7. téma: hogyan tölthetem meg a Szentlélekkel?

Tudjuk, mi kell ebben az életben, és mi nem? Viccet mondanak: van egy vonal, egy személy megközelíti és megkérdezi:
- Mit adnak?
- Maupassant kapott.
- És mennyi a kezében?
- Nem tudom, de két palackot veszek és mennek.
Ie nem tudni, miért, nem ismert, mi, de azért, hogy volt, mindenkinek van és fogom.

Az a tény, hogy valóban azt akarjuk, hogy legyen, amikor tisztán látja, hogy valóban szüksége van rá. A fuldokló ember megérti, hogy szüksége van az üdvösségre. Míg a tengerparton van, lenyűgözően viselkedik, térdre gyökerezik a vízbe, pár lökést hajt végre, minden rendben van; Kérdezd meg tőle, hogy "segítségre van szüksége"? Elutasítja. De egy hullám túlterhelt, az ember egy másik vizet kortyolgat, elfojtja a levegőt, úgy érzi, hogy nincs elég levegő, először pánik, aztán egy kiáltás: "Mentse! Segítség »! Most megmentheted, különös igény volt.

Vagy egy példa: amíg egészséges vagyok, nincs szükség gyógyszerre, de amint egy támadás, fájdalom, akkor szükségem van egy gyors fájdalomcsillapításra vagy egy műveletre. Volt válsághelyzet, szükség van.

Ha újból születnénk, akkor ugyanabban a belső konfliktusban találjuk magunkat, amilyet Pál apostol a 7. fejezetben a rómaiakhoz írt levélben ír: egy belső harc van. Megértem, hogy Isten szava jó, de ha nem jelent nekem semmit, természetesen nem lesz semmilyen küzdelem. Élek, ahogy megszoktam, elmém és tapasztalat alapján, miért van szükségem Isten szavára?

De amikor az élet felülről jön, és megértem, hogy Isten szava jó, konfliktus van bennem, ellenállás: nem akarok, de én. Olvastuk az örömöt Krisztusban, de nincs öröm, mély belső konfliktust, saját impotenciát tapasztalunk; Isten szavaink szerint akarunk élni, de nem tudjuk, újra és újra megtörünk. Bűnbánatunk, bevalljuk bűneinket, úgy tűnik, minden, itt a szabadság. Most folytathatja a mozgását, de 5 percet vesz igénybe, és ugyanígy folytatja.

Nem tudom, hogy beleesettél-e egy ilyen hurokba, de megvan. Belefáradtam ehhez: vétkeztem - megbántam, úgy tűnik, mintha elloptam volna a börtönbe, elloptam a börtönt. Ki széttögette volna ezt a gyűrűt? Nem hiszem, hogy az emberek egy szennyezett élet szennyeződésében akarnak élni; nincs ilyen szükségünk, természetellenes.

Egy normális személy belsejében a normális lelkiismeret azt mondja, hogy a lopás, a gyilkolás, a hazugság rossz; Szeretnénk más életet élni, de nem sikerül: a helyzet kedvezőtlen, az emberek sikertelenek, valami más. Ön érzi a saját impotenciáját, gyengeségét, nincs ereje ahhoz, hogy nagyon jó dolgot tegyen. Végtére is, Isten nem követel semmi rosszat, mi magunk sem bánja, hogy jól éljünk, de nem találjuk meg az erőt, hogy Isten szava szerint éljünk magunkban.

Az Ószövetségben elolvassuk Isten ígéretét a Szentlélek minden testben való kiáradásáról, melyet prófétai álmok, próféciák kísérnek majd, az embereket a látomások megvilágítják. Ez az, amit a Szentlélek az utóbbi időkben az emberek életében fog tenni. Az Ószövetség idején ez az ígéret még nem teljesült, de Joel próféta megjövendölte: "És lészen, hogy az utolsó napokban kiöntöm Lélekemet minden testre" - mondja az Úr.

