Real - tsska egy sor vereség folytatódik

Bírák. Radovic (Horvátország), Jovcic (Szerbia), Pastushak (Lengyelország).

A Moszkva és Madrid közötti különbség ma 40 Celsius fok. Oroszország fővárosában, erős fagy, Madridban - plusz tíz fokkal. A spanyolországi érkezéskor a CSKA kosárlabda játékosok a napsütésben játszottak. A hadsereg Andrew Vorontsevich egy fotót írt az instagramban az aláírással, hogy "veszi a napfürdőzést edzés előtt". De CSKA madridi útja messze nem volt üdülőhely. A "Real" elleni mérkőzésen Dimitris Itudis megállította az Euroleague két vereségét. A spanyol nap nem segített, a CSKA felhői összegyűlnek.

A játék furcsa pillanatokkal kezdődött. Az ülés első pontjai a hadsereg kapitánya, Viktor Khryapa. A labdát a dobás után visszapattant a gyűrű ívéből, ugrott a pajzs felső sávjára, és beledugta a kosárba. Néhány másodperccel később Aaron Jackson egy sportszerűtlen szabálytalanságot kapott.

A találkozó első percében nyilvánvalóvá vált a "Real" Pablo Laso vezetőedzőjének taktikája. Megpróbálta maximalizálni a magas játékosok használatát, támadást indítani egy három másodperces zónán keresztül. Különösen sok munka Gustavo Ionu-ra ment. aki jól ment, miután a találkozó az egyik leghatékonyabb játékos lett a spanyol klubban.

A CSKA nem tudott ellenállni a "magas" Madrid és a folió ellen. Már az első negyedévben a "Real" szerzett tizenkét szabad dob, CSKA - csak kettő. A lepattanók szintén nem kedvelték a vendégeket.

Az első percekből Kyle Hines az Iona ellen játszott. Különböző sikerekkel jött ki. Ehelyett Dimitris Itudis megjelent James Augustine helyén. és a játék jobban ment. Védekezésben a problémák csökkentek, az amerikai lepattanót és lecsapás nélkül más játékos pajzsa alatt játszott. Ezenkívül az ülés elején megmentette a dobások végrehajtásának százalékos arányát - a CSKA pontosabb és csökkentette a szakadékot, és végül az első negyedév egy ponttal előkerült.

Pénteken. Madrid. "Real" - CSKA Moszkva - 95:85. Gustavo AYON (jobbra) és James OFASTIN. Az Euroleague.net fotói

A hadsereg öt alapítója Nando De Colo védő volt. A sérülés miatt a francia játékos hét játékot hagyott ki az Euroleague-ben, és először a szünet után visszatért az előző mérkőzés helyszínére a "Crvena Zvezda" ellen. Nem tudott jelentősen segíteni a csapatot, és tizenhat percen belül mindössze hat pontot szerzett.

De Colo és Milos Teodosicha oldalán a veszélyt a madridi Pablo Laso edzője megjegyezte:

- Amikor CSKA-ról beszélünk, először egy jól képzett csapatot ünnepelünk. Az Euroleague két legtermékenyebb szereplője - Nando De Colo és Milos Teodosic, és a CSKA játék körül van építve.

De a "Real" De Colo-val tartott találkozó elején ismét eszembe jutott a formám: az első percekben értelmetlenül elvesztette a labdát, és a padra ült. Itudis szabadon engedte el Teodosich helyett, aki azonnal kétlépéses lövést szerzett. A szerb elosztotta a kis karácsonyi ajándékokat a csapattársaknak - máris rendszerint öt segitséget adott a játéknak. Teodosichra nézve, a találkozó második felében a francia védő is játszott - végül a CSKA-ban a legtermékenyebb lett, 18 pontot szerzett.

A "nagy", a "valódi" hátsó sor gyilkos ereje mellett - ez elsősorban Sergio Ljul és Luca Dončić. A találkozó első felében, a madridi Donchich tizenhét éves ajándéka, nem tudott semmilyen természetfölötti jelenséget mutatni, bár az előző "Anadolu Efes" elleni játékban fenomenálisan végzett. Egy másik dolog már a "Real" legenda - Ljul. A második negyedévben Lasó úgy döntött, hogy a játékot a peremre támadja, és ebben az elemben Ljul az egyik legjobb Európában. A második negyedév végén két méteres gyűrűvel fantasztikus dobást ért el a hárompontos vonal előtt. Már egy nagy szünet után, az "Real" tizenkétszor dobta az ív mögül, a lövések fele pontos volt. CSKA hatszor próbálta kijutni a távolságból, de egy kosárban nem volt egy labda.

Ljul mellett sok pontot a csapat hozta könnyű csatár Maciulis: csak az első felében az ülés tizennégyes. Vitaly Fridzon ellenezte. A második negyedidő végén, amikor a CSKA hét ponttal hátrált, Fridzon saját dobása után felvette a labdát, és bedobta a gyűrűt. Ez volt a pályafutásának 300. helyzete.

Pénteken. Madrid. "Real" - CSKA Moszkva - 95:85. Jonas Machulis (balra) és Vitaly Fridzon. Az Euroleague.net fotói

Néhány másodperccel Dmitry Kulagin második negyedévének vége előtt Ljul arcára tette a kezét. Az elszalasztotta magát Kulagin, és rájött - a gyűrű alá került, és Seren hangja alá dobta a labdát. A nagy szünetben a CSKA négy pontot hagyott hátra.

A CSKA harmadik negyede után négy perc után kiegyenlítették a helyezést a találkozón, köszönhetően két pontos, hárompontos dobásnak De Kolo és Khryapa. A szabálytalanságok mentek. Kiáll a CSKA vezetőedző Dimitris Itudis, aki technikai hibát kapott a beszélgetésekhez. Ebben a játékban CSKA lett a harmadik, Aaron Jackson és Semyon Antonov játékosai után.

Válaszul a „három rubel számlák” hadsereget eszébe a Llull szerezte, aki ismét irreális labda szinte a közepén a helyszínen. Gyakorlatilag a teljes harmadik negyedévben találkozóra került sor „egy swing” - mindkét csapat váltakozó birtokában előny, de a végén részén „Transformers” vette át a vezetést az utolsó desyatiminutku jött egy előnye négy pont.

Az utolsó időszakban a madridi emberek végül megálltak a három pont miatt, miközben leggyakrabban hosszú lövések után felvetették a labdákat. CSKA védelme őszinte ásított. Maciulis és Doncic peremén több lövés után Madrid előnye nyolc pontra emelkedett. Egy nyílt lövöldözés kezdődött a távolból, a hadsereg csapat sikerült elhúzódnia a szakadéktól, de nem sokáig. A veszteségek mentek, a védekezés limping volt, a lepattanók "Real" -et vettek. A CSKA idegességet kezdett - a hibák nemcsak a védelemben, hanem a támadásban is megjelentek. De Colo igyekezett magához vinni a játékot, de elvesztette a labdát. Egy perccel az ülés vége előtt a CSKA már nyolc pontot kapott, és minden világossá vált. A karácsonyi ajándék nem történt meg. A katonák vesztes sorozata folytatódik.