Mely országokban a kosárlabda negyede 12 percig tart

A GYIK szekcióban az nba.com webhelyen a válasz erre a kérdésre adódik, idézem:

Ez azt jelenti, hogy a Nemzeti Kosárlabda Szövetség szabályai szerint minden negyedévben világos keret - 12 perc. Az NBA magában foglalja az Egyesült Államok és Kanada csapatait, így vitathatjuk, hogy ezekben az országokban a negyed 12 perc.

Az USA és Kanada mellett a kosárlabda negyede 12 percig tart olyan országokban, mint a Fülöp-szigetek és Kína.

Más országokban a negyedek rövidebbek - 10 percenként, így a mérkőzés teljes időtartama nem 48, hanem 40 perc. Ez az úgynevezett "tiszta" idő, mivel levonják az összes leállást és azokat a pillanatokat, amikor a játékot felfüggesztették.

Jellemzően negyed kosárlabda 10 percig tart tiszta idő (amikor a labda ki a játék, a stopper leáll), de vannak bajnoki amelyben minden negyed hosszúság 2 percig, és egyenlő a 12. Először is - ez az Amerikai Egyesült Államokban és Kanadában, amely egyesül a National Basketball League (NBA (NBA)), majd kevésbé ismert bajnokságok, de még mindig elég erős - Kína és a Fülöp-szigeteken. A túlóra itt tart, mint a többi ligában - 10 perc (2x5). Kiderül, hogy az egész mérkőzés 48 percet vesz igénybe, nem 40 percet.

Kedves napszak.

Az orosz rajongók, valamint az európai kosárlabda tudják biztosan, hogy az Euroleague vagy a VTB United League, a negyedidő 10 percig tart. Egy kosárlabda játék 40 percet vagy négy negyedet (rendszeres idő) tart. Minden további negyed öt percig tart.

De 12 perc utolsó negyedében a világ legnépszerűbb és látványos kosárlabda-bajnokságában - az NBA-ban.

Ezért az NBA mérkőzései sokkal hatékonyabbak, mint az európai mérkőzések.

Ugyanez a periódus (negyedév) ugyanolyan időtartamú Kínában.

Az orosz és az európai kosárlabda hagyományokban a negyed tíz percig tart, és a világ legnépszerűbb és legelterjedtebb kosárlabda-bajnokságában - az NBA-ban - egy negyed hosszabb, két percig tart és tizenkét percig tart.

Ezen kívül ugyanazok a szabályok a nemzeti bajnokságok Kínában és a Fülöp-szigeteken.

Talán ez egy stratégiai lépés, amely az amerikai / kínai / fülöp-szigeteki kosárlabdázókat előnyben részesítheti a nemzetközi versenyeken riválisainál - 12 percig megszokták, 10-el kevésbé fáradtak.

A kosárlabda népszerű sportjáték, amelyben a játékosok az ellenfél hálójával dobják a kezüket a gyűrűbe, miközben elkerülik, hogy a labdát ne vegye el az ellenfél.

A mérkőzés négy negyedből áll, ami 10 percig tart. Közöttük 2 és 15 perc szünetet tartanak.

A meccs tizenkét perces negyede van. A kosárlabdában, ahol a meccs negyede 12 percig tart, a Nemzeti Kosárlabda Szövetségben (USA, Kanada) játszik.