100 nappal a megrendelés előtt

Miután visszatértem az edzőteremből, elmentem a brigádhoz, hogy borotválkozzam, és ott találtam Elinát, egy halálra várt pillantással megragadta a szakadt gombokat. Nem lehet elképzelni a beszélgetés legjobb helyzetét.

- Figyelj, Fima - kezdtem őszinte hangon, és láttam, hogy Yelin meglepődik, aki hosszú ideig nem hallotta a nevét. - Ne legyél különösebben ideges. A fog természetesen egy óramű fickó, de ő is üldözték az idejében, különösen Mazayev ... "Teljesen hülyeséget mondtam, de nem tudtam abbahagyni. - Hamarosan abbahagyjuk a hatodik "starling" pododeesh-ot, és már ott van, és a "Dembelsky" albumot fel kell készíteni. A legfontosabb dolog, ne vegye be a fejét! Minden rendben van otthon?

Mellesleg Yelin mély lélegzetet vett, és nem szólt semmit, rájöttem, hogy otthon nem volt helyes a dolgok. Számítsa ki a helyzet könnyű: anya és apa nem szeretik, és írjon egy levelet nem szabad elfelejteni. Ha valaki súlyosan megbetegedett, vagy Isten megtiltotta, meghalt - Elina táviratot küldött egy rövid vakációra. És ő itt van, ült, és egy tűt húzott. Megmarad egy közönséges betegség, de komoly bonyodalmakkal teli a "saláta" betegség - csalódottság a női odaadásban. Nos, én is átmentem erre, és sebészi pontossággal érintette a sebet:

- A régi levelet megkapták tőle?

- Várj, tegnap volt egy levele!

- Szóval várj rá!

- Nem lesz többé.

Elin lehajolt, hogy megharapja a szálat, és a tunikán nedves tapasz volt.

- Miért nem fog megtörténni? - kérdeztem, mintha nem értettem volna.

Aztán elővett egy borítékot, amely az élek köré gyűrött. Olvastam a levelet. Ez egy közönséges hadsereg történetében, Elinskaya barátnője nem merte írni, és arra kérte a kölcsönös barátja, akivel a csökönyös ember, így elhagyta kedvesét. Miután következetlen előszavában - „Lawless Heart”, „az igazság barátok között az első” - a pasas azt jelentette, hogy „sokáig szerelmes Lucy”, és, hogy egy héttel ezelőtt, hogy kérelmet nyújtottak be. Ez egy hüllő! Mint - férjhez, de miért nem törődnek az ember lelke, amely többek között védi a buja békét. Egy ügyet mondtam nekem, a lány az utolsó napig írt: szeretem, vártam, gyere! Ő jött - Hello! Férje és gyermeke már régóta mászik. A fickó, persze, a férjének a fenébe, ő is, azt hiszem. És megnyugodott. És azt mondta neki, logikusan kifejtette: „Te és így nem volt nehéz, hogy nem akarja, hogy ideges ...” Lehet, hogy ebben az esetben - a hazugság, de természetesen ha csalás - mint az a lány. Elmondtam egy másiknak:

- Először is, Seraphim, jobb, ha azonnal levágom - ez azt jelenti, hogy nem tetszett. És akkor ez megtörténik, összezavarja az egész mikrokörzetet és várja. Tudja, a lányoknak van egy ilyen elméletük: a legfontosabb a spiritualitás. Másodszor, a Zema, filozofizáljunk. Lányok is, valamiben, amit megérthet. Itt egy osztálytársa írta nekem (ő nem ír nekem, hanem Chernetsky, de ebben az esetben nem számított). Két évig várt rá a fickóra, és visszajött, és nem akarja látni: látja, hogy a szolgáltatás ideje alatt megváltozott az íz. És hol fog két év házi letartóztatást tenni? Megérted?

- Lehetséges ... Helyesen a srácok még mindig karanténban voltak: ha csendes szolgálatot akarsz, felejtsd el. Érzem, hogy valami baj van velük! És a vezetékeken is. Csak szégyen!

