15. fejezet - a félelem galaxisa 11 klón

- Te nem vagy egy igazi Tash - mondta Tash kétkedvűnek.

- Persze, hogy valóságos vagyok - válaszolta egy másik lány -, nem gondolod, hogy nem tudtam, hogy klón vagyok-e.

- Gondolom, hogy nem tudod - mondta Tash -, mert sajnos neked valóságos vagyok.

Egy másik lány könnyekre tört.

- Ne légy nevetséges. Nézz magadra.

Tony csak vállat vont.

Ugyanúgy nézünk ki.

- De a ruhád - folytatta egy újabb Tash -, mint a többiek, pilóta öltönyt visel. És én viselem a saját ruháimat.

Tash a homlokát ráncolta. Mi történt vele? Egy fejfájás törölte az utolsó eseményeket a memóriájából? Valami nem volt rendben.

- Itt van! Valaki kiabált.

Tash megfordult, hogy lássa, hogy az Arrandov klónjai horda megragadta őket. Már túl késő volt a futáshoz. Csak annyit tehetett, hogy felálljon a tömeghez. De a klónozott Zaki és Tash rohant Tash-hoz, aki egy sziklán ült. Crying Tash felsikoltott, majd eltűnt a testek halom alatt. Pár másodperc alatt vége volt. Csak most volt ideje, hogy megnézze a robbantó klónokat, mielőtt visszarohantak az áldozattól.

A földön feküdt. Halott volt. Tash felsikoltott és rémülten riadt vissza. Olyan volt, mint egy rémálom, hogy meglátja a testét, élettelen feküdt a porban.

Zakov egyikére nézett, aztán Tash egyikére.

- Talán tévedtünk? - kérdezte.

- A ruhák - felkiáltott egy Zak úr - elfelejtettük a ruhákat.

Tash nem várta, hogy hallja a választ. Újra szaladt.

Ha nem lenne zavaró labirintus a Jedi erődben, Tash az elsõ néhány percben elfogott volna. De mivel olyan sok fordulatot, zsákutcát okozott, hogy az üldözők egy rossz fordulata lehetővé tette, hogy elszakadjon. Azonban folytatták a törekvést. Időnként az egyik klón felzárkózott vele, de egy lépéssel előrébb léphetett, elkerülve a kísérleteket. Megpróbálta eljutni a romok széléhez, de amikor majdnem eljutott a kijárathoz, az egyik ellenség előtte volt, és kényszerítette, hogy visszafutott a labirintusba.

Tash futott, de léptei lassultak. A fejében lüktetés eltűnt, de a találkozó emlékére egy másik Tash világos volt. Miért volt még egy Tash, hogy ő valóságos? Ez persze nevetséges volt. Tash tudta, ki ő. De a másik lány még mindig benne volt benne. És ő viselte a ruháját.

Tash megpróbálta elfelejteni, hogy megváltoztatta a ruháját. Nem ő viselte a pilóta ruhát? Talán. Vagy nem?

Amint Tash kételkedni kezdett, a gondolataiban bekövetkezett zavar csak fokozódott. Szörnyű gondolat volt: "Igazán klónozhatok?" - Furcsa - felelte hangosan, ahogy futott.

- De ez az, amit a másik klón is mondott - mondta magában.

- De nem vagyok klón - próbálta meggyőzni magát -, ráadásul az összes klón meghallgatja Vadert. De én nem.

- Talán a klónozási folyamat nem volt sikeres - válaszolta a kétes fél - talán tökéletlen klón.

Tash megpróbálta megszabadulni kétségeitől. Ő volt az, ami ő volt. A világon semmi sem változtathat. De úgy tűnt, a klónok ugyanazt érzik.

Tash megállt. Hallotta a közeledő hangokat, de nem mozdult. Különböző volt, ha klón volt? Nem lenne ugyanaz a személy ebben az esetben?

- Nem - felelte. A klónnak nem volt tapasztalata az életében, a klón nem érezte, amit érzett, a klón soha nem fogja tudni, hogy milyen volt, amikor elveszíti anyádat és apját.

Emlékezett a szüleire, Tash a mellkasára tette a kezét. Érzett valamit az ujjain. A medálját.

Egy másodpercig Tash eszébe jutott a közelmúltbeli vágya, hogy beszéljen a szüleivel, és kérdezze meg tőle, hogy ki ő valójában. Most tudta, mit mondanak neki. Az érzelmek, mint a szeretet, a kedvesség és a gondoskodás azok az érzések, amelyek lehetővé teszik, hogy használja az Erő fényes oldalát, segítsen neki látni és jobban megismerkedni vele.

De Tash döntése késő. A Vaderre engedelmes klónok találtak rá.

Zaki és Tash körülölelték. Ma már látta, hogy egy további menekülés lehetetlen. Ezért nem futott. Eltakarta a medálját a pilóta öltözetében. És akkor teljes sebességgel rohant tömegből klónok.

Kapcsolódó cikkek