Oroszország és Görögország együttes csapatainak mérkőzésén a görögök nem számítottak 3 gólnak

Az RFU elnöke, Szergej Fursenko ezt elmondta azzal, hogy az RFU úgy döntött, hogy találkozik a vezető orosz klubokkal, akiknek még két játékot kell játszania az európai kupákban és a nemzeti bajnokságban.

A görög nemzeti csapat legerősebb vonala hagyományosan védekező volt # 40, bár a görögök az időmérőn és a csupasz kézről Málta és Georgia és # 41 Lettországban. Az orosz válogatott Pireusz sikerült feltörni a magasztalt görög védelem a második percben a játék. Dzagoev készült belső átadni Shirokov és római lövése, amelyet azonnal korrigálni a fellendülés a védelmezője „Werder” Papastathopoulos, és ennek eredményeként a labda repült be a kaput a lapátokat, közel a messze post.

Együtt Shirokov és Dzagoev a középső sorban az orosz csapat már az első percében Denisov, Zyryanov és Arshavin. védők kvartett készült Anyukov, Ignashevich, Vaszilij Vlagyimirovics Berezuckij és Zhirkov került sor a kapunál Malafeev, és elsődleges található újonc csapat - csatár „Spartacus” Dziuba. Artem mostanában sokkal szoktak játszani a helyzet mediapunty, amely összeköti a középpályán a középcsatár. És helyette egy előre csatár Dziuba szokatlan volt, ahogy tükröződik tettei: Spartak nem sikerült teljessé a támadást, de folyamatosan és eredményesen eltolódott mindkét oldalukon, késleltette a védők, középpályások felszabadult területek és aktívan nyomást riválisok.

Nem sokkal azután egy gyors cél után az orosz csapat majdnem megkétszereződött. A görög kapus, Tsorvas komoly hibát követett el, aki átvette a labdát Shirokovnak. A "Zenith" középpályás ismét jó embernek bizonyult, kiváló átadást adva Arshavinnak, de Andrew a vágási pozícióból hiányzott a kaputól. A görögök visszavették a sokkot, és aktívan haladtak az orosz csapatok. 16. perc: Samaras küldött labdát a kapuba Malafeev, de az ütés lenne okozott a sípszó után: a játékvezető megadta a szabálytalanság ellen Anyukova Samaras, és a cél az volt tiltva.

Az első félidőben a görögök kétszer elküldték a labdát az orosz célpont hálójába, de a játékvezető ismét nem számolt gólnak - most azért, mert az offsides volt. A görög rajongók meglepően kevesen voltak a játékban # 40, mintegy 10 ezer néző # 41; őrülten felkiáltott a felháborodás jeleként. Három lebegtetett cél tűnt számukra egy nyilvánvaló keresésnek, de a játékvezetőknek igaza volt, és elhúzódtak.

A görögök Malafeev kapujánál voltak, de nem cselekedtek túlságosan ingerülten, ráadásul gyakran hiányozták a ellentámadásokat. Orosz válogatott csapott egy veszélyes csapást Dzagoeva # 40; a görögök megtudták a # 41 kapust; és Denisov áttörte Arshavin fejét, de a labda elhagyta a labdát.

A szünetben Dick Advocaat három módosítást, amelyek közül az egyik a görögök nem lehetett észre: ahelyett, Vaszilij Berezutski helyett központi védő elhagyta ikertestvére Alex. Ez egy kiváló csere, amely lehet tenni szünetében minden mérkőzésen, anélkül, hogy a bejelentő a bíró, és így megtakarítás csere. Két másik változás az orosz csapat volt, sokkal inkább nyilvánvaló: a kapu Malafeev helyébe Shunin, hanem Dziuba helyére Frontline jött egy másik újonc csapat - csatár „Dynamo” Kokorin.

A hazai csapatnak még mindig szilárd területi előnye volt, de veszélyes helyzetek gyakran előfordultak mindkét csapat kapujában. Ugyanakkor a játék üteme nem volt magas: a görögök folyamatosan lassultak, és az oroszok gyorsan megálltak a gyors ellentámadások készítésében. Ehelyett elhúzódó helyzeti támadások zajlottak. Egyikük után Görögország nemzeti válogatottja gyors áttörést szenvedett el, és a kapus Shunin el is mentette a gárdát egy látványos megtakarításból.

És 58 perc bizonyult, de a „mínusz” jel, és a többi, aki helyett Dynamo: Kokorin nem nyomja a kapu után egy-egy, szervező széles csatár. A regény lett a legjobb játékos a mérkőzés az orosz csapat: a volt gól, és két remek passzt adott, ami váltak segíti, ha nem sikertelen fellépés ezen epizódok Arshavin és Kokorin.

Néhány perc múlva a Kokorin kihagyása után Görögország egy-egy csapatja kiegyenlítette a pontszámot: Katsuranis pontosan a fejét Gekas passzát követően ütötte meg. Hogy az orosz védők szabadon hagyják mindkét riválisát, és ez továbbra is rejtély marad. A gól a görögöket ihlette új trükkökre, és a házigazdák több kitűnő esélyt kaptak a győzelemre.

Különösen aktív volt a Gekas előtt: az egyik ütése a bárra esett, amelyből Shunin hátára ugrott, és majdnem bejutott a kapun.

Egészen a 75. percig az orosz válogatott kapuja túl forró volt, de a görögök fáradtak voltak, és nem tudták támogatni az általuk vállalt tempót. A vidám és nyitott játék általában meglehetősen nyugodt volt. Ez csak egy barátságos mérkőzés volt, és a riválisok nem engedhették meg maguknak, hogy mindent megtegyenek. Végén a játék nem a legkézenfekvőbb lehetőség, hogy gólt nem fogadott póttag Shishkin és Glushakov, és az utolsó csere már a legvégén a játék ügyvédje megjelent a pályán Bilyaletdinov. A 11.11.11-es dátummal rendelkező meccs a mai napra ideális eredményt ért el - 1: 1.

"Görögországnak mindenképpen játszaniuk kellett," - mondta Dick Advocaat a meccs után. - Általánosságban elégedett vagyok azzal, ahogy játszottunk, tekintve, hogy a szezon vége és a játékosok még mindig mérkőznek a bajnokságban és az európai versenyben. Az első félidőben sok nagyszerű pillanat volt, de csak egy gólt szereztünk. A hibáink miatt visszatértük a görögöket a játékhoz. A második fél egyenlőbbnek bizonyult. Mindkét csapat akart szerezni egy számlát a játékért.

Az elmúlt tizenkét játékban Görögország nem vesztette el, nagyon erős csapat, amely nagyon erős a küzdelemben. De az első félévben ezzel a mozdulattal és a játékkal jártak. Kedves, de van valami dolgunk. Tudtuk, hogy az ellenfél erős, de jól játszottunk. Örülök, hogy ilyen labdarúgást látok.

Görögország - Oroszország - 1: 1
0: 1 - Shirokov # 40; 2 # 41;, 1: 1 - Katsouranis # 40; 60 # 41;.

Görögország: Tsorvas, Torosidis, Papadopoulos, Papastathopoulos, Holebas, Katsouranis Makos, 88 # 41; Karagounis # 40; Tsiolis, 57 # 41;, Photakis # 40; Liberopulos, 80 # 41;, Samaras Charisteas, 56 # 41; Salpingidis Kone, 68 # 41, Gekas Mitroglou, 77 # 41;