- És nekem, szerinted nem sértő volt? - mondtam, és rövidre álltam. Elin rám nézett, várva a folytatást. Nos, nem! - Általában így - összegeztem. "Dobd el mindent a fejedből - még mindig rengeteg ez a jó!" És most nézzük meg a fogat. Persze, beszélni fogok vele, de megpróbálsz nem bekapcsolódni. Megérted, "ezt a világot nem találta fel ..."

- És szerintem magunk is feltaláltuk ezt a gúnyolódást, és magunk is szenvedünk - hirtelen az egykori úttörő vezető adta ki. - De nem állok meg!

- Nos, és mit fogsz csinálni?

- Én? Tudom! Látni fogod! Én ... én ...

- Oké, te! "Én, én"! Jobb ha azt mondani, hogy a hat szárnyú Seraphim után nem kaptál nevet?

- N-nem! Elin meglepődött és elmosolyodott, és két nyúl fogát fedte fel. "Csak az én nagyapám ..."

Bár ma vasárnap voltam, nem voltam meglepve a zászlóaljparancsnok és a helyettes politikai tisztviselő megjelenése: a katonák ünnepeinek, például "száz napjának" idején a tisztek nem ismerik a békét.

Osokin az ujjával ragadta a gipszet, megpróbálta a talpát a lábával, ismét a szobába nézett, és Elinát nézte.

- Igazad van - erősítette meg Uvarov.

"Addig használom", motyogta Elin, és úgy érezte, hogy a válasz nem katonai, hozzátette: "Ez biztos!"

Általában "annyira pontos" és "félretéve" meglepően maró hatású. Például észrevettem, hogy mikor Tyubchin őrmester valami rosszat kezdett tenni, és észrevette ezt, alacsony hangon parancsolta magát: "Elhagyni!"

- Add ide! - Hirtelen követelte a zampolitot, és kiterjesztette kezét a tunikájára. - Ki az, hogy minden gombot húztál?

Csönd volt, csak a süket bélyegzés érkezett a második emeletről.

- Megkérdezlek, Private elvtárs! Elin leeresztette a fejét, és ujjaiban csicsergett gombokat csavargott.

- Kupryashin, mi történt itt?

Megértettem, hogy gyorsan kell feküdnie: nos, akadtam és így tovább. De ahhoz, hogy megvédjék a Tooth nem akarom, tényleg, arra lenne szükség, hogy hogyan fog vonaglani előtt politikai tiszt, mert a testi olyan bátor csak a fiatalok és a nem minden: az egészséges Aboltynypa például megpróbál, hogy ne „törzs”. Ezt gondolva kinyitottam a száját, és válaszoltam:

"Ki a számítás parancsnoka?" Osokin felhúzta a fejét, és a zászlóaljparancsnokhoz fordult.

- Itt van Zubov? Felkérte a miniszterhelyetteset, emlékeztet valamire.

- Akkumulátor, építsen! - Kihúzta a csirkét.

Általában az első, aki kiugrott az ajtóból, a "salagi", majd a "citrom" jött ki szilárd lelassulása, és végül a fáradt "öregek" megjelent. Lassan elfoglalták a sorokban lévő hézagokat, amelyeket a fiatalok óvatosan felügyeltek. Abban a pillanatban megjelent egy vidám alakító Petty Officer, aki elkezdte:

- A fej egy nagy kaliberű lövedékből. Ne aludj - befagyasz!

De az építkezés az összes szabály nem működik, mert ahelyett, hogy zászlós szerelmes egy jól irányzott népszerű szó előtt a soraiban volt mérges Kombat Uvarov, és úgy találtuk, a jelenség a munkatársakat egy pillantást, hogy még a legmerészebb „régi”, mint Sharipov a szemembe sietve gombos gallér övcsat, és költözött a helyről, ahol a jellemzően található fügefaleveleket, sűrű Dembelskaya derekát.

- A fenébe, vezetni fog - felelte Chernetsky melankolikusan. - És miért nem ül otthon, a felesége, vagy valami, veszekedés?

Hallgatva a zászlóaljparancsnok feleségéről, Sharipov hitetlenkedve könyökölt.

- Nem, fél, - válaszolt nekem a Fog. - Emlékszik, hogy a parancs napján töltötte az éjszakát a laktanyában?

