1. fejezet 1

Nemesség - Isten nagysága

Mi a nemesség

- Gerond, mi különös figyelmet fordítunk a böjtre?

- Nemesség, lelki nemesség. "Nem nagy bŒn az elsŒ bûnbánat ideje?"

- Nemesség, nemesség, Krisztussal való egyesülés - ez nélkül a siker nem lehetséges. Ha tudnád, mi ad a nemességnek, éjjel-nappal üldögél, és elfelejted az alvást. Ha valaki gondosan megvizsgálja a lelki nemességet, megtalálja Isten nagyságát rejtve benne!

- Pontosan mi a nemesség?

- A lelki nemesség lelki fölény, áldozat. A nemes lélek csak önmagától követeli, de nem másoktól. Másokért áldozatot keres, anélkül, hogy megtorlást keresne. Elkápráztatja, amit ad, de emlékezik minden apró dologra, amit kap. Megtartja a kegyességet, az alázatosságot, az egyszerűséget, az önzetlenséget és az őszinteséget. mindenki. Rendelkezik mind a legnagyobb örömmel, mind spirituális szemlélettel, üdvözölve.

A lelki nemesség viseli az Isten kegyelmét, vagyis az Isteni tulajdon. Ahol nincs nemesség, csend van, láthatatlanság, így Krisztus ott lakik, és Krisztus áldása él.

A lelki nemesi lelki igazság

- Gerond, a spirituális nemesség a spirituális igazságosság fölött van?

- A spirituális nemességben létezik lelki igazságosság, és a lelki igazságosságban lelki nemesség, vagy inkább a nemesség és a szellemi igazságosság. Ezért olyan személy esetében, akiben lelki nemesi, nincs törvény: "A törvény nem hazudik az igazaknak." Az ilyen ember inkább meghal, mint megölni magát.

- Gerond, amikor arra kértek, hogy tegyek valamit, azonnal elkezdek gondolkodni, hogy sok más munkám van, és vitatkozom.

- Ha valaki nemességet szerez, mindez lekerül. Ő cselekszik, nem száraz logikából, mert a nemesség a logikán kívül van. Megpróbálsz mindent rendezni az emberi logika, a világi igazságosság szerint. És hol van a szellemi igazságosság? Nem mondtam, hogy annál lelkileg egy ember, annál kevésbé van joga ebben az életben, mitől ad egy szellemi ember, és soha nem követel meg magától?

- Akkor miért mondják az evangéliumban: "Mindenki megkéri, hogy fogadja és keresi a megkeresést" (Mt 7,8, Lukács 11:10)?

- Ez más. Ha valaki valamit kér Istentől magára, és nem azért, hogy szeretetet szerezzen egy másiknak, akkor ismét csak a saját kényelmét érinti. Végül is, ha például az anya kéri Istentől, az ő gyermeke meggyógyul a betegségből, illetve, hogy a család minden rendben, azt kérdezi, hogy nem maguknak, de a kedvéért a házát. És a kanaani asszony, akit az evangéliumban említettek, nem kért semmit. Odarohant vosled Krisztus, és kérte őt, hogy segítsen a lányának, akit egy démon Ezután az apostolok közelebb Krisztushoz, és azt mondta neki: „Tedd, amit feltette ezt a nőt, hogy ő nem futott utánunk, és nem ordított.” Felele őket: "Csak az Izráel elveszett házának juhaihoz küldik." De a kánaáni asszony kiabált és segítséget kért. Aztán Krisztus megfordult, és azt mondta neki: "Jó kenyeret adni a gyermeknek és károsítani a kutyát." És így válaszolt neki: "Igen, Uram, de a kutyák is eszik a morzsaik, amelyek a tulajdonosok asztaláról esnek." Aztán Krisztus azt mondta neki: "Egy ilyen szóhoz a lánya visszaállt". Lásd a hitét, alázatát, nemességét, lelki fölényét! Függetlenül attól, hogy egy önző, arrogáns nő, így szólt Jézushoz: „Nem vártam tőled, hogy míg nekem egy kutyát! Csalódott Me!” És megszabadulni tőle irritáltan! És a lelkiismerete nyugodt lenne, hogy nagyon helyesen és tisztességesen viselkedett. Még azt is mondhatja magának: "Nem értem, hogy olyan sok ember ül és hallja őt!"

- Geronda, segített neki a hite?

