9 évig van egy dilemma, hogy keresztény vagyok, muszlim

Keresse meg ezt a szakaszt

Ezt a szakaszt keresheti.

Regisztráljon egy heti kérdésre és válaszra.

Molena írja: A nap kedves ideje! Minden emberi sors egyedi, nehézségekkel és problémákkal teli, ami néha nem könnyű megoldani. Megértem, hogy semmi sem lehetetlen Istenre, de gyorsan eldönthetem a hibát, szeretném hallani a véleményed, mint keresztyén tapasztalattal. Hogy ebben a helyzetben tanácsot adhatnál.
9 évig van egy problémám: keresztény vagyok, muszlim. De a lényeg nem ez. Ezekben az években együtt élünk egy polgári házasságban, de nem azért, mert nem döntöttünk a kapcsolatunk legitimálásáról, hanem annak a ténynek köszönhetően, hogy véletlenül barátom nem rendelkezik megfelelő nyilvántartási dokumentációval. Nincs útlevele, abban az országban, ahol élünk, a lakosság fele nem rendelkezik ilyen dokumentumokkal. A kormány ezután engedélyt ad az útlevelek megszerzésére, majd visszavonja. Túl sokat nem találkoztunk az útlevél megszerzéséhez vezető úton. A barátom kétségbeesett, és mindent eldobott a túlsó sarokba. Volt lehetőség arra, hogy regisztrálj egy házasságot a hazámban, de újra, de - hogyan fog repülni útlevél nélkül? Volt lehetőség arra, hogy legitimáljuk a muszlim törvények szerinti kapcsolatait, azaz. hívj két tanút és bármelyik mecsetbe fogunk házasodni, csak most el kell olvasnom a szurát a Korántól, amit nem tudok, és nem akarok. Nem fogadom el az iszlámot. És egy ilyen esküvő után muszlimnak hívlak, mert az ünnepségen egyfajta imádságot adok a kereszténység lemondására, és elfogadom az iszlámot az igaz vallásért. Ami alapvetően ellentmond az én nézeteimnek és doktrínámnak. És ez nem a kérdésemre adott válasz.
Nem tudok segíteni neki, mert ebben az országban emigráns vagyok, és ő egy natív lakos, de ez nem változtatja meg a dolgokat. Az ilyen módon élni nagyon nehéz, felismerve, hogy házasságtörést követelsz minden nap. Igen, és szenved, hogy vétkezünk. On-férje egy felesége, és én vagyok a felesége egy férj, szeretik egymást, a fő, ő osztja a szempontból a kereszténység, sok tekintetben, de nem jár templomba velem, de nem tiltja meg, hogy látogassa meg szabadon. Mindig ezekben az években imádkoztam, és ezt a kérdést még nem sikerült megoldani. Mi lesz a tanácsod ebben az alkalomban? Mi mást tehetünk ebben a helyzetben, vagy más módon legalizálhatjuk kapcsolataikat? Alig várom, hogy hallottam tőled,

Üdvözlet, Molena nővér!

A leveled eljött hozzám, és megpróbálom bemutatni véleményem. Igen, ez lesz az én véleményem, mert egy másik személy másképp gondolkodhat. Nincs ilyen konkrét válaszunk a Bibliában. De megpróbálom vitatni a véleményemet.

Az első dolog, amit szeretnék tanácsot adni, hogy jelentkezzen a keresztény egyházra, amelyet látogat. Bár a helyzeted nem rendes, meg kell reménykednünk a gyülekezetének papságának bölcsességében. Nem minden keresztény egyházban van, hogy egy egyházközösség vállalja, hogy minden olyan rituálét elvégez egy olyan vegyes család vonatkozásában, amelyben az egyik házastárs nem tartozik a gyülekezethez, még kevésbé keresztény. És mégis a te papád elmondhatja neked egy lehetséges utat a helyzetből.

Röviden megismétlem a keresztény egyházakban elfogadott általános házassági elveket. Ezek az elvek négyek: a házasságot a gyülekezet követőinek végzik; a házasság házasságkötést követel meg; a házasság előtte a házasság nyilvántartásba vétele; abban az esetben, ha az esküvő helyett az esküvői ceremónia helyett a házasság lehetetlen a házasságra, bizonyos egyházak lehetővé teszik a család áldásának szertartását.

