20 Az indítások miért halnak meg

Burnout, jogi nehézségek, nézeteltérések a csapatban

20 Az indítások miért halnak meg

11 éve foglalkozom webfejlesztéssel és internetes marketingtel. Volt az ügyfél oldalán és az előadó oldalán. Korábban terveztem, installáltam, programoztam, teszteltem, reklámoztam magam, majd menedzseltem projekteket, aztán tanítottam másoknak, hogy csinálják, és most feljövök és elindítom őket. Az egyetlen dolog, amit soha nem csináltam a saját kezemmel, a design. Más szóval, nem csak a projekt életciklusát láttam belülről, hanem a fejlesztés szinte minden szakaszában, gyakran meglehetősen nagy projektekben vettem részt. És így, amikor a belső konyhát belülről látom, állandóan ugyanazokat a sikereket és kudarcokat veszem észre.

Ebben a cikkben megpróbálom megmondani, hogy mit láttam a 11 éves munkában és több mint 100 startupban, amelyeket megérintettem, és hogyan hozhattam létre egy nagy és sikeres projektet.

Mielőtt beszélnénk a sikerről, beszéljünk a vereségek okairól, hogy elkerülhessük őket, és ezzel növelhessük a sikereinket. Viszonylag nemrégiben figyelemre méltó tanulmány volt az induló vállalkozások hibáinak 20 legfontosabb okairól. Olyan látszólag nyilvánvaló dolgokat ír le, amelyeket minden vállalkozó valamilyen módon gondol, de ha minden egyes tételt külön nézel meg, találsz sok érdekes, nem nyilvánvaló tényt:

1. A piacon nincs szükség (42%)

A fő probléma itt az, hogy a vállalkozó a percepciójának prizmáján keresztül látja a világot, és bízik benne az igazságosságban. Ennek megfelelően sokszor azt a gondolatot követi, hogy vakon hinni benne, és nem nézett körül, vagyis a projektet nem a végfelhasználóknak, hanem inkább magának.

Ez a probléma nagyon eltérő nézeteket vallanak: ez alapvetően rossz ötlet, és a hiányzó vizsgálatok kezdetekor, és próbálja meg, hogy a leginkább jellemző gazdag termék, amely elvezet a túlzott összetettsége és hiba a piacon, és olyan hosszú, hogy dolgozzon, hogy a piaci változások és a termék még akkor is, ha elhagyja.

Gyakran látom, hogy a vállalkozók újra és újra megtesznek ezt a hibát, ahogy fejlesztem és elősegítem a napi megrendelést és az ilyen vállalkozókkal való munkát. Először is, a vállalkozó egyedülálló tudással rendelkező szakértőként jön hozzánk, és arra kéri az ötletet, hogy egy projektbe forduljon - és végül a következő szavakkal fejeződik be: "Ügyfél vagyok, csináljam, ahogy akartam".

Gyakran kénytelenek vagyunk egy másik "űrhajót" építeni, amelynek fejlesztése évek óta késik. A projekt vagy soha nem ér véget, vagy már elavult. És ez nem említi a kevésbé triviális eseteket, amikor egy vállalkozó még csak nem is tudja, hogy hasonló ötletek már hosszú ideje dolgoznak a piacon.

2. A pénz elfogyott (29%)

Gyakran láttál új projekteket, amelyekben még több pénzt kellett elindítani? Szerintem nagyon ritka. A költségvetést marginálisan kell meghozni.

Gyakran láttam, hogy hatalmas projekteket hoztak létre, amelyek végrehajtásához nem volt pénz, és lezárták őket. Az a nézet, hogy a befektetés könnyű megtalálni, egy mítosz. A legjobb esetben egy nagyon jelentős összeget talál a jelentős részesedésért a vállalatnál, és ez a pénz valószínűleg még mindig nem elég.

A projekt kezdetén jobb és bal oldalon lévő pénzpazarlás gyakori szerencsétlenség. A "lean startup" elve valamilyen oknál fogva, kevés ember követ. A túlzott megtakarítások azonban nem vezetnek a kívánt eredményhez. Számtalan alkalommal láttam, amikor az induló megpróbált megmenteni azokat a dolgokat, amelyeket nem kellett megmentenie. Egy óra költsége a különböző szakemberek számára időnként eltérhet, és a minőség - több tucatszor.

