10 Azok, akik bebizonyítják, hogy soha nem késő üzletelni

Nem mindenki sikeres gazdagodni az ifjúságában, de nincs ok arra, hogy felboruljon és feladja. Valaki számára a siker több évtizedes erőfeszítés, több tucat kudarc és több száz alkalmi ihlet. Itt van 10 olyan ember, akik már távol voltak fiataloktól, amikor hirtelen úgy döntöttek, hogy radikálisan megváltoztatják az életüket és sikereket értek el.

1. Dietrich Mateschitz - Red Bull.

10 Azok, akik bebizonyítják, hogy soha nem késő üzletelni

2. Ray Crock - McDonald's.

"1954-ben 52 éves voltam. Cukorbetegségem és ízületi gyulladásom volt. Elvágtam az epehólyagtól és a pajzsmirigy legnagyobb részéből. De a jövőben hittem, "- Ray Crock emlékeztetett arra a végzetes pillanatra, amikor találkozott a MacDonald testvérekkel. Számos betegség mellett süket és szegény volt. Crock híres üzletember volt, de minden vállalkozása rendszeresen összeomlott. Amikor 1954-ben 15 000-et vállalt készpénzt, hogy megváltsa a McDonald's forgalmazására vonatkozó engedélyt, egyetlen bank sem adott kölcsönnek. Meg kellett feküdnöm egy házat és biztosításot, aztán 30 évig élt és 600 millióval.

10 Azok, akik bebizonyítják, hogy soha nem késő üzletelni

3. Amancio Ortega - ZARA.

10 Azok, akik bebizonyítják, hogy soha nem késő üzletelni

4. Mary Kay - Mary Kay.

Mary Kay értékesítési ügynökként dolgozott 25 évig, anélkül, hogy promóciót szerezne. 45 éves volt, amikor elhatározta, hogy kilép és ír egy könyvet a nőkről és az üzletről. A könyvelés folyamán üzleti tervévé vált az ideális vállalat számára, és úgy döntöttek, hogy eladják a bőrápolási termékeket. 1963-ban Mary Kay és férje megalapították a Mary Kay Cosmetics céget 5000 dollár kezdőtőkével. „Azt akartam, hogy hozzon létre egy cég, amely lehetőséget adna a nők számára - minden nő számára, aki egy család és a gyermeknevelés - a legtöbb ellenőrzést pályájuk,” - mondja Mária.

10 Azok, akik bebizonyítják, hogy soha nem késő üzletelni

5. Sheldon Adelson - Las Vegas Sands.

Kimaradt az iskolából 12 évesen, és nem csak nem csinál: újságárusítás, értékesítési szappan, sampon és törölköző a szállodában alapított testvérével Lenny cég De-Ice-It eladó spray az autó páramentesítő dolgozott a jelzálog bróker. Még a saját apja feje forgott a spektrumból az üzleti érdekek táplálja a fiatal férfiak a remény „Sheldon - mondogatta az öreg Boston taxis - Ön, mint a lótrágya - te mindenhol!” Eleinte ő teremtett egy számítógép kiállítás Las Vegas, és 1988-ban. Las Vegas Sands - a világ legnagyobb kaszinója. Abban az időben 55 éves volt.

10 Azok, akik bebizonyítják, hogy soha nem késő üzletelni

6. Garland Sanders - KFC.

A Garland, amelyet Sanders ezredesként ismertek meg, apja nélkül nőtt fel, ő és nővére és anyja nagyon rosszul éltek. Akár 65 évig dolgozott, ahol kellett, próbált egy éttermet megnyitni, de nagyon gyorsan csődbe ment. Aztán eszembe jutott egy szokatlan csirke recept, amelyet a szakácsoknak ajánlani akartam. A munkanélküli nyugdíjas veszteség felett nevetett az étterem tulajdonosai. De nem adta fel. Miután 1000 visszautasítást kapott, még mindig aláírta az első szerződését. És akkor a hősünk mesésen gazdag lett. A mai napig több mint 18 000 KFC-ét a világon.

10 Azok, akik bebizonyítják, hogy soha nem késő üzletelni

7. Robert Noyce - Intel.

10 Azok, akik bebizonyítják, hogy soha nem késő üzletelni

8. Gary Burel - Garmin.

1989-ben a 52 éves Bürrel, aki az AlliedSignal-ban dolgozott, találkozott a jövő partnerével, a Ming Kao-val. Együtt megalapították a Garmin céget, amely GPS-berendezéseket gyárt. Kezdetben a pilóták és a tengerészek számára készült, ma a vállalat járműveket gyárt a világ minden táján. A Garmin első irodája asztal és két összecsukható szék volt.

10 Azok, akik bebizonyítják, hogy soha nem késő üzletelni

9. David Cheriton - befektetés.

10 Azok, akik bebizonyítják, hogy soha nem késő üzletelni

10. John Sperling egy oktatás.

John Sperling gazdagította a hatodik évtizedben megfogalmazott merész gondolatot. 1972-ben a San José-i Egyetem bölcsészettudományi professzora vezetett egy szövetségi programot a rendőrség és a tanárok képzésére a fiatalkorú bűnelkövetők kezelésében. Sperling meglepetésére a program felnőtt résztvevői nagy lelkesedéssel kaptak oktatást. 1976-ban, 53 éves korában megalapította a Phoenix-i Kereskedelmi Egyetemet. Életrajzában az amerikai kereskedelmi oktatási ipar megalkotója így írta: "Véletlen vállalkozó vagyok és alkalmi vezető vezető vagyok". Elmondása szerint ő nagy veszélyben volt: "Megsértettük az amerikai akadémiai környezet szentélyeit".

10 Azok, akik bebizonyítják, hogy soha nem késő üzletelni

Tetszik a post? Támogatás Chips, kattintson:

Kapcsolódó cikkek