11 A börtön kínzócsapata által használt népszerű dalok

11 A börtön kínzócsapata által használt népszerű dalok

Az amerikai tudósok nyomást gyakorolnak arra, hogy elrejtsék a marási negatív hatások közgazdasági tudományos bizonyítékait (1 szavazat, átlag: 5.00 / 5)

11 A börtön kínzócsapata által használt népszerű dalok

Habár ez hihetetlen, Oroszország jelenleg nem érdekli az olajárak emelése (0 szavazat, átlag: 0.00 out of 5)
  • 11 A börtön kínzócsapata által használt népszerű dalok

    Öt ok, amiért Oroszország, India, Kína, Japán és más országok terveznek expedíciókat a holdra
  • 11 A börtön kínzócsapata által használt népszerű dalok

    A bor teszi az embereket szexuálisan felszabadultnak, mint a sör
  • Higiénia a középkorban: olyan szokások, amelyekben egy modern ember számára nehéz elhinni 425 nézetet
  • 22 módja a szalvéta összehajtogatása ünnepi asztalhoz

Képzeld el, hogy egy apró, sötét szobában üldögél. A kezeid a lábak közé vannak kötve, és a füleidben olyan fejhallgatók tartoznak, amelyeket nem tudsz levenni. A Queen zenekar harminc órányi hangja ismétlődik, régóta elvesztette a gondolkodási képességét. És ez több mint egy hónapig tarthat.

11 A börtön kínzócsapata által használt népszerű dalok

Tagja az Egyesült Államok pszichológiai műveletek csapat Hadsel Mark leírja a kínzás taktikát zene: Ha ön kap a fogoly hallani ugyanazt a dalt 24 órán át egy sorban, az agyi funkciók és a test általában kezdik, hogy alkalmazkodjanak az új állam, a gondolkodás lelassul, és eltörik. És akkor jöttünk és beszélgettünk vele.

A zenei kínzás részben azért volt népszerű, mert nem keltett nagy felháborodást a nagyközönség körében. És csak az emberek, akik átmentek ezen keresztül, megértik, mi ez - ha egy egyszer szeretett dal lesz halálos ellenség.

Itt van tizenegy dal, amelyet az amerikai hadsereg gyakran használ a kínzások kínzására:

Binyam Mohamed meghallgatta Eminem "Slim Shady" dalát 20 napig.

Hallgattam nonstop újra és újra - mondta az ügyvéd Clive Smith, aki egyben alapítója és igazgatója a brit szervezet haladékot, harc a véget a kínzás zene. A CIA nem hagyott egyedül az embereket, beleértve engem, sem napot, sem éjszakát, egész hónapokig. Sokan elvesztették az elméjüket.

Mohamed azt állítja, hogy más foglyokat hallott, mert ilyen kínzások sikoltak és kiabáltak a fejüket a falnak.

2. "Take the Best Shot" metal bandája Dope

Azt mondja, hogy sokszor kínozták a zenét, különböző dalokkal. Elkezdesz érezni, hogy elveszíted az elmédet. Nem érted meg, mi folyik itt. Ijesztő, ha úgy gondolja, hogy zenéért őrült, hangos hangok miatt, és mert egy idő után már nem hallja a dallamot. A maradék hangos kopogás.

3. "Dirrty" Christina Aguilera

Ez a dal a kínzás része volt, amit feltételesen "rossz muzulmánnak" neveztek. Az ilyen kínzásokat Mohammed Al-Katani vetette alá, aki a vizsgálat szerint részt vett a szeptember 11-i terrortámadásokban.

Az Aguilera szexuális himnuszának szüntelen sikfója kellett, hogy muszlim fókuszú hitként Katani létét lehetetlenné tegye.

Sok más foglyok alá ilyen megaláztatást a kihallgatások során a női alkalmazottak parádézott előttük topless, végre „kétpontos táncoló”, és daubed vörös folyékony fogoly, kaptak a menstruációs vér.

4. Mohammed el-Qasabgi "Zikrayati"

A "rossz muzulmán" nyomozók kínzását gyakran használják és gyakoribbak a megpróbált zene iránt. Ezért azt remélték, hogy a muzulmánok kulturális tabúit használják, valamint azoknak a bűnösségét, akiknek tilos a zenetük szent napjainak meghallgatása, amikor egy különösen súlyos megszorításhoz kell ragaszkodni.

Valójában nincs ilyen törvény a Koránban, inkább egy olyan észlelés, amely releváns a nemzeti kultúrához. A kutatók szerint az al-Katani szerint valójában egy bűn "olyan próbálkozások kísérlete, hogy kiegészítsék a Korán nem említett tilalmakat".

Katani lebontotta ezt. Feltörte a könnyeit, és könyörgött Istennek a megbocsátásért, ismételten megismételve, hogy a hallgatóságban hallható zenével semmit sem tehet.

5. David Gray "Babylon"

Nyilvánvaló, hogy a hadsereg szülei halálos balladáját használta a bibliai téma miatt. A német zenész Christian Gruni ezt a dalt egy Guantanamo egykori foglya közé vonta, aki könnyekképp tört ki, és hosszú ideig nem tudott nyugodni.

Susan Cusick pszichológus véleménye szerint a muzulmán kínzás szörnyű, mert a "belső térbe" kerül, ami a fizikai erőszakban általában biztonságos marad.

