Labdarúgó klub "bányász" - hivatalos oldal

"Tobol" - "Shakhtar" 1: 1

Ma a Premier League harmadik fordulójának mérkőzésén az úton lévő klubunk a Kostanay "Tobol" 0: 0-ával játszott.

"Tobol" - "Shakhtar" 0: 0
Figyelmeztetés: Irismetov 52, Zhumaskaliev 65, Malyshev 73 - Dordević 70
Eltávolítva: Ирисметов 55 - Дордевич 79
"Tobol": Petuhov Mukanov, Lotov, Shalekenov, Kharabara, Nurgalijev, Irismetov, kisgyermek, Zhumaskaliev (k) Yurin, Murat Suyumagambetov (Parkhach 46 Travin 57)
Tartalék: Baginsky, Zhatekov, Kuantayev, Bakaev, Turtenvald
"Miner": Hryhorenko (k) Đorđević, Kislitsyn, Bogdanov, Aldin Đidić, Dana, Dubkov, Bildinov inkább csomó (Schaff 53) Finonchenko (Gediminas Vičius 90 + 2)
Tartalék: Sarana, Tarasov, Borantayev, Goryachiy, Kusainov
Bírák: Duzmambetov (Ust-Kamenogorsk), Gusev, Gorda (mindkettő Kokshetau)
Zhitikara. "Miner". 3 500 néző.

Az első percekig a házigazdák átvette a kezdeményezést, de Karaganda az első alkalomra áttörést hozott a célunk gyors Bildinov és Finonchenko számára. 7 perc elteltével csak ki a kék téves védelmezője „Shakhtar” Aldin Đidić Igor Jurin szakszerűen kirabolta a bosnyák és hegyes szögben tört be a tizenhatos, de dolgozott Karaganda „biztonsági háló”, és a labda a pályán kívülre.

"Tobol" próbált labdát dobni Murat Suyumagambetov. Ugyanakkor a növekedésbeli különbség a Shakhtar védelmezőivel szemben. Ennek eredményeképpen Murat csak egy pár tucatnyi "lovas labdát" nyert. De mégis a legmerészebb pillanatok Grigorenko kapujához értek. A 13.-18. Perctől a "Tobol" tulajdonosa szinte az összes labda előnye: 76%, szemben a 24% -kal. A jobboldali kombináció után Yurin-Mukanov és az azt követő lumbágó Malyshev veszélyesen veri, de a labda a kapu fölé kerül.

Ismét ismét Suyumagambetov újra jó pillanatot kapott. Murat vezette Danaevet, majdnem egyet ment, és hosszú távra csapódott. Sajnos kiderült, hogy a támadó egy kicsit gyenge és pontatlan. A félidő utolsó pillanata a vendégek kis előnyével telt el. Büntetőrúgás után Finonchenko Petukhov a labdát a kapu alól becsúsztatja, és elviszi a kapuba.

Másodszor, "Tobol" jött ki a változás a kompozíció: helyett Suyumagambetov Ravil Sabitov kiadta Parhacsov. Dmitry aktívan lépett fel, miközben gyorsan próbálkozott a védelmén, ezért gyorsan átszállt a mezőn. Azonban a 52 percben volt egy fordulópont a az ülés - 2 sárga lapja érkezett időközökben 3 perc, a verseny főbírája Duzmambetov elutasította Irismetova. Ezt követően csapattársa vált: a Parhacsov helyett Travin jött.

A 65. percben Zhumaskaliev egy sebesüléssel a büntetőterületre érkező vendégekre a védőhöz való csatlakozás után a pázsitra esik. Azonban ebben a pillanatban a bíró szerint a Kostanay-i kapitány úgy tett, mintha sértené a szabályokat, s ezért kapott egy sárga lapot.

Shakhtar megpróbálta megnyerni Kostanay védekezését, erőteljesen megtámadva. Azonban a labda időről időre a labdát a dobozba, azonnal repült túl vagy a határokat, vagy térfelén Karaganda - védelem működött megbízhatóan. És a 78. percben, mivel már 2 sárga lap volt a mezőről, a Shakhtar játékosát már eltávolították. Sasha Dordevitch, mint Irismetov, nagyon gyorsan megkapta a második figyelmeztetést - 9 perccel az első "sárga lap" után.

Az utolsó pillanatban a "Tobol" megpróbálta elkapni a győzelmet. A találkozó legveszélyesebb pillanata már a későbbiekben is felmerült. Malyshev és Nurgaliev Grigorenko kapujához mentek, előtte csak egy védő volt. Alexei átadást ad az Azatnak, aki Karaganda verte után eltalálja a pólust. 0: 0 - ebben a konfrontációban a győztest nem azonosították.

Vladimir Cheburin, FC Shakhtar vezetőedzője:
"A játék kettős széle volt, elég pontokkal. Mindkét csapat csapata lehetett. A második félidőben számszerű előnyük volt, több kezdeményezésük volt, pillanatok voltak a célért, de nem tudták megvalósítani őket. A védőnk második figyelmeztetése után a játék kiegyenlített. Az eredmény egy "swing" volt. A játék jónak bizonyult, és mind a rajongóknak, mind a szakembereknek tetszett volna. "

Ravil Sabitov, az FC "Tobol" vezetőedzője:
Mindkét csapatnak volt esélye a gólszerzésre. Úgy gondolom, hogy az ülés beszámolója logikus. "