4 évig végeztünk az állami egyetemen, de diploma nélkül maradt

4 évig végeztünk az állami egyetemen, de diploma nélkül maradt

Több mint 200 diplomás az Altai Állami Műszaki Egyetemen. II Polzunova állami oklevelek nélkül maradhat, és csaknem 100 tanár - munka nélkül. A gyakorlat azt mutatja, hogy ilyen helyzet alakulhat ki majdnem minden egyetem diplomásával az egész országban.

Néhány évvel ezelőtt módosították az oktatásra vonatkozó jogszabályokat, amelyeket csak a szakmai közösség vetett fel, és még nem is fordított külön figyelmet. Ennek eredményeként ma több ezer diplomás az országban rendszeresen szembesülnek az államilag elismert oklevelek beszerzésével, még akkor is, ha nagy állami egyetemeken tanulnak. A módosítás az egyetemek akkreditációjára vonatkozott, amely mostantól ötévente történik. Ebben a mechanizmusban foglalt bányában - ha befejezték a főiskolai oktatás (például, akkor csak, hogy megvédje a végleges munka), de ezen a ponton az irányt a középiskolai nem felel meg az akkreditáció mértékben van és az egyetem nem tud adni. Elméletileg gyorsan át kell adni egy másik intézménynek, és védelmet kell biztosítani ott, de a gyakorlatban nagy problémák vannak.

De a fő áldozatok diákok voltak. A diákok 1 - 3 tanfolyamot sürgősen átszállnak más célállomásokra, de meg kell adniuk a különbséget a programokban. Azok számára, akik a harmadik évfolyamtól szereztek diplomát - ez majdnem a fele a tudományágaknak, és még mindig valami mást tettek. Azok, akik idén diplomát kaptak, a helyzet egyszerűen katasztrofális.

A törvény szerint át kell adni egy tartalék egyetemre, de ezzel a problémával felmerülnek. Alapvetően három:

1. Ugyanazok a különbség programok. Az a tény, hogy még akkor is, ha a hallgató ugyanabba az irányba változik, a különböző egyetemek tantervei a legdrasztikusabb módon eltérhetnek (például különböző idegen nyelvek taníthatók). És ezt a különbséget át kell adni. Emellett minden posztgraduális tanulmányt írnak, de a különböző egyetemeken a követelmények eltérőek lehetnek.

2. Mivel az akkreditálás megszűnik a tavasz, akkor a tartalék egyetem (Altai State University) nem akarja számolni az utolsó ülésen, és ragaszkodik ahhoz, hogy a diákok tanultak még egy félévben. Ez több ezer rubel és egy elveszett év.

3. Pénzügyi - valaki fizetnie kell valakinek a diákoknak (nyilvánvalóan az egyetem kiégett, és van egy lyuk a költségvetésben). Ennek eredményeként az AltSTU menedzsmentje most nyomást gyakorol a hallgatókra, arra kényszerítve őket, hogy a végleges igazolást otthon töltsék be. Ennek az a következménye lesz a kérdés a nem állami oklevelek - „haszontalan papírdarabot” sőt, ami sem a diplomások soha nem fog sem a közszolgálati, illetve a költségvetési szerv. És a katonai részleg diplomások nem fogják tudni a hadnagy címét.

Tegnap, a diákok küldött hivatalos értesítés által aláírt rektorhelyettese Jacob Lavrentievich Ovchinnikov, amely kimondja, hogy a diákok rendelt a nem állami záróvizsga, amelyre fel kell tüntetni. Ha nem jelenik meg, akkor kizárják őket. Ha jönnek, akkor nem állami diplomákat fognak kapni, és az egyetemigazgatás majd meg tudja mondani, hogy teljesítették kötelezettségeiket. Legalábbis ez a félelem nem csak a diplomások és a szüleik, hanem a tanárok is, akik felelősségteljesen érzik magukat.

4 évig végeztünk az állami egyetemen, de diploma nélkül maradt

Hogy ne essen ebbe a helyzet a jövőben, ne feledje, hogy jön alkalmazni egyetem, érdekeit nem csak az, hogy van-akkreditáció, hanem arról is, amikor a következő lépés. Mert ha bejut az évbe, amikor el kell engedni, akkor hirtelen fájdalmas lehet a céltalanul töltött tanulói évekért.