A kapusnak nincs joga a labdát a kézben tartani, miután a lábát a partnerével átengedte

HELYZET ÉS SZABÁLYOK

1. Bajnoki cím:

1.1. a bajnokság átfogó szervezését, irányítását és ellenőrzését az IFFLNR Szervező Bizottsága végzi.

2. A bajnokság résztvevői és feltételei МФЛЛНр:

§ A győztes csapat díjakat, díjakat, ajándékokat kap;

§ minden kör legjobb játékosát elnyerik;

2.3. A bajnokságban való részvétel (játék) tilos:

§ az orosz labdarúgó-bajnokság és a mini-labdarúgó legmagasabb osztályaiban bejelentett hivatásos játékosok;

§ abban az esetben, ha a csapat az alkalmazásban nem szereplő játékos mérkőzését végzi, a rivális csapat panaszt nyújthat be a szervezőhöz. A tiltakozást csak írásban, a játék vége vagy közvetlenül után hagyja jóvá, legfeljebb 5 (öt) perc. E tény megerősítése esetén a szabálysértő csapatot legfeljebb 0: 5 ponttal lehet legyőzni;

2.4. A bajnokság az 1. szakaszban kerül megrendezésre:

A bajnokságban részt vevő csapatok két körben körkörös rendezvényeken játszanak mérkőzést: minden csapat két mérkőzést játszik.

A díj az 1-3 helyet elfoglaló csapat lesz.

2.4.1. minden játékot egy mini-foci №4 végzi. A csapat négy játékosból és egy kapusból áll. A pályázó csapatok száma 18 fő. A meccs 2 fél 20 perces ("piszkos" idő), 2 perces szünet.

2.4.2 Az elszámolási pontok sorrendje:

2.4.3 A csoport csapatait a következő csoport határozza meg:

§ a legtöbb ponton;

§ két vagy több csapat esetében egyenlő pontok esetén:

o a játék (ok) egymás között elért eredménye (a pontok száma, a győzelmek száma, a pontozott golyók különbsége és a gólok száma - egymás játékokban);

o az összes játékban elért és elért gólok legjobb különbsége miatt;

o az összes játékban elért legtöbb gól esetén;

o a játékról egymás között;

3. A bajnokság bajnoka:

3.1. a bírálat a "mini-labdarúgás és nagy labdarúgás" szabályainak, valamint a Szervező Bizottság által elfogadott változtatásokkal és kiegészítésekkel összhangban történik;

3.2. A mérkõzések bíráinak kinevezését a Szervezõ Bizottság végzi;

3.3. A bajnokságot kvalifikált játékvezetők szolgálják fel, a bírói tüntetések nem fogadhatók el;

3.4. a játékvezető munkájában bekövetkező zavar esetén a játékos figyelmeztetést kaphat, sportszerűtlen magatartás esetén a játékos eltávolítható a bíróságtól a játék végéig, és a verseny vége előtt kizárható.

§ A mérkőzésben szereplő helyettesítések száma korlátlan. A játékos cseréjét figyelmeztetés nélkül a bíró a helyszínen találja, ahol csapatának tartalék játékosai találhatók.

§ Egy csapat számának megsértése esetén a játékos sárga lapot kap.

§ A bajnokság szervezői megadják a 4-es golyókat a mérkőzésre.

§ A labdát a játékból a földből kell beírni. Amikor egy játékos egy gördülő labdát talál, a játékvezető az ellenkező irányba jelöli a labdát.

§ A labdát 5 másodpercig játsszák. A játékos, aki megengedte a késedelmet, a játékvezető szóbeli figyelmeztetést tehet, sárga lapot mutathat, vagy a labdát az ellenkező irányba rendelheti.

§ A játékosok korlátlan számú alkalommal adhatják a labdát a kapusnak.

Amikor a kapus eltalálja, a kapus kezével belép a labdába.

A kapusnak nincs joga a labdát a kezében a partner lábának átvétele után átvenni.

§ A meccsekben 6 hiba van. A csapat, aki időben 6 hibát követett el, 10 méteres szabadrúgással büntetik. Minden további szabálytalanság ugyanúgy büntetendő.

§ Büntetést ítélnek oda, ha a védekező játékos a saját büntetőterületén szabálysértést követ el, amelyet szabadrúgással kell büntetni. A labdát egy 6 méteres pontra helyezik. A kapus a gólvonalon található. Ha a kapus a sztrájk előtt leereszkedik a gólvonalból, akkor a játékvezetőnek jogában áll ismét büntetőrúgást kijelölni.

§ Mint a büntetőrúgás, vagy a labda belépésekor, a játékosnak nincs joga szándékosan késleltetni a játékot a labda előtt állva! Abban az esetben, ha a játékos szándékosan feláll a labda előtt, megjelenhet egy sárga lap az idő késleltetéséért, és a büntetést a labda tulajdonosa ismét megszakítja.

§ A penetrációs szabadrúgás-játékos kérheti a bíró, hogy mozog a fal 5 méter, ebben az esetben a labda kerül a játékvezetői síp, ha a játékos a labdát anélkül, hogy egy sípot, sárga kártya felmutatásával és a büntetés megszakad.

§ A labdát a golyótól a golyból való kilépéskor, vagy a gömbbe való belépéskor nem veszik figyelembe, ha a labda nem érintette meg a labdát.

§ A trükkök tilosak. Nem számít alkategóriának, ha az ősszel rendelkező játékos befejezi a támadást, és akkor is, ha az őszi játékos lefedi az ellenfél lövését a kapuba. Minden más pillanat, beleértve a hazugságot is, szabálysértésnek minősül, és "szabad" ütéssel büntetik meg.

A "fekvő" pozíciótól elért golyó számít, ha a játékos az ősszel és a pontszámokkal befejezi a támadást.

§ Ha két csapat ugyanolyan formában van, az előnye a csapat, amely az első a bajnokság játékcsoportjainak ütemezésében.

§ Amikor a játékos eltávolodik a pályáról, a csapat 2 percig játszik a kisebbségben, vagy mielőtt a labda el nem távozik. Az eltávolított játékosnak ki kell hagynia a következő mérkőzést. Abban az esetben, ha egy kizártnak minősülő játékos részt vesz a következő mérkőzésen, csapata 0: 5 ponttal büntetendő, és a játékos kizárásra kerül 3 mérkőzésből.

§ A játékosok kölcsönös eltávolításával mindkét csapat továbbra is teljes csapatként játszik.

Egy olyan csapat, amely 15 perccel később érkezik a mérkőzésre, 0: 5 veszteséggel és bírsággal jár.

§ Egy csapat, amelyben a mérkőzésre érkező játékosok száma nem engedte elindulni (kevesebb, mint 3 mezőny játékos + kapus) 0: 5-ös ponttal.