Olvassuk el Jézus Krisztus szavainkat, amelyeket tanítványainak mondtak a felemelkedés előtt. Az apostolok cselekedetei 1. fejezet 4. és 8. vers: "És mikor összegyűjtötte őket, parancsolta õket: Ne menjetek el Jeruzsálembõl, hanem várjátok meg az Atyától ígérteknek, a mit hallottál rólam; mert János vízzel keresztelt, és néhány napon belül megkeresztelkedik a Szentlélekkel. Ezért, mikor összejöttek, megkérdezték őt, mondván: "Ez itt az ideje, Uram, hogy visszaadod az országot Izráelnek?" Megmondta nekik: nem az Ön számára, hogy megismerjék azokat az időket vagy feltételeket, amelyeket az Atya az ő erejébe helyezett; De hatalom lesz, amikor a Szentlélek eljő hozzátok, és tanúim leszek Jeruzsálemben és egész Júdeában és Samariában, és még a föld végéig is. "

Amikor Jézus a földre jött, beszélt a kiáradásról is: "Menj el hozzám és inni, aki bízik bennem, amint az a Szentírásban van írva, élő vízi folyók folynak majd e hasból." A Szentlélekről beszélt, amit a hívőknek el kellett fogadniuk, de Jézust nem dicsőítették, így nem volt ilyen cselekvés.

Krisztus tanítványai megfigyelték keresztre feszítését és halálát, de õ is feltámadást tanúsítottak. De - mondja Jézus -, hogy láttad a keresztre feszítést, a halálomat és a feltámadást, de ez nem elég; anélkül, hogy felülmúlhatnád a hatalmat, soha nem élhetsz Isten életében, legyenek tanúi.

Isten törvénye, szavai és parancsai vezetnek bennünket életünk éléséhez. Miért mindig "töröttek" az emberek a törvény végrehajtásában? Mert a törvény szent. Ez maga Isten kifejezése. Senki nem képes teljes mértékben teljesíteni az egész törvényt, kivéve Jézus Krisztust, de mennyi hatalmat tett? A Lélek a pusztában vezette, ahonnan visszatért a Szentlélek erejében; mert mint embernek szüksége volt a hatalomra, hogy teljesítse szolgálatát.

Csodáljuk meg, olvassuk az evangéliumokat, hogy Jézus meggyógyította a betegeket, megtisztította a leprásokat, kivezette a démonokat, és milyen bölcsességgel válaszolt a farizeusok és az ügyvédek. Az apostolok cselekedeteinek 10. fejezetében írták, hogy Isten felkente Jézust a Szentlélekkel és a hatalommal. Vajon Jézusnak kell lennie? Szükséges, hogy személyként teljesítse szolgálatát. Ehhez szükség van a hallgatókra? Szükséges! Ezért azt mondták a tanítványoknak: "Amikor a Szentlélek eljő hozzátok, akkor hatalom lesz, és előtte senki se menj, ne lépj egy lépést Jeruzsálemből, mert nem fogsz sikerülni."

Lehetetlen életet élni Isten ereje nélkül, ezért egy ember azt mondta: "Nem nehéz kereszténynek lenni, lehetetlen." Ez lehetetlen! Bármit is nevezhetünk, de valójában egy keresztény, ahogy a Szentírás mondja, a Szentlélek nélkül nem lehetséges! Képzeld el Jézus tanítványainak állapotát: a szeretett Mester felemelkedett, ő ismét velük van, és ismét elhagyja őket, az Atyához menve. „Jézus! Hová megy? Nélküled nem tehetünk semmit, te szent szőlő vagy, és mi vagyunk a gallyak, gyümölcsöt akarunk hozni, legyen velünk, ne menj. " - De jobb neked, hogy elmegyek; Mikor elmegyek, eljön a Szentlélek, Ő tanítja és tanítja; Amikor eljön rád, akkor hatalmat kapsz. "

Tudod, hogy ellenállsz a bűnnek, a kísértésnek, a gonosznak, erőre van szükségünk, nem fizikai erőre, hanem belső megerősítésére, egy belső hatalomra, amely a Szentlélektől származik. Magunkban nincs életerősítő hatalom, de benne van, a Szentlélekben.