- Nemességének segített neki ilyen hit megszerzésében. Minden tekintetben mentes volt, nincs panasza. De jó ötlete volt: "Ha Isten mondta Izrael népéről, akkor Isten tudja, mit mond, és mi más néphez tartozunk."

A nemesség megszerzése

- Hogyan szerezhetem meg a nemességet, geronda?

- Ha egy személynek hiányosságai vannak, de a nemesség megszerzéséért küzd, akkor hasznára válik?

- A nemesség kizárja a hiányosságokat.

- A lelki szabadság a szenvedélyektől való szabadságot jelenti?

- A lelki szabadság nemes, akinek megszerzését mondom. És hogy egy személynek nemessége van, nem lehet alacsonyabb szenvedély, szeretet, kegyetlenség, stb. Nincs Isten a kedvességben és kegyetlenségben, mert Isten természeténél fogva jó.

- Gerond, és szeretni a szenvedést, akkor is meg kell dolgozni a nemesség?

- Ó, még mindig nem érti, hogy a nemesség mit jelent! A nemességben bátorság van, mert ha valaki nemességgel rendelkezik, a szíve működik. Megérteni, hogy mi a nemesség, nézz Krisztusra. Mit vett magának Krisztus? Semmi baj. Mindent elmondott. Ő hozta és folytatja magát mindannyiunk számára. Ad nekünk szeretetét, bűneinket rávetik magára. És éppen ellenkezőleg, szeretnénk szeretetet kapni. Nézd meg, milyen jó szülők. Folyamatosan feláldozzák magukat a gyermekek érdekében, annak ellenére, hogy a gyerekek néha megverték őket. Tudva, hogy mi vár rájuk, a szülők még mindig adományoznak magukért. Ugyanez történik állatokkal és madarakkal. A Fecske gondoskodik a csibékről, de a csibék, amikor felnőnek, gondoskodni fognak a csibékről. Tehát Isten nagylelkű szeretete rendeződött.

A nagylelkű nemesség révén az ember Istenhez köti össze

- Gerond, hogyan kapcsolódik az ember Istenhez?

- A legfontosabb az, hogy egy embernek szellemi nemességet kell szereznie. Akkor Istenhez hasonlít.

- Vagy talán a nővér lelki munkát végez a sejtjében, és akkor nincs ereje ahhoz, hogy részt vegyen a közös munkában?

A nehézségek során egy személy ellenõrzésre kerül. Emlékszem, amikor egy kolostorban laktam, azt mondták nekem, hogy feküdtem egy cellában anélkül, hogy felállnék, mert állandó vérzésem volt. Hirtelen az ablakon láttam, ahogy egy régi kapuzó megpróbálja feldarabolni a csonkot a kandallóban a fán. Ez a vénának problémái vannak a belekben, állandó vérzés, teljesen gyengült. Képzeld el, hogy cipőben aludt, mert nem volt ereje lőni. Felugrottam, rohantam hozzá, megragadtam egy baltát, megütöttem néhányszor, elvágtam, aztán a szájam vért vett. Érted? Nem is gondoltam, hogy milyen állapotban vagyok, nem vettem figyelembe.

Lelki nemes nagylelkűség! Semmi oly kedves Istent, mint az! Ez az Isteni Kegyelem fogadója. Milyen egyszerű az egész és hogyan bonyolítunk mindent! Mindennek szellemi nemességre van szüksége. Ha az emberek nem értik, ami történhet egy hétig éjjel három szolgáltatás, háromszor egy hónapban, hogy szigorú és gyors imádkozunk óra három egymást követő napon, áruház testi tisztaság - és ez mind hiábavaló. Nem azt mondom, hogy mindez nem szükséges, de a lényeg, hogy az embereket szerezni, ami a legfontosabb - a lelki nemesség, mely a lelki épségét. Hogy nincs önérdek, öntudat, egoizmus, férfi-ház, stb., Hogy Isten ott lakhasson benne. Ha mindez nincs jelen, lelki integritás van egy személyben, ami azt jelenti, hogy még ha valaki nem imádkozik, kapcsolatban áll Istennel, vele kapcsolatban

Csak a nagylelkű nemesség révén az embernek van közössége Istennel, ugyanolyan gyakorisággal működik, mint Isten, vagy pedig a rádiót egy másik állomás hangolja. Mert próbáljuk megváltoztatni az antennáinkat újakra. Vannak függőleges antennák, vannak vízszintes antennák. Függőleges szemtől szembe és rosszul fogás, könnyen elveszítheti a jelet! És a vízszintes antennák széles körben nyitottak, mert nagyobb hatókörük van, és még gyenge hullámokat is elkapnak. Azt akarom mondani, hogy azok, akik maguk is megfordult sem mentes magát, az „én” nem nemes nagylelkűség, hanem azért, mert nincs Isten kegyelmét, és nincs isteni megvilágosodás.

