5 A természetből megtanulható leckék, itt az ideje boldogan élni

5 A természetből megtanulható leckék, itt az ideje boldogan élni
1. Az első lecke furcsa módon a rágcsálóból származik: "A valóságos összpontosítás tanulsága"

Woodpecker sokkal okosabb, mint mi. Igen, a fejét egy fa ellen veri, de nagyon sikeres. Ő valóságos - nem próbálja meg félig megtörni a fát egy ütéssel, ahogyan sokan szeretnénk, és ő összpontosul - nem kopogtat a fáról minden oldalról. Ugyanazon a ponton összpontosít, lassan a féreg felé mozog. Nem szükségünk van egy féregre, hanem egy kígyóra, és nem akarjuk megtalálni sűrű fán, hanem csak a leveleken levő levelekkel szórunk rá.

2. A második lecke - a halakból: "Flow lecke"

A halak mindig úszkálnak a jelenlegi ellen, és az általános vélemény ellenére ez helyes. Ez azért van, hogy ne bonyolítsa az életét, hanem azért, hogy több vizet ne tudjon kihagyni. Tehát a vízáramlás mellett újabb étel és oxigén úszik. Így az élet többször gazdagabbá válik. Mi, a halaktól eltérően, mindig igyekszünk úszni az áramlással egy stagnáló patakban, és ennek eredményeképpen a 30 éves élethelyzet helyett egy évig tartó élettapasztalatot hozunk 30-szor. Nem akarjuk elhagyni a kényelmes zónát, és azon gondolkodnunk, miért volt olyan kevés lehetőség az életben. Szeretnénk megnyerni az élet lottóját anélkül, hogy sorsjegyet vásárolnánk.

3. A harmadik lecke - a kis oroszlánoktól: "Vigye végig a fangot".

A kis oroszlánok képesek tanulni. Régebbi, tapasztaltabb oroszlánoktól tanulnak. És nem tanulnak tankönyvekből és beszélgetésekből, de a gyakorlatban. Ők biztosan tudják - hogy megtanulják vadászni, meg kell festeni az arcát vérrel. Félünk, hogy még piszkos kézzel is. Az asztaloknál ülünk, és nézzük a fedélzeten álló nyúlat, amely tanít minket vadászni. Vagy otthon vagyunk, és megtanuljuk magunkat, és amikor eljön a vadászat ideje, nem tudjuk, hogyan kell vadászni, akkor is félünk a vér illatától.

A XXI. Században nem számít, mit csinálsz, de fontos, hogy mire motiválsz másokat. És egy jó példa egy kutya számára. A kutya nem gondolja: "Először hazahozsz, táplálsz és mossál, aztán megcsókolom a farkadat." A kutya először érzést ad, és csak akkor kapja meg, amire szüksége van cserébe. Azonban nem kényszerít rá, hogy bármit is adjon neki, úgy teszi, hogy maga is meg akarja csinálni.

A kígyó nem hiszi: "Nincs kezetem vagy lábam, gyenge látásom van, más országban születtem, senki nem szeret engem, a szüleim nem törődtek velem, mióta kikeltem." A kígyó kezeli, amit ő, és mi is ezt a "fogyatékos állatot" tartjuk. És ha nem szeret valamit, csak megváltoztatja a bőrét, és sajnálkozás nélkül kúszik.

Kapcsolódó cikkek