06 - Tanulás mazda cx-5 navigáció

És még egyszer!

Idő telik el, a TiT még mindig elégedett. A futásteljesítmény már meghaladta az 1000 km-t. Az autó javításának következő lépése a szabványos navigáció aktiválása volt. Megjegyzem, hogy a Mazda a navigációs kártyákat külön tartozékként értékesíti. Maga a navigációs program az autóban van, és a kártyák külön kaphatók.
Jelenleg 4 mód van a rendszeres navigációra:

2. Használja a vezető utasításait a teljes időtartamú navigáció hackelésére.
A hackelés ötlete a GU patchban található, annak érdekében, hogy a GU bármilyen formátumot eredetinek ismerjen el.
Az ár: 700 - 1000 dörzsölje. SD kártyára (8 vagy 16 GB)

3. Vegye meg az eredeti kártya teljes klónját.
A teljes klón egy ugyanolyan tartalommal rendelkező kártya és az eredeti kártya CID-je.
Ár: 4500 - 5500 dörzsölje.

4. VIN számmal vásároljon egy adott géphez kötött patched kártyát (vagy tartalmat).
Mint tudják, miután az autó 100 km-t utazott, a térképet a gép VIN-számához (japán VIN) egy adott géphez csatolják. A megfelelő tartalmat a kártyán helyezi el, a GU rendszer eredetinek és már aktiválva fogja felismerni.
Ár: 6500 dörzsölje.

Én választottam a 3 utas aktiválást. Az eredeti kártya teljes másolatát vettem. Miért? Ez egyszerű.
1) Nem akartam időt vesztegetni a kísérletekre és a tárgyak részletes tanulmányozására.
2) Szükségem van egy eredeti kártyára vagy duplikátumra.
Bár elismerem, hogy a 2. módszer sokkal olcsóbb. ) És eddig már megtanultam.

Az egyes módszerekkel kapcsolatos részletek megosztása a PM-ben történik.

Beillesztettem egy navigációs térképet a tompított kocsira

Elindítottam az autót, én választottam a navigációt. A térképek betöltése megkezdődött.

Navigáció sebességkorlátozó kijelzővel

Egyébként a térkép letöltése után a képernyő kezdett hullámzani, apró "remegés" volt a karakterek és a kép egészében. Először a navigációra gondoltam. De 3 óra üresjárati idő elteltével ez a hatás eltűnt. Nyilvánvalóan volt egy hiba.

Ma letöltöttem a Mazda ToolBoxot és frissítettem a térképeket a legújabb verzióra. A frissítés körülbelül 40 percet vett igénybe.

# 01 - van egy frissítés!

# 02 - Felhívás létrehozására

# 03 - A folyamat folyamatban van

# 04 - Térkép frissítve!

Egyébként a kártyák legfrissebb verziójának sorrendje: BJM7 66 EZ1G

Röviden a rendszeres navigáció előnyeiről:
- hangvezérlés
- hangsebesség a gyorshajtásról (+ sebességmérő)
- a forgalmi dugók, időjárás, benzinárak valós időben történő megjelenítése
- a térképek ingyenes frissítésének lehetősége 3 évre (a térképeket évente kétszer frissítik)

A forgalmi dugók és az időjárás 60 nap múlva működik, majd ezt a lehetőséget fizetik ki. De már olyan embereket is találtam, akik élethosszig képesek a forgalmi dugókat megjeleníteni.