Jégkorong és sporttípusai

A jégkorong egy csapat sportjáték, amelynek többféle változata van. A leggyakoribb a jégkorong. Jégkorong és terepi jégkorong is van.

Hogyan jött a jégkorong?

A modern jégkorong hazája Kanada. Ott volt a XIX. Század 70-es évében, hogy a versenyek megkezdődtek. Az alapjáték szabályai és berendezései napjainkban részben megmaradtak. Az első hivatalos játékot 1875-ben tartották Montrealban egy nyitott korcsolyapályán. Nem csoda, hogy a hoki jött létre az amerikai kontinensen. Most Kanada és az Egyesült Államok csapata a legerősebb, és az NHL nemzeti bajnoksága, amelyben ezen országok csapatai részt vesznek, a világ legerősebbnek számít. Európában a jégkorong jött a XX. Század elején.

A modern jégkorongban különleges installáció által létrehozott mesterséges jégen belül sportpályákon játszanak. A terület mérete: hossza 56-61 m, szélesség: 26-30 m. Európában a hengerek általában nagyobbak, mint Amerikában. Az egyes helyszíneken 6 játékos van, köztük a kapus is. A jelentése a játék lényege, hogy lőni annyi, mint lehetséges célok - kis fekete lemez vulkanizált gumiból körülbelül 200 g súlyú - egy kapu (méret 122H183 cm) az ellenfél keresztül putters - speciális fapálcikát lekerekített alján. A játék 3, 20 perces időszakból áll. A döntetlen esetén (attól függően, hogy az adott versenykiírást), hosszabbítás vagy büntető lövések. Abban az esetben, különböző betegségek, például késés vagy lépések, a játékos eltávolítjuk 2 perc alatt a törvény megváltoztatása, és a parancs marad a kisebbségi. A különösen súlyos megsértését a játékos is kell zárni a mérkőzés hátralévő részéből, a megfelelő csere. Általában helyett korlátlan, és lehetővé tette a játék során.

Egy másik meglehetősen népszerű jégkorong alak a mezei hoki. A jégkorong általában játszott egy szabadtéri stadionban, de a téli, és néha tartott a csarnokokban a bajnokságot. pad méretei :. hossza 81-91 m, szélessége 50-55 m pálca a gyeplabda rövidebb és azok horog felfelé hajlik. Gates sokkal több, mint a jégkorong, és pontozzák azokat ne próbálja alátétet és egy kis labdát súlya körülbelül 160 gramm. Minden csapat 11 játékos. A játék 70 percet vesz igénybe (2 perc 35 perc).

Oroszországban az északi városokban a hoki nagyon népszerű, amelyet nyílt stadionokban játszik. A terület mérete: 90-110 m hosszú, szélessége 45-65 m. A kapu magassága 2,1, szélessége 3,5 m. Jégkorongban a labdával, akárcsak a jégkorongban a fűben, mindkét oldalról 11 játékos, köztük a kapus is részt vesz. A helyettesítések száma korlátlan. A játék 2 félig 45 percig tart.