"Amikor a Szentlélek eljő hozzátok, akkor megkapja a hatalom, hogy tanúskodjak nekem." Az ember eredetileg Isten földi kijelentésére volt szánva, mert Isten képére és hasonlatosságára jött létre: az életének megélése, az Ő parancsolatainak beteljesítése, a szövetségben való járás. Még az Ótestamentumban Isten is szólt Zechariah próféta által: "Nem erő, sem erő, hanem lelkem."

Jézus Krisztus felemelkedése után a tanítványok mindegyikük Jeruzsálemben volt, hosszú 10 napot töltött, a pünkösd eljövetelére, és várják az ígértet. Most egy rövid cikket olvasunk le a 2. fejezet 2. cselekedeteiről, 1-4. Versekről: "Amikor a pünkösd napja jött, mindannyian egyhangúak voltak. És hirtelen az égboltból zajt keltett, mintha egy erős széltől rohanna, és megtöltötte az egész házat, ahol voltak; és úgy tűnt nekik, hogy osztó nyelvek, mintha tüzesek lennének, és mindegyikükre pihentek volna. És mindnyájan tele voltak a Szentlélekkel, és más nyelveken kezdtek beszélni, ahogyan a Szellem üzenetet adott nekik. " Valami bámulatos és ismeretlen, mielőtt a tanítványokhoz fordultak: hangot hallottak, mint egy erõs szél, és látták a láng tüzes nyelvét. A Szentírás, a természetfeletti dolog megmagyarázására, a természet ismert jelenségeit használja. Így Isten kijelentette: itt az a pillanat, amire vársz. És a Szentlélek kiáradása következtében valami kezdett bennük felemelkedni, és a tanítványok "különböző nyelveken kezdték mondani, ahogyan a Szellem átadta nekik", azaz, kiejteni.

Akkor jön a csodálatos: a Jézus tanítványai körüli emberek hallották őket, hogy különböző dialektusokat beszélnek, bizonyságot tettek Isten nagyszerű munkáiról. Olvasunk veled, hogy a Szentlélek dicsőítette az Úr Jézust; Amikor a Lélek betölti a személyt, elkezdi imádni és dicsérni Istent, máshol írva, hogy ők is prófétáltak. Az istentisztelet a szívben született, az istentisztelet az elmében és az ajkakon született. Vessünk egy mélyebb pillantást a helyzetre. Eddig "a zsidóktól féltek". Miért? Krisztus tanítványai még mindig emberek voltak, de szó szerint néhány nappal ezelőtt szeretett tanítójukat kegyetlenül keresztre feszítették szemük előtt. Ami történt a Mesterrel, mindkettőnk megtörtént volna; mert félt és bezárta a szoba ajtaját. Tudja, mire van még a tulajdonos? Félelem az életedért.

Mi történik, amikor a Szentlélek eljön? Megnyitotta a fülledt szoba zárt ajtóit, a félelem eltűnik. A Szentírás azt mondja, hogy a szeretetben hiszünk, és ez a szeretet bennünk olyan tökéletességet ér el, hogy kizár minden félelmet, az emberek a szabadság állapotába kerülnek: "Hol van az Úr Lelke, ott van a szabadság". Jeruzsálem utcáin a tanítványok azokhoz az emberekhez mennek, akik a közelmúltban féltek, és a jó hírt hordozták. Az első napon háromezer ember megbánta Péter prédikációját. Peter! Hol szerezted az ilyen erőt és bölcsességet? A Szentlélek ereje Péter életébe került.

Ha nem értjük a célunkat, nem értjük, miért van szükségünk a Szentlélek erejére, nem fogjuk megélni az élet teljességét. Oké, megtértünk és mentettünk, és éljünk, ahogy szoktunk. Tehát nem kellene; ha elfogadtuk a szent életet, meg kell és éljük azt. Isten nem érdekli a félelem rabszolgájában élő gyermekei, mert amikor eljön a Szentlélek, megszegi szokásainkat, függőségüket és kötelességeinket, elhagyják az életünket.