Nem tudom, melyik egyház (vallomás) melyikhez tartozol, mert amit mondok, általános jellegű, és elfogadhatatlan egy bizonyos felekezethez. Ismét ez a véleményem kifejezése, amely eltérhet a kollégáimétól. Ezenkívül ez a helyzet inkább a kivétel, mint a szabály.

Az alapelv a házasság, amit következtetni Szentírás és a szokások és törvények a különböző nemzetek, hogy két ember, egy család, hogy nyilvánosan kijelentik, hogy házasságot, sem kérni áldást a házasság a szüleik és Istennel egy pap. Ugyanakkor végre különböző házasságkötés, amely gyakran szerepel egy hagyományos és szimbolikus jelentőségű és általában a kevésbé vallásos szentsége vagy szent rítust. A Hetednapi Adventista Egyház, amelynek én vagyok a miniszter, a lényeg a házasság abban a tényben rejlik, hogy miután az állami hűségesküt feleségül egy pap Isten nevében nyilvánítja azokat a férj és feleség, és teszi rájuk egy különleges áldást imát. Azokban az esetekben, ahol, mivel bizonyos körülmények között a pap nem tudja, hogy egy ilyen rituális, HNA Egyház elismeri az ima áldás nélkül az esküvő, azaz anélkül, hogy a pap az Isten nevét nyilvánított feleségül férj és feleség.

A helyzet nem teszi lehetővé, hogy a házasság több okból: (1) A férje nem tartozik ugyanahhoz a templom, aminek a tagja, sőt mi több, ő nem keresztény. (2) Már együtt éltek, és továbbra is együtt élni, hogy nem tekinthető a házasságtörés (házasságtörés), és a paráznaság (tiltott kapcsolat). (3) Ön nem tudja regisztrálni házasságát az államban. Mindazonáltal az együttélésedet éppen a házasság formális nyilvántartásának lehetetlensége okozza - értem helyesen? Ha ez igaz, akkor ebben a tényezőben látom, mi minősítené a helyzetet a szabályok alóli kivételként. Úgy vélem, hogy a körültekintő pap joga, hogy egy áldás ima alatt a család, és ha a többi problémát meg kell oldani, így képes lesz arra, hogy jogilag regisztrálni a házasság az állam és a férje egyetértenek, hogy csatlakozzon a templomba, akkor kérheti, hogy több mint a család és jogi esküvő, bár egyes egyházak nem teszik lehetővé késő esküvői azok a családok, akik különböző okok miatt nem tudott egy ilyen rituális idején. De még ha ez történik, hogy az egyház nem engedi még egy imát az áldás ebben a helyzetben, és ebben az esetben, akkor biztos lehet benne, hogy Isten elfogadásának a feltétele a őszinte bűnbánat és a hűség egymáshoz. Ugyanakkor készen kell álljon arra, hogy a lehető legrövidebb időn belül legalizálhassa házasságát. Isten így ilyen körülmények között, és miután tett egy személyes ima a bűnbánat, amit csinál házasságtörést az életedben, akkor kérheti az áldást a szüleik és elfogadni Isten helyett nyugalmat bűntudat és egy zavaros lelkiismeret, akkor is, ha a pap nem volt hajlandó áldja meg. Legyen felkészülve arra, hogy az egyház tagadja, nem csak áldás, hanem közösségben Brasco (tagság) és önálló (megszüntetése), akkor. De ha ez megtörténik, akkor biztos abban, hogy Isten elfogadja magát, még akkor is, ha az egyház elutasít. Néha Isten hajlamosabb az olyan emberekre, akik túsznak a szokatlan és az oldhatatlan életkörülményekhez, mint az ő egyháza.

És az utolsó dolog: Isten csodát tehet, és kinyitja a házasság törvényes regisztrálását. Ha szereti, például lehetővé teszi az útlevelet. Ezért imádkozzatok a bölcsességért és a bűnbánatért, adj Istennek lehetőséget a cselekedetre. Az első őszinte bűnbánat után minden bűntudatot elhagyhat és bocsánatot élhet.