3. Rossz csapat (23%)

Az internetes projektek rendkívül intelligens termékek, mert az emberek itt a legfontosabbak. Általában először a csapatot állítottam fel, mert a megfelelő emberek szinte bármilyen problémával szembesülnek, amit leírok.

Sokszor láttam, hogy az emberek hogyan választottak munkájuk áráról, és nem a kompetenciák tekintetében. Nem mondom, hogy a legdrágábbat kell választanod, nem. Szükség van a leginkább kompetensek kiválasztására egy adott szűk témában, és ha szerencsés és hozzáértő, akkor két vagy több lesz, válasszon már a másodlagos paraméterekért, beleértve az árat is.

Gyakran nincs szükség egy szakorvosra, hanem egy egész szakemberre. Ezután a csapat problémája még súlyosabbnak tűnik, mert nagyon kevés szakosodott csapat van, és régóta gyűjt egy csapatot a semmiből, és ez kockázatos. Például az e-kereskedelmi megoldások kifejlesztésében szakosodott csapatoknál csak öt-hét. Ebben az esetben könnyebb egy csapatot venni vagy bérelni.

A sikeres csapat alapja egy háromszög: osztályvezető, hűvös eladó és klasszikus technikusok. Ezeket az embereket az államban kell tartani, a többi pedig kiszervezhető.

4. Verseny (19%)

A piac már régóta telített, kevés szabad rés van. Először meg kell nézni, vannak-e olyan projektek, amelyek ilyen ötlettel rendelkeznek: ha igen, rendkívül nehéz lesz a vezetőt áthelyezni. Gyakran láttam, hogyan lehet másolni a sikeres termékeket. Ez egy nagyon rossz ötlet, amely majdnem kudarcba fulladt. Ha egy hasonló ötletből álló terméket készítesz, akkor nagyon jó költségkeretre van szüksége az értékesítéshez és a marketinghez, és azt is meg kell fontolnod, hogy a terméked különbözik-e, és hogyan különböztethető meg a versenytársaktól.

Gyakran az emberek olyan terméket készítenek, amely nem veszi figyelembe a nagy piaci szereplők képességeit. A meglévő ötleteket biztosítékszolgáltatásként kiegészítheti. Ez egy nagyon csúszós út is: a meglévő projektnek van felhasználói és erőforrásai ahhoz, hogy gyorsan megvalósíthassák az ilyen segédszolgáltatást a termékén belül.

A projekt kezdetén nagyon sok időt kell fordítani a versenytársak és a piac kutatására.

5. Árpolitika (18%)

Ez a probléma a piac és a fogyasztók tudatlanságából ered. Akkor több millió dolláros befektetés egy hasznos szolgáltatás, de a termék értékét alacsonyabb lehet az értékét - így áron senki nem fog vásárolni, de alacsonyabb áron, akkor nem fizeti ki.

Ritkán fordul elő, hogy a csapat nem végez kutatásokat a versenytársak értékesítésének áráról, és a projekt nem kerül piacra áron - bár a modern világban sokféle árképzési módszer létezik.

6. Ismeretlen felhasználói termék (17%)

Az is előfordul, hogy az interfész maga normális, de nem elég funkcionalitás. Mindig meg kell tennie az MVP-t, de ne túldold meg a botot, és ne essen el az életfontosságú funkcióktól.

7. Nincs üzleti modell (17%)

Furcsán hangzik? Ennek ellenére ez valóság: sok induló ember nem kezdetben úgy gondolkodik, hogyan fog pénzt szerezni, ki és mennyit fizet, amire fizetnek. Ez az úgynevezett ügyfélfejlesztési szakasz. Indítsa el az üzembe helyezést.

Megpróbálunk dolgozni ezen a témán a munka első szakaszaiban, bár a projektek elindítását igénylő emberek szakértelemmel, és lehetőleg nem egyet jelent, és megértsük, hogyan lehet bevételni őket. Sok induló ember úgy gondolja, hogy először a projektet kell futtatnia, és csak akkor lesz egyértelmű, hogyan lehet pénzt szerezni tőle. Hiba a pénzre gondolni.