A zene a fogoly belsõ terét kitölti a börtön világához tartozó dallamokkal és kulturálisan jelentõs kifejezésekkel, hogy a fogolynak sehol ne legyen elrejtve a fájdalomtól.

Éppen ezért az amerikai katonák aktívan használták a Neil Diamond vagy "American Pie" Don MacLean "amerikai" hazafias alkotásait.

6. "ILoveYou", a barney népszerű rajzfilm témája

Talán ez az, ha csak ez a hang nem tart sok hetet a hangerõn, a dobhártyát.

7. "SaturdayNightFever" (zenész a "Saturday Night Fever" című filmben), a brit Bee Gees zenekarban

Ismét megjegyzéseket írt a kínzásról szóló történetekről, amelyeket az amerikai katonai és büntető rendszer használ. A "Bagram" (Afganisztán) börtönben kínozta a Bee Gees zenekar munkáját.

Először úgy gondolta, hogy ilyen vicc volt: Egy nap a "szombat éjszakai láz" -ot bekapcsolták egész éjszaka. Úgy gondoltam, hogy aligha lehet megszakítani az egyiket, akit ismerek. De a további, az elviselhetetlenné vált. Nagyon szörnyű volt, sötét, zsúfolt, nagyon forró. Nem láttam semmit, nem tehettem semmit, senki sem akart beszélni. Az egyetlen dolog, amit tehettem, a falak elleni küzdelem volt. És ez a csikorgó zene. Találkoztam olyan emberekkel, akik ezt követően készek voltak az amerikaiaknak elmondani mindent, amit hallani akartak - függetlenül attól, hogy igaz-e vagy sem.

A zene kínzásának fő gondolatát olyan torzulások teremtése jelenti, amelyek nem tűnnek túlságosan felháborítónak a nagyközönség számára.

Azonban a gyakorlat azt mutatja, hogy a nehézfém használatával végzett hosszú munkamenet után a hangszórók hirtelen hangzó témája különösen "hatékonyan" vezeti az elmét.

A Begg fogoly, aki kénytelen volt meghallgatni a diszkót, azt mondta, hogy a zenei kínzás nem szüntette meg, mint mások. A legtöbb kínzást az afganisztáni és jemeni távoli régiók bennszülöttjei szenvedtek el, akik soha nem hallgatták meg a nyugati zenét. Számukra ez a tapasztalat kiderült, hogy a legszörnyűbb, mint azt el lehet képzelni.

A legtöbben a legszörnyűbb teszt volt az alvás. Néha a zenét három éjszaka leállította, vagy ilyesmi, de az álom már megtört. Elveszti az alvás képességét ...

A zenét különböző időpontokban vették fel - nem tudják kitalálni, mikor kezdődik, mikor kell megállni, és kimerítő, idegesítő, őrült. Ez rétegezett az ismeretlennél, amikor elengedik, amikor megkérdezik, vagy átkerülnek egy másik cellába. Sok fogoly szenvedett mindenféle pánikrohamok: kezdődött felgyorsult légzés, teljesen elvesztette az önuralmát, dobott a falhoz minden podvernotsya kar vetették magukat mások sírva.

10. "FuckYourGod" az American metal band Deicide-től

A kínzás kínzása gyakran az amerikai hadseregre is hatással volt.

A korábbi katonai fordító Tony Laguranis csak nem az esze a kihallgatás során a rabok, akik kénytelenek voltak hallgatni a legtöbb kemény heavy metal: Umar volt a térdén, és felváltva kiabáltak kérdésekre fülébe. Megfordította a fejét, megpróbálva megérteni, hol vagyunk. Körülbelül fél óra után kezdett felnyögni. Még hangosabban sikoltunk és még kegyetlen szavakat választottak. A torkomban volt egy csomó, csengett a fülembe, és egy bizonyos fényből elkezdtem elveszíteni a tájékozódást a térben. Rájöttem, hogy nem állok sokáig.

Ebből a világból és a világból agresszívabb lettem. A fogoly még mindig nem akart együttműködni, ami dühöt hozott hozzám.

11. "Mi vagyunk a bajnokok" a királynőnek

Az amerikai haditengerészet veteránja, Donald Vance túlélte ezt a kínzást, miután az amerikai hadsereg hirtelen megtámadta az iraki biztonsági céget, ahol informátor volt az FBI-nak.

Amikor az összes alkalmazottat lekapcsolták, Vance-t gyanúsítottnak kezelték - hivatalosan meglévő börtönbe küldtek és muzsikust kínoztak. Nem tudom megmondani, hogy hányszor hallgattam a királynő "We Are the Champions" dalt, amit nagyon tetszett.

Vance túlélte ezt a tesztet a jó katonai edzésnek köszönhetően. Elkezdett beszélni önmagával, viccekkel, próbálva megőrizni a racionális gondolkodást. Megértette, hogy ha megengedi, hogy a zenék tökéletesen elsajátítsák gondolatait, örökre elveszítheti az elméjét. Ez a módszer megengedte neki, hogy kiszabaduljon a börtönből, amely nem teljesen sérült meg.

Forrásfordítás MixedNews - Pauline Shelest

Kapcsolódó cikkek