ragyog - "zorka".

Vagy itt a "mara" egy álom. Nos, és az álom, ennek megfelelően - "марыць". Folytassa a logikai sorozatot. Álmodozó? Marytsel? Nem, nem az. Letutsennіk. Nem számított rá a "mara" után? Igaz, nagyon buzgó szó? Vagy például "charadze" - aki varázslatot állít, a varázsló.

A "Kaviarnya" és a "knigarnya" véleményem szerint sokkal érdekesebb, mint egy kávézó és egy könyvesbolt. Itt lehet "Likhtar" és "parason", illetve zseblámpa és esernyő.

Tehát van valami értelme a fehérorosz nyelv fejlődésében, ha állami szinten gyakorlatilag nem támogatják?

A jelentés mindig ott van. Belorusz vagyok! Ebben az országban születtem, ebben a kultúrában nőttem fel. Nem akarom elveszíteni a kapcsolatot a generációkkal, amelyek nagy kulturális réteget hagytak. Magamnak találtam megoldást a probléma megoldására. Nagyon egyszerű, és talán nem hatékony. De talán megér egy próbát.

Pryvіtanne. Mine zavuc Mykita Talatay. A 66-os óvoda ötödik osztályából diplomáztam. Én vagyok a parazvazhats akadályai a Tym fölött, a belorusz iskola chama nem a belorusz nyelvben alkalmazott razmalayuts. Itt az ideje, hogy egy órára elfoglalt. Csomagolt zabye-val. Csomagolt egyszerre.

Berazen. nyomva, nem vagytok Vera Fehéroroszországból. Mara - geta álom pas Rusko (maryts - álom) MroI - geta álmok pas Rusko (mroits - álmodik, mroitstsa - grezitstsa) és a GD És ez a tytychtsatsa suguchnatsi z sanskrytam, akkor a Getu szférában a lepyu nem lézsi, bos essy takaya priklady, shto. Nos, napryklad, chatsver na gishpanku hu. Ön. Duc shto, mi adrakatstsa treba hell gatay nevezik? A pamut egyszerű malychyna. Pabolsh ilyen lenne.

A fehérorosz nyelv számos szó egymáshoz kapcsolódik. Adno peratsyakae ¨ másik. Takim chynam, a mova pradstalyae saboy adziny arganizm, a zahovayetstsa sens. A történetekben a yakya pramaylyae chalavek - essy sense, yakі yen ynonee!
Pasluhaytse svaeasablivuyu melodyku - kalі znarok nem zvyaytaesh tisztelet a sans, de csak slyhaesh guki - Geta dal! És svaeasablivaya інтанацыя! Különösen, hogy a tragédia a danesya és a jazz az első vicc. de nem ugyanaz, mint a Géta a Monya tsi idején, egyfajta szerep elaludt a meseból.
A Kazuchy jobbjától, a geethacs minden mova, megértjük a ale a belorusz egy adroznenni pokol másik, egyfajta swing.

Olyan kicsi, de érdekes a fontos dolgokban!

Kapcsolódó cikkek