2. gyakorlat

Néha előfordulhat, hogy a monitor teljes képernyős módba kell kapcsolnia, hogy megkapja a játékprogramok stílusát vagy a jó öreg DOS-t. Általában ilyen esetben a kurzor is letiltásra kerül, és a program minden vezérlése átkerül a billentyűzetre. A teljes képernyős üzemmódra való áttérés meglévő beállításai közül a legegyszerűbb az alábbi ablak ablakának beállítása:

window.WindowStyle = WindowStyle.None; window.ResizeMode = ResizeMode.NoResize;

Ez a módszer azonban nem távolítja el a tálcát, és nem akadályozza meg a Start menü megjelenését. amely szintén tartalmaz egy tálcát.

  • CTRL + ESC. Nyissa meg a Start menüt.
  • A WIN kulcs. Nyissa meg a Start menüt.
  • ALT + ESC. Mutasson a tálcára és kapcsolja át a bővített ablakokat.
  • ALT + TAB. váltás a programok között.

Ez elég lesz a teljes képernyős mód támogatásához, ugyanakkor nem blokkolja a billentyűzet többi funkcióját.

  • Adjon hozzá egy új FullScreen nevű projektet a megoldáshoz a Fájl / Add / New Project paranccsal, és hozzárendelje az indítási projekthez

Ahhoz, hogy módosítsa az ablak és annak elemei használtuk attribútumszintaxis, és hozzon létre egy keretet a helyi menü - a címke szintaxis ingatlanok (telkek függően csatolt tulajdonságok). Képesség Stretch Kép vehet a következő értékeket:

Most a Window1.xaml.cs kódfájljában szereplő listán szereplő eseményekhez hozzon létre kezelőket. Ehhez:

  • Keresse meg az esemény attribútumait a jelölőablakban a Window1.xaml fájlhoz
    • Loaded = "Window_Loaded"
    • KeyDown = "Window_KeyDown"
    • KeyUp = "Window_KeyDown"
    • Kattintson a "MenuItem_Click"
  • Az egyes attribútumok bármelyik pontján kattintson a jobb egérgombbal, és hajtsa végre a Navigálás az eseménykezelő parancsot.

A shell létrehozza a megadott nevekkel rendelkező kezelőket, és ha a kezelő már létezik, akkor hozzá fog férni.

  • Adja hozzá az új HookSystemKeys.cs nevű fájlt a jelenlegi FullScreen projekthez a Project / Add New Item paranccsal.
  • Futtassa a FullScreen projektet, és tesztelje a teljes képernyős szimulációt

Ablak és teljes képernyős (csökkentett skála) módok fognak kinézni

A főmenü, amelyet egy példa alapján hoztunk létre, annak kimutatására, hogy teljes képernyős módban kikapcsolható. A váltási módok a helyi menüt hívják meg, ha jobb gombbal kattintanak az alkalmazásablakra. Teljes képernyős módban a nem kívánt rendszerbillentyűk letiltásra kerülnek, ami módváltozáshoz vezethet:

  • CTRL + ESC. Nyissa meg a Start menüt.
  • A WIN kulcs. Nyissa meg a Start menüt.
  • ALT + ESC. Mutasson a tálcára és kapcsolja át a bővített ablakokat.
  • ALT + TAB. váltás a programok között.

Az ablakos üzemmódban a rendszergombok működőképessége visszaáll.

Teljes hasonlóság esetén letilthatja az egeret, de az ablak minden vezérlését a billentyűzethez kell rendelni. Alkalmazásunkban az Esc billentyűt az ablak bezárásához használtuk. Az ablakot az Alt + F4 rendszer kombinációval is bezárhatja. amit nem kapcsoltunk le. Az Alt + Space kombináció még aktív. Hívja az alkalmazás rendszer menüjét.

Régen az osztályban HookSystemKeys hirdetést System.Windows.Forms.Keys Library System.Windows.Forms összeszerelés, és a felvezető Window_KeyDown - felsorolja System.Windows.Input.Key könyvtár WindowsBase.dll szerelvény. Ez egy másik felsorolás, és azokat nem lehet összetéveszteni.

  • Próbálja megérteni a kódot

Kapcsolódó cikkek