Kiváló meccs, túlórák és büntetőpályák valóban - a Bajnokok Ligája diadala!

Mindkét klub képviseli a spanyol fővárost, de évtizedek óta versenyeznek. És a győzelem ebben a mérkőzésben különleges lenne bármelyik csapat számára. A döntő előtt a labdarúgó közösség véleménye ugyanolyan arányban oszlott meg, de a kedvence még mindig Real Madrid volt. De az Atletico kénytelen volt elhinni magában, amikor a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében és elődöntőjében elhagyta a versenyen olyan támogatást, mint Barcelona és Bayern.

A mérkőzés maga méltó volt a Bajnokok Ligája döntőjében. A kezdő sípot követően Real vette át a vezetést. Valószínűleg a státus szerint szükséges. És már a mérkőzés kezdetén veszélyes pillanatot teremtett a madridi "Atletico" kapujánál, de a magasságban volt a kapuőr "matrac". Néhány perc múlva azonban a Real Madrid képes volt megnyitni a számlát a mérkőzésen: büntetést és egy kicsit zavarodott a Jan Cloud kapujához közel. A leggyorsabb Sergio Ramos kapitány "krém" volt, aki a labdát a hálóba tolta. Aztán óvatosabb volt a játék: "Real" számla, mint az első félidőben, rendezett, és az "Atletico" már nem lehetett kihagyni, mert ismételten bonyolítja őket, és így már egy kényelmetlen feladat. A szünetben, a csapat, és maradt a pontszám 1-0 mellett "Galaktikos".

A Bajnokok Ligája második fordulójának kezdete megerősítette, hogy a mérkőzés látványos lesz. A félidő elején a büntetést a Real Madrid céljához adták, de a kapu kerete ellenállt a változásnak. Grizman eltalálta a keresztlécet. A játék nyitottabbá és érdekesebbé vált, az Atletico több támadást indított: a helyzetet is megváltoztatta, Real pedig az ellenzék ellenkapta ellenfeleit. És már, amikor úgy tűnt, hogy minden így marad, Diego Simeone osztályai képesek kiegyenlíteni és átengedni a mérkőzést a túlórákra.

Ezen a ponton sok tapasztalt deja vu, mert a Bajnokok Ligája döntőjében két évvel ezelőtt, amikor ezek a csapatok is találkoztak, minden pontosan megtörtént. Azonban az egész mérkőzés elnyerte az "Atletico" -t, és végül kiegyenlítette a "Real" -t és az extra időben, elkapta a győzelmet.

"Real" a történelemben tizenegyedik alkalommal nyeri meg a Bajnokok Ligáját - Európa legrangosabb versenyén. Zinedine Zidane pedig az első edzői szezonban olyan kisszámúak közé tartozik, akik képesek voltak a Bajnokok Ligája kupát felemelni fejük felett, mind játékosok, mind edzőként.