3 Kérdések lefekvés előtt

Úgy gondolom, hogy esti beszélgetéseink előkészítik a jövő kommunikáció útját.

Miért mosolygott ma?

Mi okozta a mai sírást?

Milyen új dolgokat tanultak ma?

Ezekre a kérdésekre válaszolva kisfiam minden este megnyitja a szívét. Elmosolyodik és nevet, és eszébe jut mindaz, ami örömet okozott azon a napon. Komolyan válik, eszébe jut valami szomorú. Büszkenek érzi magát, amikor megosztja új ismereteit.

Az ilyen látszólag egyszerű beszélgetés nagyon sok fontos célt szolgál.

Segíti a fiaimat a kommunikáció megtanulására.

A kétéves éppen most kezdett részt venni az esti beszélgetésben. Most megtanul kommunikálni és hallgatja, hogyan beszélünk a testvérével. Azt akarom, hogy a gyerekek mindig megosztsanak velünk nehézségeket vagy sikereket. És ez nem lesz szokás önmagában. Ha a gyerekek megértik, hogy örömeik és bánatuk családjukkal való megosztása jó és normális, adunk nekik egy olyan biztonságérzetet és bizalmat, amely továbbra is nyitva áll a kommunikáció útján.

Megmutatja nekem, hogy a fiam az elmúlt napot átvette.

Néha emlékszik valamire, ami teljesen váratlan számomra, és csodálatos érzelmeket tár fel nekem. Mint szülő, segít megismerni őt jobban és osztozni vele olyan pillanatokban is, amikor nem voltam ott. Az ilyen beszélgetéseknek köszönhetően kiderítem, van-e valami, amit mondtam, vagy tettem meg nekem és férjemnek, hogy a gyerek nem így tett.

Ez az egyik módja annak, hogy segítsen egy gyereknek megtanulni az életet.

Minden nap töprengeni, lehetőséget kaptam arra, hogy megmagyarázzam a fiamnak, hogy még egy "negatív élmény" (ami sírta őt) nem feltétlenül zárul negatívan. A hibák normálisak, de mennyire értékesek azok a tanulságok, amelyek tanulhatnak rájuk.

A gyermek megtanul spontán imádkozni.

Miután elmondta mindazt, ami boldogságot vagy szomorúságot okozott neki, egy pillanatra fordulunk Istenhez, köszönjük neki a jó dolgot, és bocsánatot kérünk, amikor nekünk nehéz. Természetesen nem szükséges ezt megtenni, ha családja nem fogadja el.

Így arra készül, hogy szó szerint fejezze ki érzéseit.

Vagyis ne csak sírj vagy nevetsz, hanem felismerd és megfogalmazd az érzéseidet, amelyeket a nap folyamán tapasztalt.

És végül mindketten szeretjük ezeket a beszélgetéseket, nevetünk, ölelünk és együtt nőnek; minden este közelebb teszünk egymáshoz. Tegnap a fiam rám nézett és azt mondta:

- Anya, te vagy a sorod! Mit éreztél ma?

Tehát mindketten érintettek vagyunk! Ha nem szeretsz valamit lefekvés előtt, azt javaslom, hogy indulj el. Esti beszélgetés a gyermekeimmel a nap egyik kedvenc eseménye. Ez lehetővé teszi számunkra, hogy valóban együtt maradjunk, és segítsünk a fiamnak békésen és boldogan aludni.

Kapcsolódó cikkek