"Hatalmat fogsz kapni": beszélsz és megbízható leszel, mert a szavaid mögött a Szentlélek ereje, az Igazság Szelleme. A hazugságokat megcáfolták, igazad van, és a szavai tele vannak életadó hatalommal; az emberek a szívben rájönnek, hogy igazat mondasz, az igazat mondod. A másik dolog az, hogy valaki egyetért, de valaki nem.

Jön, a Szentlélek erőt hoz, képes megszakítani minden bűn és hurkolás kötvényeit.

"Hatalmat kapsz" - ezek Jézus szavai; hallgatva vagy olvasva, azt mondhatja: "Ez nekem? Nem ismered a problémámat. Számomra, neked és minden hívőnek. Ezt megerősítjük: olvasd el a János Evangélium fejezetének tizenkettedik versjét: "Aki hisz nekem, az én cselekedeteim, és én megteszem és megteszek többet. Miért? Mert én megyek az Atyához. Jézus Krisztus távozásának eredménye a Szentlélek kiáradása a hívőkre. Az ember a saját erejével végez valamit; néha saját erőnket nézzük, és körülbelül öt percig tartanak, a türelmünk egyáltalán nem elég, de a bölcsesség elegendő a bűnért. Ez elegendő számunkra, hanem szent életet élni, hogy ne reagáljunk a gonoszra a gonoszsággal szemben, hogy ne ragadozzunk, ne morgassunk - nem elég.

És Krisztus Lelke, a Dicsőség Szelleme, az Igazság Szelleme jön, és megerősíti Krisztus szavát minden hívő életében és életében is, ha igazán szüksége van Krisztusra, és szüksége van a hatalomra. Talán még egyikük sem rendelkezik üdvösséggel, még mindig eldönti, hogy helyes-e neki, hogy szüksége van-e üdvösségre, vagy sem, Isten mondja az igazságot? Isten nem mondhat el valótlanságot! Isten nem hazudhat! Amikor Ő beszél, ő az igazat beszél; egy másik dolog az, hogy nem mindig egy személy egyetért vele.

Az embernek fel kell ismernie, hogy Isten igaza van, szent és igaz, és életünket alaposan átitatta a bűn. És bármennyire is csavarodunk, bármennyire is indokolt, az Isten hátterénél elveszítjük, és szükségünk van üdvösségre. Jézus megmentett minket, nagy árat fizetett, hogy ne ítéljék meg, "hogy aki hisz benne, nem veszíti el, hanem örök élete van".

Megérted, hogy az emberiség el fog veszni? Dobja el a szemet a lepel, és nézze meg, mi történik körülöttük. Az emberiség elpusztul, elpusztítja magát, lelkileg, szellemileg és fizikailag; görcsösen megpróbálja túlélni és nem működik. Csak egy út vezethet az üdvösséghez - ez Jézus Krisztus.

Ezért azt kérdezem tőled: hadd fejtsük a fejünket, és imádkozom, hogy Jézus Krisztust az életedbe hívhatod. Ha akarod, ismételje meg nekem az imára vonatkozó szavaimat, de tudjátok, hogy a Szentlélek csak az életetekhez fog jönni, hogy megerősítse Jézus Krisztust az életetekben. Ha még soha nem kaptad Jézus Krisztust, ez az ima az Ön számára:
Mennyei Atya! Kérem, hogy bocsásson meg nekem. Az életem tele volt bűnnel, bűnös vagyok, és nem tehetek semmit erről. Kérem, hogy bocsásson meg nekem. Tudom, hogy megbocsátasz nekem, hogy örök életet adjatok neked, halálra adtad Jézus Krisztust Fiának. Jézus, most elfogadom nektek, mint az én Uram és Megváltóm. Gyere be az életembe, változtasd meg, transzformálj, élj bennem a Szent Szellemeddel. Ámen.