Egy férfi vagy nemességet szerez, vagy szegénységben lerobbant

- Gerond, irigyel, veszekedek az emberekkel és általában furcsa módon viselkednek

- Nincs apasági, lelki nemesed, és ennek eredményeképpen veszekedés. Próbálja megszerezni a lelki nemesség, hogy vele együtt érvelés Gyerünk, mondd, hogy milyen gondolatok jönnek a fejedben, amikor nem kap tőlem, mint a többi testvér, mint a jelenlegi egy kis ikon, és ez a gondolat, mint máskor van egy nagy? Ugyan-ka képzelni lelki jelentését, és meglátom, ha nem a helyes dolgot, és úgy döntött, hogy csökkentsék ki a fa egy kicsit az Athosz, és küldje el az Ön számára a Athos már elkezdtem csinálni egy a kolostorok, sziklák, gyalogutak és ösvények. A méret körülbelül húsz centiméter. Félig kész volt, de a srácok kérdezték tőlem. Az áldásban tartósan kérdezősködni kellett.

- Valószínűleg nagyon jó srácok voltak.

- Ha jó lenne, akkor több nemesség lenne, és ilyen kitartás nélkül nem követelték volna meg! Megmondtam nekik: "Hadd fejezzem be először, nem adok neked a munka fele!" Nincsenek senkiben, egyedül állnak "Nem, adjon nekünk minket, miért kell megkínozni, hogy befejezzük." Érted? Úgy döntöttek, hogy megkönnyítik az életemet! Milyen emberek! Képzeld el, hogy egy ember még azt is megkért, hogy áldja meg a szemét.

- Igen, komolyan! Szem áldásban! Egy harminc ember elvesztette a szemét, és felkészült a műtétre. A sejtembe került. Annyira sajnáltam neki, hogy én mondtam neki: "Ne aggódj, ha hirtelen a művelet sikertelen lesz, én megmutatom." Hamarosan újra jött, örült, mert a művelet sikeres volt: jól látták mindkét szemét, azt jött, és azt mondta nekem: "Eljöttem, hogy kiszűrjem a szemedet!" - Igen, de látod! - mondom. "Nem, áldásnak akarom" - válaszolja. Itt ismét megbántam, ezúttal sajnálom, mert még a nagylelkűség és a nemesség nyomában sem láttam. Ez egy másik fájdalom.

- Geronda, észrevettem, hogy ha tudom, hogy az emberek értékelni fogják a munkámat, akkor nagy vágygal dolgozom

- Tudod, hogy most emlékszel rám? Szegény lány akit Spiridula Smith fogalmazott úgy, hogy felfújt fújtató, és az ügy azt mondta neki: „Drill, Spiridula, hinta, veszek neked egy új ruhát.” És szegény, felemelte a kezét, és minden erejével söpörte a fújtatót, mert új ruhát ígért neki! Érted? Ha nem kapsz nemességet, olyan leszel, mint a Spiridula, aki vagy nemességet szerez, vagy szegénységben lerobbant.

- Gondoltam, hogy jobban érdekel rólam, mint a többi nővérről.

- Bár sokat adtam neked, és itt, és Athos hegyén, nyilvánvalóan nem tartotta meg. Mindent elmondtam, de most emlékszem egy kétségbeesett koldusra, aki elvesztette mindent, amit összegyűjtött, hogyan segíthetek? Imádkozom, hogy hamarosan Krisztusban gazdagodik, hagyja a kunyhót rozsdás edényekkel, és váljon a Krisztus hercegnővé.

Bejövök érzelem, ahogy az emberek nemes ember, akinek méltósága, jön a szívembe - nem, ő nem kér tőlem engedélyt, sem én neki - és lakozik, ő mindig velem, egymás mellett, nem számít, milyen messze testes volt.

Ossza meg ezt az oldalt

Kapcsolódó cikkek