1564. március 1. g

1564. március 1. g

1565-ben Fedorov és Mstislavets kiadják a "kápolnát" - imádsággyűjteményt, amelyet az istentisztelet során használt; Ráadásul Oroszországban megtanították a gyerekeket, hogy olvassanak és írjanak. A nyomtatók hamarosan elhagyják a moszkvai állam határait. A Fedorov Litvánia nagyhercegségén és Ukrajna területén nyomdákat alapított. 1574-ben Lvivban az "apostol" -ot állítja elő, már saját kiadói bélyegzővel és az "Azbuku" címmel - az első nyomtatott orosz tankönyvvel. Az egyetlen túlélő példány jelenleg a Harvard Egyetem könyvtárában van.

1564. március 1. g

1564. március 1. g

A következő nyomtatvány Fedorov alapította Ostroh - a családi birtok a kijevi herceg Konstantin Ostrozhsky. „ABC” (1578) „Újszövetség” és a „Psalter” (1580g.) Betűrendes tárgymutató Újszövetség - - „A könyv gyűjtemény a dolog, amire szükség van egy gyors rövid találni a könyv az Újszövetség, öt könyvet, ahol közzétették a szavak ábécé „(1580), valamint a Gerasim Smotritskaya - az első teljes szláv Bibliát, szinkronizált” Osztroh Biblia „és az első nyomtatott naptár-flyer két oldalon (1580-1581 gg.)” Timeline „(1581).

1564. március 1. g

Könyvek Ivan Fedorov elképesztően művészi tökéletessége, sokan most tartják a múzeumok és magángyűjtemények, Moszkva, Szentpétervár, Kijev és Lviv, valamint - Lengyelország (Varsó és Krakkó), Jugoszlávia, Nagy-Britannia, Bulgária és az Egyesült Államokban. Fedorov Iván 1583-ban Lvivben halt meg. A kőlap a kolostor temető, amely szerint temették, a következő felirattal: „drukar könyvet, mielőtt a láthatatlan.” Az emlékmű megnyitása Moszkván Ivan Fedorovra 1909-ben, az egykori Moszkvai nyomtatási udvar mellett épült.
Az első orosz nyomda látta a sorsát: ". nem méltó én sem szántás, sem a vetőmagvak hogy csökkentsék az idő az életemben, mert ahelyett, hogy egy eke, tudom, hogy a szakember a kéziszerszámok üzleti és kenyér helyett kell oltjuk magok lelki az univerzumban, és minden a sorrendben osztogatnak a lelki táplálékot. "

1564. március 1. g

Kapcsolódó cikkek