1. fejezet 1

Catherine Sorvacheva ábrája (Shakhmina) c)


Druzhban magasan ugrott, a szomszéd udvar felé menekült.

- Most pedig megmutatom Anfiske-nek, hogy soha nem látta! örömmel gondolta.

- Hát, hová tűnt el? Fogj gyorsan fel! Druzhban türelmetlenül ugatott.

- Igen, futok, futok! - Anfiskin hangot hallott a ház sarkából.

Druzhban megállt. A szíve vadul verte. Tökéletesen eltolódott a mancsáról a mancsára, és azon töprengett, hogyan lehet a legjobban bemutatni a barátnőjéhez készített meglepetést. "Anfisa pontosan nem látta a macska tűzijátékát, a legfontosabb, hogy egy futó indítással megálljon, anélkül, hogy megállna, tehát nincs ideje semmit gondolni!" - Nehéz légzés a gyors futástól, gondolta Druzhban. - "Mi van, ha nem működik?" Hirtelen, miközben futunk, minden macska elszóródik? " - Zavarba ejtette a fülét, és továbbra is tükrözte a nyugtalan kutyát. - Nos, ha nincs ott senki, akkor úgy teszem, mintha ez lenne! - Egy szóval kijutok. megnyugtatta magát.

Anfisa kimászott a sarkából. A szeme kíváncsisággal égett.

- Hol rohanunk? Mit csinálsz újra? - kérdezte.

- Most magad mindent látsz!

Négylábú barátok futottak az üzlethez vezető úton. A jobb oldalon, a kerítés mentén, mindent fehér, bolyhos pitypang. Anfisa önkéntelenül nedves orrával eltemette magát, majd tüsszentett. A pitypang egy millió súlytalan ejtőernyővel repült az oldalára.

"Beauty!" - gondolta Anfisa, és futott. Az út bal oldalán egy családi ház volt, amelyben két kis engedetlen kis kutya élt. Olyanok voltak, mint két csepp víz hasonlóan egymáshoz. Minden este, amikor a házigazdák megmutatták nekik, hogy sétáljanak, lelkesen elfutottak a bejárattól, és azonnal elkezdték játszani a "két fát" nevű játékot. A játék ötlete az volt, hogy a lehető leggyorsabban elkapják egymás faráját. Mindezt egy ellenőrizhetetlen sikoltozás és ugatás kísérte. Két csúnya a szempillantás alatt egyetlen gyapjú labdává változott. Lehetetlen volt követni a látványt, ahol a lábát és a farka. Emlékezve a két hölgyre, Anfisa mosolygott. Érdeklődéssel fordult a fejére, és nem értette, hogy Druzhban úgy döntött, megmutatja neki.

Barátja közben már közeledett egy zöld szemeteshez, amely az út végén volt.

- Druzhban úgy döntött, hogy megmutatja nekem a szemetet? csodálkozott. - De már láttam milliószor.

A tartály elég nagy volt, ezért az ásási lehetőség csak magas kutyák voltak. Rendszerint a hátsó lábukon álltak, és fejüket mélyen leengedték.

- Druzhban, mit csinálsz? - csak sikerült elkapni az Anfisket, és látta a következő képet.
Druzhban gyorsan felgyorsult. A tartály közelében ő csoportosítva deafeningly hangosan ugat: „Boo-ulty a” beugrott a szemetet, ahonnan ugyanabban a pillanatban, mint egy szökőkút spriccelő ki a földből, szétszórt acél repülni helyi macskák. Megrémült szemekkel és hangosan "Meow" -al, egymás után kiugrott a tartályból különböző irányokban.

"Muska, Murka, Mashka, Moska, Laska, Toska." Anfiska gondolta: "Leska macskája is itt van! - Anfiska csodálkozva gondolta, miközben a macskák eltűntek a legközelebbi bokroknál.

