A leghosszabb sportversenyek

Nem is olyan régen, a furor egy epikus tenisz meccset hozott a Wimbledonban John Isner és Nicolas Mahut között. A 11 órás maraton már belépett a sport történetében. Eközben ez nem az első ilyen hosszú rivalizálás. A verseny évekig számos, nagyon kimerítő mérkőzés volt a különböző sportágakban, ami több órát vagy napot vett igénybe. Beszéljünk a tíz leghíresebb közülük.

Ivan Nikolic kontra Goran Arshovits. Senki sem fog meglepni a történelem leghosszabb mérkőzésének hossza alatt, ahol 5949 lépés történt, de ez a sakk-mérkőzés 20 órát és 15 percet tartott, és "összesen" 949 lépés volt. A mérkőzésre Belgrádban 1989-ben került sor Ivan Nikolic és Goran Arshovits között. Szinte egy nap tartott a játék, és a táblán csak öt szám volt. Nikolics király és király mellett egy király, és Arshovitz király egy király és egy király. A felhívást csak száz mozog után jelentették be, ami nem változtatta meg az összehangolást. Az ilyen viszontagságos hosszú mérkőzés arra kényszerítette a Világ Sakk Szövetséget, hogy vezesse be az 50 mozgás szabályát. Azt mondja, hogy a játékot nem-férfi játéknak lehet nyilvánítani, ha az ellenfelek mindegyike 50 mozdulatot tett, anélkül, hogy megragadná az ellenfél bármely alakját. Ez a szabály azt jelenti, hogy a mérkőzésen rögzített rekordot valószínűleg soha nem lehet megverni.

A Harry Sharpe és Frank Crosby közötti mérkőzés. Ma a bokszoló sportolók alig bírják el a 12 fordulót, meglepő ebben a tekintetben, a harcok óráinak első órájáról szóló tényeket hallják. Az egyik leghíresebb történet 1892-ben történt Harry Harp és Frank Crosby közötti párbajban. A meccs 5 órát és 3 percet tartott, és 76 fordulóból állt, ez a rekord nem lehet a modern szabályok keretein belül legyőzni. A találkozó az Illinois nevű Nomeoki városában történt. Kiszámították, hogy a mérkőzés halála lehetséges, még néhány birkózási technika is megengedett. A csatát a 76. fordulóig folytatták, és a harcosok egyidejű támadásával végződtek. Crosby korábban a földre szorította a fejét, de folytatta a küzdelmet. Sharpe pár perc múlva sikerült kiütötni az ellenfelét. Ez a meccs volt az egyik leghosszabb boksz meccs, hiszen a bíró is megállította a körök hosszának mérését. Azt mondják, hogy a harc során nagyon hideg volt, ezért a bokszolókat alkalmanként rendszeresen felmelegítették a lombikból. Emellett a játékvezető 65. fordulója gyakorlatilag már nem létezett, a riválisok egymásnak maradtak.

Jégkorong mérkőzés a Detroit Red Wings és a Montreal Maruns között. Általában nincsenek maratonsok a jégkorongban, mivel a különböző ligák megtalálják megoldásaikat az ilyen problémák megoldására. Ez lehet csak egy döntetlen, vagy talán egy lőfegyver. Hasonló helyzet az NHL-ben, kivéve a Stanley Cup rájátszást. A rendes játékidőben 20 perces túlórát kapnak, amely az első feladásra került. Ez a szabály lehetővé tette több legendás mérkőzés megszületését több éven keresztül. A leghíresebb közülük 1936-os párbaj volt a Detroit és Montreal csapatok között. Három 20 perces időszak nem mutatta be a győztest, és a meccs extra időbe telt. Azonban a játékosok saját céljuk védelmére koncentráltak, ennek eredményeképpen 5 alkalommal nem fedezték fel a győztest. Mindkét csapat alig állt a lábánál, a helyzetet megoldotta Detroit újonc Mood Bronetau, egy újonc, aki csak két héttel csak profi volt. A megtakarítási célt a 6. túlóra 16. percében szerezték, ennek eredményeként a mérkőzés teljes időtartama 176 perc 30 másodperc volt. Ebben az esetben a csapat 116 percében túlórázott, majdnem kétszerese a normál időnek.

Kosárlabda: Rochester Royals vs Indianapolis Olimpia, Syracuse vs UConn. Ma az NBA mérkőzéseken gyakori, amikor a csapatok több mint 100 pontot kapnak. Még ennél is meglepőbb, hogy a leghosszabb játék a liga történetében 75-73 ponttal végződött. De pontosan ez történt 1951-ben, amikor egy Indianapolis csapat képes volt legyőzni riválisait hat túlóra után. Ezzel a számlával nem csoda, hogy a játék nem izgatott. Annyit, hogy hat túlórát, csak 26 lövés volt, a legtöbb rajongó elhagyta a helyét a játék vége előtt. A mérkőzés 3 óra 46 percig tartott. Korunk kosárlabda-maratona korunkban történt, amikor a keleti bajnokságban a Syracuse és az UConn csapatok további hat fordulót tartottak. A játék közel 4 órát tartott, és fél évvel véget ért. A Syracuse csapat 127-117 pontot ért el. Nyilvánvaló, hogy az utolsó túlórában az ellenfeleik egyszerűen csak fáradtak a harcoktól. A statisztikai egyezés hihetetlen volt. Soha azelőtt a csapatok több mint 100 pontot szereztek a túlórában, a 244-ből ebben a mérkőzésen. Hat játékos képes volt duplázni. Meglepő módon ez a játék nem a leghosszabb a főiskolai konfrontáció történetében. Még több híres mérkőzés Cincinnati és Bradley között 1981-ben, amikor hét túlóra volt! Ez a meccs a diákiskola kosárlabda szabályainak bevezetése előtt zajlott. De ennek ellenére a Syracuse-i mérkőzés bonyolultabb és kimerítőbb volt a játékosok számára. A játék végén azt állították, hogy egyszerűen nem érezték a lábukat.