Most imádkozom azokért az emberekért, akik először, és talán nem az elsőek, kinyitották szívüket Istennek:
Apa! Köszönöm mindazokat a lelket, melyeket ma kegyelmed megérintettél. Köszönöm neked, hogy ez a szív ma megnyitotta magát, és imádkozom, hogy az életed, igazságod, integritásod fel fogja tölteni ezt az embert Jézus Krisztus nevében a Szentlélekkel; hogy ezt az embert teljes teljességében áldja meg: lélekben a lélekben és a testben. Hogy teljes életében feltárulhassátok az életedet, és elviselte a kegyelem minden gazdagságát, amelyet Jézus Krisztusban adtál nekünk. Köszönjük neked, kedves Szent Szellem, hogy jelenléte ezen a helyen történt. Dicsérjétek az Úr Jézust ezen emberek életében. Az egész dicsõség legyen az Úrnak, a mi Istenünknek: az Atyához, a Fiúhoz és a Szent Lélekhez, Ámen.

Amikor Corneliushoz érkezett, Péter elkezdte elmondani neki, és mindazoknak, akik gyülekeztek róla a keresztre feszített és feltámadt Jézusról. Ezek az emberek nem csak hallgatták, megnyitották szívüket a Jó Híreknek, és a Szentlélek rájuk jött. És a Szentlélek kiáradásának látható megnyilvánulásaként ugyanazt tapasztalták, mint a jeruzsálemi tanítványok: más nyelveken beszéltek. Isten az ember szívére néz, mennyire nyitott neki, ezért Isten lelke odaér, ​​ahol engedelmeskedik Istennek; Nem jön oda, ahol van bűn, amely, mint egy akadály, megosztja Istent és az embert. Minden negatív dolgot be kell vallania, még ha hívő is. Amikor bevalljuk bűneinket, meg van írva, akkor a Jézus Krisztus Vérja megtisztít minket minden bűntől.

Van még egy probléma: hitetlenség. Lukács evangéliumának tizenegyedik fejezetében Jézus megerősítette a tanítványai hitet, hatszor megismételve: "Kérd meg és fogadd meg, keress és keress, kopogtat és megnyílik neked." Még akkor is, ha kemény szívvel rendelkező ember vagy, de kitartással még mindig a koldusnak adod; De Isten nem így van, nem kell sokáig könyörögnie, ő akar adni magának. Ennek megerősítése: Fia, Jézus, akit Isten adott; Jézus meghalt, hogy hit által fogadjuk el a Szentlelket. Isten átadta a Szentlelket, és törődik azzal, hogy az emberek nem sértik és megalázzák Őt.

Kétség merülhet a szívedben: "Nos, megtetted, de én ... csak Krisztust vettem fel." De Lukács evangéliumának 11. fejezetének 13. versében semmi sem szól a fogalmakról, csak a cselekvést mondják: "Mindenki, aki megkérdezi, mindenki." A kérelmezőt meg kell adni.

Nem kérhetek rád és neked, és megkapod a Szentlelket; ez az, ami Isten minden gyermekéhez tartozik. Az előző szentbeszédben azt mondták, hogy a Szentlélek mindenkinek bizonyságot tesz arról, hogy Isten gyermekei vagyunk. Személy szerint mindenki; ez mindenki személyes tapasztalata. Mindannyiunknak ez a tapasztalata különbözõ módon történhet: egyesek elárasztják a szeretet hullámai és tele vannak e szeretetkel; mások úgy érzik a belső tüzet, mintha minden piszkos és felesleges égne; a harmadik, akárcsak az elektromos áram kiáramlása. A tapasztalatok különbözőek, de a Szellem ugyanaz.

Ha kérjük az Atyát Jézus nevében, hogy Ő tölt el bennünket az Ő Szent Szellemével, tudjátok, hogy pontosan ezt akarja Isten adni. Pál apostol azt mondja: "Legyen tele a Lélekkel". És ez az egész életünk folyamata, amelyet nap mint nap megtapasztalhatunk, tele Isten Szent Lelkével, tele örömmel, békéjével, amely Isten gyermekei számára készült. Isten segítsen nekünk megkérdezni és megkapni, amit kérünk.

Isten áldjon meg téged, családjaidat és otthonodat. Ámen.
Slava testvér.

Kapcsolódó cikkek