A macskák tűzijátékja néhány másodpercig tartott, de kitörölhetetlen benyomást tett rá. Végül befejezte a végső röplabdát a marat vörös macskával, Marat-nal, egy szakadt fülmel, ami nyilvánvalóan elaludt, és nem volt ideje orientálni magát. Hangos "Gav" után a vörös macska vonakodva kiugrott a tartályból, és eltűnt a vastag zöld fűben. Minden csendes volt. Anfisa megdöbbent, amit látott, és nem tudott szót mondani. A nyitott szájjal nézett a tartályra. Hirtelen Druzhban fülének tűnt tőle.

- Most, most - motyogta. - Várjon egy percet! Úgy tűnt, hogy Anfisa még csak nem is pislogott. Attól félt, hogy kitalálhatja, hogy Druzhban hogyan fog megjelenni.

- Most, most - folytatta intrigánsan. - Nos, meg kell! Biztosan meg kell! - mondta a barátnője, és aktívan ásott a szemetesben, amiből váltakozva villogott a farka, majd a füle.

- Barátság-a-an, mit csinálsz ott? - Végül, miután visszanyert egy kicsit a szeméből, kibontakozott a szeme, kérdezte Anfiska.
-Ale, op! - Druzhban kedves arca tűnt fel a tartályból. A fogaiban száraz vörös rózsát tartott.

- Ez az Ön számára - alig értették, hogy ne szúrja a tövisét, Anfiskin motyogott egy barátjával, és kiugrott a tartályból. - Sajnos nincsenek friss rózsák a szemetesládákban - mondta barátságosan a barátnőjével.

- Hát, mentse! Anfiska nevetett. "Druzhban, te és én már régóta ismerjük egymást, de nem hagyod el csodálkozni!" Hogy jutott eszedbe?

- Ma este álmodtam, hogy három ismeretlen kutyából indulok el egy nagy és hihetetlenül csillogó csonttal. Már elájultak, és az egyetlen menedék a végtelen hosszú út közepén egy szemeteskosár fedéllel a tetején. Rohanok az összes mancsból, és futásba kezdek. Maga a fedelet bezárja, és rájöttem, hogy a tartály tele van macskákkal. Sötét. Fehér. És csak én, egy csont és nyolc morzsolt macska! A váratlan, ugatok, próbálok kitörni. A macskák még enyhebbek lesznek, az arcomra lépnek, majd a hátamon, és megpróbálnak elmenekülni a csapdából. Megértem, hogy talán a gonosz kutyák még mindig vár rám kint, és nem tudom, mit kell csinálni jobban, amikor hirtelen hallom: „druzhban, gyere ki, adok egy szelet, miközben anyám nem lát.” Felébredtem, és rájövök, hogy ez a Vitka arra hív, hogy kipróbálom a szeleteket, amelyeket a hostess készített. Hogy ébresztett fel időben! Még egy perc, és a szívem felrobbanna ezer apró darabra az álmomban.

Anfisa, aki nem volt ideje, hogy elhagyja a csodálkozás állapotát a macska tűzijáték után, figyelmesen hallgatta egy barátja történetét.

Hirtelen elindult.

- Ebédeltél ma?

Druzhban nem rögtön észrevette, mit jelent a barátja. Aztán hátborzongatóan leeresztette a fejét.

- Őszintén szólítottam titeket! Mint mindig, az egész udvaron! De te, mintha a földön megbukott volna. Tudod, hogy mindig hívlak, "folytatta a kocsány barátja.

- Oké, oké! Hiszek! - mosolygott Anfisa. Valóban a garázsban voltam Vanya bácsival. Elfutottam, hogy lássam, hogyan csinál ott, hány doboznyi benzint hagyott. Valamikor mindig aggódom, hogy nem fogy le a benzin.

- És mi van, ha véget ér? - Druzhban meglepődött.

- Nos, ahogy van - csóválta farkát, Anfisk újjáéledt - és hirtelen úgy dönt, hogy lovagol, de nincs benzin! - ugrott el és kacsintott.

- Ó, ez az! - Druzhban nevetett - Nos, akkor természetesen meg kell vizsgálnunk a benzin tartalékait, és játszott vele.

Barátai vidáman ugattak a házuk irányába.

Kapcsolódó cikkek