8. Gyenge marketing (14%)

Jó módon a marketingköltségeknek többször kell haladniuk a fejlesztési költségeket. Valójában a legtöbb induló figyelembe veszi a jövőbeli fejlesztési költségeket, és nem veszi figyelembe a marketing költségeket. Bizonyos okból biztosak lehetnek benne, hogy a legfontosabb, hogy elindítsák a projektet, és ha a termék hűvös, akkor nem kell eladni és népszerűsíteni. A történelem olyan eseteket ismer, amikor a termék előmozdította magát, de ezek a szabályok alóli kivételek, és mindegyik olyan innovatív termékekkel kapcsolatos, amelyeknek nincs erős versenytársa.

Bármely induló vállalkozásnak marketingtervvel és költségszámítással kell rendelkeznie. Ez lesz beállítva és valószínűleg többször is, de a lehető leghamarabb el kell képzelnie a csatornákat és a költségeket.

Rengeteg olyan start-upot láttam, amelyeket versenypiaci versenyeken indítottak, és alig fektettek be marketingbe, ami nagyon gyenge eredményeket hozott. Nem kevésbé találkoztam olyan újítókkal, akik valami különlegeset és újat tettek, remélve, hogy a termék mindenki számára érdekes és érthető lesz. A piac nem így működik. Az innovatív ötletekre leggyakrabban szükség van a szó szerinti értelemben vett piac létrehozására.

9. A felhasználók visszajelzéseinek figyelmen kívül hagyása (14%)

Ez egy kétélű kard. Egyrészt fontos a felhasználók visszajelzéseinek folyamatos gyűjtése és feldolgozása. Másrészt a felhasználók nem mindig tudják, hogy a legjobbak, és még mindig nem is értik, mit akarnak. De az a tény, hogy a visszajelzést célzottan kell gyűjteni - ez biztos.

Ezután meg kell vizsgálnia a változtatásokat, és a lehető legtöbb iterációt kell elvégeznie. Minél több iteráció és minél gyorsabban hajtják végre, annál sikeresebb a termék és annál gyorsabban nő. Bár érdemes megemlékezni a klasszikus szavakra: "Ha Henry Ford csak a felhasználókat hallgatta volna, gyorsabb lovas fajtákat tudna felépíteni."

10. A termék szezonon kívül (13%)

A termék túl korán vagy túl későn jöhet ki. Gyakrabban láttam a második lehetőséget, amikor a start-upok olyan hosszú ideig nyalták be a terméküket, hogy a piac egyszerűen megváltozott: a versenytársak megjelentek, megváltoztak a felhasználók igényei.

Gyakrabban történik, hogy a fejlesztés túl gyorsan zajlik, és a piac még nem áll készen a termékre. Függetlenül attól, hogy a felhasználók nem változtatták meg szokásaikat, hogy a technológiák túl innovatívak-e, vagy nincs elég technikai alapja az alkalmazásoknak.

11. A hangsúly elvész (13%)

Az indítás alapgondolata szinte mindig változik. Gyakran az induló vállalkozások még a projektek újraindítását is új ötletekkel hajtják végre. És ha a projekt lehetőségein keresztül gondolkodik, mindig olyan kisebb funkciókat szeretne végrehajtani, amelyek "nem lennének az úton". Így az egyedülálló ötlet elavult a normál funkciókkal és elvész.

12. A befektetők vagy a társalapítók közötti nézeteltérések (13%)

Láttam főleg a befektetők közötti nézeteltéréseket. Sokat függ tőlük, ezért fontos, hogy vonzzák az intelligens pénzeket - egy olyan befektető, aki megérti az induló vállalkozások és a piac jellemzőit, segíthet a tudás, ismerősök és egyéb források felhasználásában. Akkor elmagyarázni neki valami sokkal egyszerűbb lesz.

Gyakran vonzzák a nem alapvető befektetőket, akik hallottak a "siker a Facebook", és elvárják a gyors szuper nyereség kezdetétől. Olyan eseteket láttam, amikor a befektető a projekt megkezdését követő három hónapon belül megkérdezte, hol van a nyereség. Mi történt akkor, amikor az alapító azt válaszolta, hogy nincs pénz, jobb egy külön cikkben elmondani.

