100 bejegyzés bj! A kínai központi zár felszerelése

100 elem, 160 olvasó

Régen kaptam egy csomagot Kínából, amelynek távirányítója 500 rubel volt. Hosszú ideig ez a doboz feküdt a polcon, és most itt az ideje telepíteni:

Előzetesen elnézést kérek a fotó minőségétől - autofókusz nélkül felvettem papucson :)

Először is eltávolította a burkolatot és előkészítette az ajtókat - az ajtók és a karosszéria végéből kiszúrta a lyukakat. Ő is rögzítette a mágnesszelepeket, összekapcsolva őket a reteszek húzásával és a vezetékeket a motortérbe engedve:

A drótokat esztrichekkel és elektromos szalaggal húztuk le, hogy semmi se büszkélkedjen

Mágnesszelep a vezető oldalán

Az összecsukási pontoknál a gumi csöveket nem használták fel, mert kis lyukakat fúrtak. Csak a hőzsugorodást eredményezte, amely tökéletesen elcsúszik, és nem szakítja meg a huzalokat

Az ajtók bezárása / nyitása során a gépnek jeleznie kell, hogy riasztásjelzéssel villog (1 alkalommal - bezárva, 2 alkalommal - kinyitva). Két további vezetéket vezetett le a riasztórendszer gombjától (sötétkék és sötétkék fekete csíkkal) egy fedél alatt. De úgy döntöttem, hogy kicsit frissítem a riasztást a riasztás "harangja" telepítésével, így nem csak az autó zárva, de hallható volt is. A legolcsóbb szirénát 180 rubelre vettem.

A csengőt az akkumulátort a tartalék helyre sodorták

A szirénát a vészjelzéstől a központi záróegységig vezetett vezetékhez csatlakoztattam, és a készüléket a központ mellett helyezték el:

A festékszalag oldalán tapadt az antenna

Miközben a platinget levették, és néhány nappal ezelőtt vettem egy készletet a csomagtérajtó zárjából és a vezető és az utas ajtóinak lárváiból, egyszerre telepítettem őket:

A farok zárásakor egy dugó repült ki, és a lárva kialudt a kulcsgal

Eltávolítottam a műanyag bélést és a zárat

Új vár a régihez képest

Ahhoz, hogy az összes ajtó volt az egyik kulcs, és az első zárak eltávolítjuk, kihúzta a régi lárva (ami néhány huligán karcos egy csavarhúzóval az elmúlt évben), és tegye az újakat. Csak egy furcsaságot vettem észre - a vezető oldalán a kulcsot beillesztették, mint korábban, és az utasral vissza kell nyomni. Protochki a tavasz a lárva csak az egyik oldalon, és nem kettő - mint a régi. Vagy 2 bal lárvát fogtam el, de ez nem számít - mostanra végül is a konzolból nyitott ajtók. )

A garázsban minden jól működött, de csak másnap tesztelt.

Örültem a központi zárhoz, mert annyira szokatlan, hogy kulcsot nyitnak a széken, nem kulcsot, hanem távirányítóval. A sügér ugyanakkor villog, és pathetikusan bujkál, de ez történt.
Amikor kimentem a kocsit a garázsból és elkezdtem mozogni, bekapcsolva a jelet, a sziréna üvöltött az egész utcára. Az előttem nem vettem észre azonnal, hogy a forgásjelek és a vészhelyzetek forgatásakor a feszültség a csengőre kerül. Vissza kellett mennem a garázsba, és felbukkantam.
A megoldás a régi PC-tápegység diódájának eltávolítása és a csengő és a DZ-blokk közötti beillesztése, így a feszültség nem a riasztóhuzalokból származik:

Az ilyen manipulációk után minden helyére került. A CZ használatakor a sziréna várakozik, és amikor az irányjelzők be vannak kapcsolva, nincs sziréna.

Kapcsolódó cikkek