1. szabály, hogy megtanulják nyerni, megtanulják, hogyan veszítsék el

Vesztette el az értékesítés során - és saját vereségként veszi?

• A vereség normális.

• Maga ember, nem vereség.

• Van különbség az igazi "én" és az "én" szerep között.

A vereség az emberi élet normális része. Mindenki előbb-utóbb találkozik vele. Azok az emberek, akik sokat éltek az életükben, sokszor legyőzték.

A vereséget kedvezőtlen élményként tekintheti meg: veszteség, veszteség vagy kudarc. Ugyanakkor a vereség pozitív élményként is tekinthető: a lehetőség, hogy megértsük, mit tegyünk a jövőben, mit kell változtatni vagy kijavítani. A győzelem felgyorsíthatja a sikert - de csak akkor, ha megtalálja az időt, hogy megtanulja, majd alkalmazza a következő próbálkozásra.

Felismerve, hogy a vereség potenciálisan pozitív élmény, új szabadságot biztosít - a szabadságot, hogy kipróbáljon valami mást, hogy kreatívan megközelítse a helyzetet, és túllépjen a komfort zónáján. Ha nem tudta elérni céljait, kérdezd meg magadtól: "Mit tanulhatok ebben a helyzetben?"

Lehet tanulni valami újat a veresége miatt - vagy választhatsz, hogy nem tanulsz tanulságodat a hibáidból.

Természetesen ez a fogalom intellektuális szinten való elismerése egy dolog. És a vereség érzelmi reakciója teljesen más. Mielőtt megtanulná megtanulni a sérüléseket, meg kell tanulnia, hogyan veszíthet el. És ehhez meg kell értened a vereség jelentését és kezelned kell helyesen.

Az igazi "én" az "én"

Ha nem tudja elérni, amit akarsz, akkor nem hiba. Ön - mint a saját értékű személy - nem hibázott. Lehet mondani, hogy volt egy kísérlet - akcióterv, stratégia vagy technológia -, ami nem működött. Van különbség az igazi "én" és az "én" szerep között.

Az igazi "én" az ön identitásának, az Ön önbecsülésének érzése.

Az "I" szerepét a tevékenységed határozza meg bizonyos szerepkörben - testvér, testvér, házastárs, szülő, sportcsapat vagy értékesítő.

Lehet, hogy nem egy különösen tapasztalt edző, de ez nem veszélyezteti önbecsülését - az igazi önmagát.

Ez csak azt jelenti, hogy a sport edzői képességei javíthatók.

Ugyanez vonatkozik az Ön eladóként betöltött szerepére is. Nem tudott ütemezni egy találkozót egy fontos személyrel az Ön számára. Nem tudta lezárni az ügyletet az ügyféllel. A vereség tükrözi nem az igazi "én", hanem csak az "én" szerepét. Ezek a "vereségek" nem más, mint arra utaló jelek, hogy az eladó készségei javíthatók.

Meg kell tanulnod, hogy ne vegyen be fiókodra a szerepedhez kapcsolódó elváltozásokat. Sikertelen kísérlet egy találkozó ütemezésére vagy egy ügylet teljesítésére csak egy sikertelen kísérlet. Nincs semmi köze az önbecsüléshez. Az Ön személyes értéke ugyanazon a szinten marad!

Ha egy leckét megtudhat a sikertelen kísérletből, akkor tegye meg, és alkalmazza az eredményeket a későbbi kísérletekre. Pont.

Meg fogod érteni, ha megtanulod, hogy a vereséget a győzelem küszöbének tekintse, és ne olyasmiért, ami arra kényszerít, hogy személyesen szenvedjen. Aztán elkezdesz gondolkodni másként a "vereségről". Amikor elkezdesz tanulni a "vereségekből" és tudod, hogy ezek a leckék vezetnek a jövőbeli győzelmekhez, akkor jó úton jársz.

Ellenőrizze a megértését

Melyek a vereség pozitív eredményei?

A válasz az alábbiakban található.

Emlékezzünk a legutóbbi "vereségére" - és vonjunk le három tanulságot a megszerzett tapasztalatokból. Ezután határozza meg a gyakorlatban tapasztalt tapasztalatok jelenlegi vagy jövőbeli alkalmazási lehetőségét.

Kapsz egy leckét abból, amit nem kell legközelebb csinálnod. Ez ösztönzi a kreativitást és növeli a tanulási képességét.

Felismerve, hogy a vereség normává válik, a "kudarc szabadsága" az Ön önbecsülésének veszélyeztetése nélkül.

Kapcsolódó cikkek