Legalább vannak olyan ellentmondások a projekt társalapítóival, amikor az egyik vezető néhány megoldást akar, a másik pedig másoktól akar. Az indulás forrása mindig nem elegendő, különösen egyszerre több ember kulcsfontosságú döntésének végrehajtása során. Ezért fontos megosztani a felelősségeket, és valahogy szabályozni a kapcsolatokat, valamint egyetérteni a projekt esetleges kiléptetésével kapcsolatban.

13. sikertelen pivot (10%)

A projekt újraindítása nem mindig megy simán és sikeresen. Ha úgy látja, hogy az eredeti ötletnek jelentős problémái vannak, akkor fontos, hogy időben újraindítsa a projektet, miközben vannak erőforrások. És persze, helyes. Láttam többször is újraindulást, amikor helytelen következtetéseket vontak le a múltbeli kudarcokból, ezért az újraindítás maga is helytelenül történt, és a projektek meghaltak.

14. Nem elég lelkesedés (9%)

Előfordul, hogy az indítás ötlete nem elégíti ki az alkotót. Akár új lehetőségekkel rendelkezik, akár a piac nem olyan érdekes, mint amilyennek elképzelte, vagy épp elégetett. Több mint 10 projektet láttam, amelyeket az alkotók egyszerűen eldobtak.

15. Szegény hely (9%)

Úgy tűnik, hogy az internetes projektekben mindent megteszhet távolról. De ha például Indiában vagyunk, és projektet akarunk létrehozni az Egyesült Államok számára, akkor például:

  • jogi támogatás és helyi nyilvántartás;
  • a fogyasztók mentalitásának és jellemzőinek megértése;
  • számlák helyi bankokban;
  • az üzleti találkozók élő képviselői.

Ezért az amerikai befektetők főként azon induló vállalkozásokba fektetnek be, akiknek csapata az Egyesült Államokban van. Ráadásul az esetek 95% -ában a "két órás szabály" hatályban van: a csapatnak vagy legalább az alapítónak legfeljebb két órányi autóútra kell lennie a befektető irodájától. Ugyanezen okból kifolyólag a távoli piacokra tervezett induló vállalkozások gyakran sikertelenek.

16. A befektetők nem érdekelnek (8%)

Én magam láttam száz őrült ötleteket, amelyek alapján pénzt kerestek, de nem találtak rá. Gyakran előfordul, hogy a pénz készen áll, de nem elég.

17. Jogi nehézségek (8%)

18. Az alapító nem használja a társkeresést (8%)

Nem mindenki tudja, hogy szeretne-e ismereteket használni, de jó vállalkozónak minden lehetőséget meg kell tennie. Kell hallgatni a füledet minden barátaiddal, kérje meg őket, hogy segítsenek legalább az információk terjesztésében, és minden alkalomra, hogy emlékeztessék Önt az indításukról.

19. Burnout (8%)

Közös probléma azok számára, akik sokat dolgoznak. Amikor elindul az indítás, mindenki egy ötlettel éget, készen áll dolgozni nappal és éjjel, és ez rendben van. De ha nem tartja be az egyensúlyt, depresszióba eshet, és elhanyagolhatja a munkát. Nekem és én magunknak volt - végül elmentem Ázsiában élni és visszanyerni az erőt.

20. Az elforgatás megtagadása (7%)

Nem mindenki készen áll arra, hogy jelentős változást hajtson végre az ötleteikben. Gyakran előfordul, hogy az induló vállalkozások rossz ötletekkel végzik a versenyt - ennek eredményeképpen elfogy a pénz, az emberek távoznak, a partnerek elhagyják az üzembe helyezést. Sok ilyen esetet láttam: az ötlet nem működik, és az alapító még mindig vakon halad előre.

A sikeres üzembe helyezés nagyon nehéz, különösen az internetes üzletág területén, amint azt a figyelemre méltó tanulmány mondja. Report. De az esélyei nagyban javulhatnak, ha egyszerű szabályokat alkalmazunk és bölcsen járunk el.

Kapcsolódó cikkek