7 A gazdag emberek különbsége a szegényektől

7 A gazdag emberek különbsége a szegényektől

Egyszer előfordult, hogy elolvastam egy kíváncsi cikket arról, hogy a gazdag emberek mit gondolnak, és mi különbözteti meg őket egy szegény embertől. Miután elolvasta a cikket, elkaptam magam, hogy gondolkodtam: "Ó, Istenem! Egyszer én voltam ilyen! "Egyébként sokkal kevesebbet szerzett, mint az átlag ...

Azt javaslom, hogy végig olvassa át, és rögzítse legalább egy elemet a listából.

1. Tehát az átlagember úgy gondolja, hogy a pénz a gonosz gyökere. A gazdagok a szegénységet minden gonosz gyökerének tekintik.

Hallottátok ezt: "Soha nem fogok így ... Ez nem az enyém".

Ezt fogom mondani: ha a cél az, hogy többet keresj, akkor miért találsz kifogásokat? Szeretne gazdagságot - keresni. És nincs kifogás.

2. Gazdag emberek az egoizmust az erénynek, a szegényeknek - az alázatnak tekinti. Furcsa kijelentés, de nézzük meg, milyen egoizmusról beszélünk.

Mindannyian önző vagyunk. Ebben az esetben kimondhatom az explicit és rejtett egoizmust.
Így egyértelmű, amikor közvetlenül azt mondod: "Azt akarom, ez az én út, és készen állok arra, hogy folytassam." - Nagyszerű, nagyszerű! Te fogsz jönni!

De itt a rejtett egoizmus, amikor úgy tűnik, hogy valamit akarsz elérni, de ne mondd el a terveidet magadnak vagy másoknak ...

3. A gazdagok - az emberek cselekedetei, a szegények - csoda vagy győzelem várakozásai segítenek másoktól vagy az államtól.

"Ó, itt sok pénzt nyernek ... Itt van esélyem ... Bárcsak valami felbukkanna!"
Még ha nyer is, akkor csak pénzt költenek.

Tevékenységek - befektetéseket hoznak a tapasztalatok és a tudás formájában, így a "kush" sokkal többet törhet. Sokkal több!

4. A gazdagok gondolkodnak a jövőről, a szegényekről - a jó öreg napokról, ahol, úgy tűnik nekik, minden rendben volt.

"Ó, ha minden olyan csodálatos ... És egy dollár ..."

Azt hiszem, nem szabad elmagyarázni, hogy minél többet gondolunk a jövőre nézve, tervezzük, tervezzük, annál valószínűbb, hogy mindez valósággá válik. És ha továbbra is követi ezeket a terveket, kövesse őket, akkor a siker kétségtelenül a kezedben van.

5. Gazdag emberek követik a szenvedélyt. A szegények - csinálják, amit nem szeretnek.

Inkább a "megszállottság" vagy a "lelkesedés" szó közeledik a gazdagokhoz. És remek! Képzeld el, milyen szenvedélyes vagy valami, add oda magát ennek az üzletnek, élvezd, töltsd fel energiádat! Nagyszerű lenne, nem?

"Igen, de ... egy 8 órás munkanap, egy ötnapos szabadság ... egy kétéves vakáció ..." - Állj le. Megérdemel többet.

6. A gazdagok gondoskodnak pénzükről. Szegény - ostobák az első alkalomra.

A gondozás alatt szigorú ellenőrzést és kompetens befektetéseket értek, amelyek a jövőben egyre több jövedelmet hoznak.

Nem kell messzire menned a példákhoz: a bolygó leggazdagabb emberei befektetésük nagy részét a nagyvárosok részéről (Warren Buffett, Donald Trump, Benjamin Graham) tette. Ezeknek az embereknek a titka az, hogy a pénz nekik dolgozott, és nem fordítva.

7. A gazdagok, az egyetemi oktatáson túl, keressenek olyan lehetőségeket, amellyel különleges tudást szerezhetnek.

Az egyetemen nem tanítanak pénzt keresni. Ha pénzre van szüksége, akkor keressen más lehetőségeket, oktassa magát, és ne álljon meg egy ponton.

szép szavak igazolják az összes bűncselekményt. Ha például egy apának van - a kapcsolatokkal rendelkező helyettese, és a fejére menni, akkor esélyed lesz gazdagodásra. A perestrojka hajnalán voltam, egy ilyen sikeres és gazdag ember azt is elmondta mindenkinek, hogyan él a TV-ből, és hogyan kezdte személyesen a pite eladásával. Igaz, elfelejtettem azt mondani, hogy ő volt a legénysége a kerületi bizottság első titkárának.

Sok igaz. Ha a pénz egy szegény emberre esik, egyszerűen átgondolja. A tűzoltó az Egyesült Királyságban megnyerte a nemzeti lottó 40 millió fontot! Az eredmény tudod mit. Elhagyta a munkáját ... és fél év alatt elhízott a fekhelyén. Csak fél évig feküdt, tévét nézett és evett. Itt van Önnek és az eredménynek. Igen, hány ember, miután milliókat nyert a lottón, egy-két év alatt csődbe ment! Vagyis messze elmaradtak attól a szinttől, amelyen korábban voltak! De mindenki számára saját!

Alexander, nem, nem volt gazdag. Csak a Zn-en élt, és még nem volt házas. Megmondták részletesen arról, hogy hol született, ahol tanult, és nem volt egyetemi oktatás. Tehát az átlagember ilyen. Nem találtam ki. És ez kevés gazdag, örökletes, aki rosszul végződött. A zsírral kezelték, mert gyermekkoruktól minden készen álltak. Tehát a cikk címe nem teljesen helyes. Szükséges megnevezni a cikket: "7 gazdag emberek különbségei, akik maguk is elérték a több millió dolláros szerencse ... és így tovább".

Nem hallottál engem. A "jólét" és a "szegénység" kritériumai? Hogyan értik például ezeket a fogalmakat?
Egyébként azt hiszem, hogy ez az ember "tűzoltó" volt, nem "tűzoltó" ;-)
És itt "egyetemi oktatás"?))) Ez a "vagyon" kritérium?
"... csak a zp-nél élt ..." Tudja, mit tudott ?!)))
A világban minden relatív. Nem? ;-)

Kapcsolódó cikkek