- Őszinte Anyám! És így éltek huszonöt évig! Kamal megrázta a fejét.

- Ne beszélj! Akkumulátor, egyenlő. Figyelem! - Titarenko a zászlóaljparancsnokhoz lépett, és óvatosan megfordult, és tisztelgett:

- Főnök elvtárs! A hatodik akkumulátort építették. Vezérigazgató-helyettes parancsnoka Titarenko őrmester.

- Szia, tüzérségi elvtársak! A zászlóaljparancsnok barátságtalanul fogadott minket.

- Va-va-va-va-kádban! - az akkumulátort kiabálták, ami a fordításban azt jelenti: egészségre akarunk, elvtárs főhadnagy.

Ezután Uvarov vette a kezében Titarenko piros mappa egy listát a személyzet és a végzett névsort, válaszul az egyes „I do!” Ez az első vizsgálat és az érzés abban a pillanatban, valószínűleg döbbenten pszichológus. Aztán újjá oszlop négy, mentünk az ebédlőbe, de ahogy ez általában öt percig tart, ezúttal tartott egy fél órát.

- Akkumulátor! Parancsolta a zászlóalj parancsnokát. És azonnal a járdán jöttek a padlón lévő fiatal, hasonló borsó gyenge lábai. - Elhagyni! Körülbelül!

Azt egyik lábáról a másikra, és úgy gondolta, hogy a zászlóalj parancsnoka, bár egy jó ember, de samodurinkoy: hogy nem érdekli, hogy meg akarja változtatni mindent egyszerre. Személy szerint én szimpatizálnak a hadnagy vagy zászlós Kosulich Vysoven, ők is néha, mint podzanyatsya fegyelem vezetni itt-ott, de azt anélkül, hogy ittas, és, hogy úgy mondjam, feltéve, hogy a zord körülmények között. Bár a szakasz közben unalmas udvarias, és az őrmester hívott minket „köpködni természet” és a „popó élet”, a gonosz nekik senki tart.

- Akkumulátor! - elrendelte a csillagokat, úgy döntöttek, hogy mindannyian rájöttünk, és a rendszer ismét az étkezőbe költözött.

Segítsen a "gyengén" "saláták" és a "csíkozások" "citromok" formájában, és felismerte, hogy a helyzetet meg kell menteni, bár elvben már elakadt. De a borsó továbbra is borsó maradt, bár némileg megnövekedett.

Újra mozdulatlanul álltunk a laktanya közelében.

- Kibaszott dolgok - suttogta a fogat, aki eddig még nem vett észre. - Valaki feldühítette a zászlóalj parancsnokát.

Meg akartam magyarázni az ügyvédnek, hogy ez a "valaki" maga volt, de úgy döntött, hogy nem megy előre az események előtt.

Végül a harmadik kísérlet során, amikor elfelejtették büszkeségét és emlékeztették távoli ifjúságára, prikodarili lábára és "öregjeire", a dolgok simán mentek. A laktanyában a szemüveg csillogott, úgy tűnt, egy újabb ütés - és az egész akkumulátort, amelyet a zászlóaljparancsnok vezetett, átsiklott az unalmas kövezeten.

A daldal ugyanazt a dolgot megismételtük, mint a fúró lépéseit. De rövidebb idő alatt. És amikor mindenki toporzékolt és énekelte az utolsó kis erőt, és az akkumulátor nézett ki, mint egy dübörgő kerekek és etetés folyamatos hangot mozdony, a zászlóaljparancsnok úgy döntött, hogy grub, már szerzett, és elvitt minket reggelire.

A parancsra befutottunk az ebédlőbe, és szokás szerint öt hosszú asztalnál üldögéltünk, az ablakban az "öregek", majd a folyosón a szolgálati feltételeknek megfelelően - a többiek. A hatalmas teremben minden katona édes szíve a tálak és kanalak vastag csengéseivel, a falon pedig egy híres szlogen, amelyet a klub figurája hajt végre, Khitruk őrmester:

A BORA VALÓS,

Az akkumulátor személyzetének ételei általában a következőképpen épültek be: először a kenyér, a zabkása, a hús stb. "Lefektetik" az "időseket". De mivel valamilyen oknál fogva étvágyuk van, a fiatalok, akik mindig is szörnyű erőt akarnak lerázni, elegendő táplálékkal rendelkeznek, kivéve, ha a teát hátrányos helyzetbe hozzák. De senki sem mondja, hogy a szolgáltatás cukor!

