25 A zavartság legbölcsebb idézetei - boldog nő

Konfucius (valódi név - Kun Qiu) rendes ember volt, de tanítását gyakran hívják vallásnak. Bár a teológiának és a teológiának a konfucianizmushoz hasonló kérdései egyáltalán nem fontosak. Az egész tanítás az emberi-emberi interakció erkölcsi, etikai és életparaméterén alapul.

Ő volt az első, aki az erkölcsi és harmonikus társadalom felépítésének ötletét javasolta. És az ő etikájának aranyszabálya így hangzott: "Ne csinálj egy másikat, amit nem akarsz magadnak". Tanítása olyan széleskörű választ mutatott az emberek között, hogy államszinten ideológiai normaként fogadták el, és csaknem 20 évszázadon keresztül népszerű maradt.

Tanulságai egyszerűek a megértéshez minden egyes ember számára - valószínűleg így inspirálnak:

  1. Három út vezet a tudáshoz: a meditáció útja a legelõnyösebb ösvény, az utánzás útja a legegyszerûbb módja, és a tapasztalat útja a legkeserõbb út.
  2. Ha utálsz, akkor legyőzted.
  3. Egy olyan országban, ahol van rend, legyen bátor mindkét fellépésnél és beszédnél. Olyan országban, ahol nincs rend, legyen bátor akcióban, de figyelemmel.
  4. A bosszú előtt két sír van.
  5. Adj útmutatást csak azoknak, akik a tudást keresik, felfedik tudatlanságukat.
  6. A boldogság az, amikor megértettetek, nagy boldogság, amikor szerettek, igazi boldogság az, amikor szeretsz.
  7. Valójában az élet egyszerű, de tartósan bonyolítjuk.
  8. A kis dolgok inkontinenciája nagyszerűen elpusztít.
  9. Csak amikor a hideg jön, világossá válik, hogy a fenyők és a ciprusok az utolsóak, hogy elveszítsék a ruhájukat.
  10. Az ókorban az emberek nem szeretett sokat beszélni. Szégyennek tartották maguknak, hogy nem tartják magukat a saját szavaikkal.
  11. A tippeket cseppekkel vesszük, de vödrökkel adjuk el.
  12. A drágakő nem csiszolható súrlódás nélkül. Emellett egy személy nem tud sikeresnek lenni anélkül, hogy elegendő számú nehéz kísérlet lenne.
  13. Egy nemes ember követel magának, az alacsony ember követel másoktól.
  14. A rossz szokások leküzdése csak ma, és nem holnap lehet.
  15. Három dolog soha nem tér vissza - az idő, a szó, a lehetőség. Ezért: ne veszítse el az időt, válasszon szavakat, ne hagyja ki a lehetőséget.
  16. Válaszd ki a munkádat tetszésednek, és egyetlen napot sem kell dolgoznia az életedben.
  17. Nem vagyok ideges, ha az emberek nem értenek meg engem, ideges vagyok, ha nem értem az embereket.
  18. Próbálj meg legalább egy kicsit kedves lenni, és látni fogod, hogy nem lesz képes rosszat tenni.
  19. Az ősi időkben megtanulták az embereket, hogy javítsák magukat. Most megtanulják mások meglepetésére.
  20. Átkozhatod a sötétséget egész életedben, vagy egy kis gyertyát gyújtasz.
  21. A szerencsétlenség eljött - az a személy teremtette, a boldogság jött - a személy megnőtt.
  22. A szépség mindenben van, de nem mindenki láthatja.
  23. A nemes a lélekben nyugodt. Egy alacsony ember mindig aggódik.
  24. Ha hátat nyagatsz, akkor előre vagy.
  25. Nem olyan jó, aki soha nem esett, de nagyszerű - aki elesett és felkelt.

Kapcsolódó cikkek