A "száz nap" legfőbb szertartása az, hogy ma minden megtörténik: a legfiatalabb az első étkezést veszi, és mi - a végén. Természetesen zavarba ejtik és aggodalmaskodnak, az akkumulátor veteránjait szemlélve, hogy még jobban megosszák a darabokat, de a kép még mindig lenyűgöző! Aztán kezdődik a csúcspont: az "idős emberek" adják az olajat a fiataloknak. Mindez a terv szerint szimbolizálja a hadsereg generációinak folytonosságát. De amikor az én sárga shayboyomat a Yelena kenyérre helyeztem, olyan szemmel nézett rám, hogy az egész rituálé, amely nagyon szellemesnek tűnt, hirtelen teljesen idiótanak tűnt.

Dörzsöltem a katona zabkását, és elgondolkodtam azon a különös hatásról, amit Elin rám tartott. Vele átélni az első hónapban a katonai, amikor úgy gondolja, mint egy felöltő, kabát, csizma, stb - ez örökre, ha a hazai nem jön vissza semmit ..; Mikor minden körülötted rémisztően ismeretlen, amikor szörnyű feszültségben vagy, mint egy furcsa erdőben fogott állat; ha lehet sírni, mert a ház megint, nem betűket, mintha készült, amikor egy brutális vicceket lakonikus „régi” lélek megy a sarok, amikor rájössz, hogy élni katona társadalom csak akkor lehetséges, hogy saját jogszabályainak megfelelően, és nem lehet megvenni a jegyet, így innen a "Citizen", nem egyezik meg azzal a karakterrel, akinek ugyanaz a Zubja. Army - ez nem egy katonai-sport tábor középiskolás diákok egy végső elosztása igazolások lövészet slingshots. A hadsereg kötelessége. Számukra - a kötelesség, számunkra - kötelesség, de mindenütt - kötelesség! Tehát meg kell alázni a lelket és megszokni. A karakter ereje nem mások megtörni, ahogy Uvarov gondol, de megtörni magát. Állj. És vajon meg kell-e szakítani, szükséges-e hozzászokni ahhoz, amit megszoktam? Talán jogok vicces felhúzott „repesz” Elin: először is, mi jön ki undorító, majd tőle gyötri ... Miért Mindezen erőszakos játékok a „régi” és az „inasok”. Nem szükséges a hadsereg, ők még károsak is, a politikus helyettese szerint; A demobilizált kiváltságok nélkül fogok menni. Továbbra is fog - fog, de valahogy letépni fog. Ezért ...

- Kelj fel! Építsd ki! - parancsolta a zászlóaljparancsnok.

A maradék teát a szájamba robbantottam, és a kijárat felé tartottam. Sajnos a fegyelem időnként összeegyeztethetetlen a logikus gondolkodással.

- Jobbra! Lépés arsh! - a főhadnagy folytatta oktatási munkáját.

Jártam és énekeltem a "mindig őrzött" szót, és gondoltam magamra, hogyan, vacsora után, kihasználva legitim személyes idejét, elmehetek a könyvtárba, beszélni fogok Tanyával. Meglepő módon, mivel reggel óta, úgy képzeltem magam, mint Glavpur és a politikai és oktatási munka tényleges problémáinak megoldása a fegyveres erőkben, szinte nem emlékszem Tanya-ra. Igen, miután a katona nem gondolna sokat, különben, ahogy most vagyok, elveszíti a lábát és a semenit, ismét pattogó, hogy ismét egybeessen az ő hazai kollektívájával.

- Batar-rey! - ugrott meg a háromcsillagos Makarenko, és a teljes személyzet olyan erõvel támadt a járdáról, hogy a helyszínt látó helyőrök a levegõbe repültek és egy piercing madár sírást vettek körül.

Kapcsolódó cikkek