5 Mítoszok a házasságról

Az ideális egyesülés, amely kizárólag a szeretetre épül, az egyik legfontosabb mítosz. Az ilyen téveszmék súlyos csapdákká válhatnak a házassági úton. Fontos, hogy időben nyomon kövessék és elbátortalanítsák ezeket a mítoszokat, de ne essenek bele a cinizmus tengerébe, és ne hódítsanak bele a szerelembe, hanem segítsék a házasságot "jobban" működni.

5 Mítoszok a házasságról

1. Egy szerelem elegendő ahhoz, hogy minden rendben menjen

A szenvedély, a villám házasság és a gyors válás néhány év múlva szikrázik. A veszekedés oka minden: munka, otthon, barátok.

Hasonló szenvedélyes történet volt az újonc Lily és Max. Pénzember, zenész. Nyugodt és kiegyensúlyozott, robbanásszerű és impulzív. "Azt gondoltam: mivel szeretjük egymást, minden rendben lesz, minden olyan lesz, ahogy kellene!" - A válás után panaszkodik barátainak.

"Nincs több megtévesztő, fájdalmas és romboló mítosz" - mondta Marian Bernardini, a házassági ügyek szakértője. "Egy szerelem nem elegendő egy pár számára, hogy pihenjen a lábukon." A szerelem az első impulzus, de a csónaknak erősnek kell lennie, és fontos, hogy folyamatosan feltöltsék az üzemanyagellátást. "

A sok éven át együtt élő párok elismerik, hogy házasságuk sikere inkább a csapatszellemtől, mint a szenvedélytől függ

A London Metropolitan University felmérést végzett a párok között, akik sok éve éltek együtt. Bevallják, hogy házasságuk sikere inkább az integritás és a csapatszellem, mint a szenvedély.

Úgy véljük, hogy a romantikus szerelem a boldog házasság kulcsfontosságú összetevője, de ez rossz. A házasság olyan szerződés, amelyet oly sok évszázaddal ezelőtt észleltek, mielőtt a szeretet kezdett tekinteni fő összetevőjének. Igen, a szeretet folytatódhat, ha aztán közös értékek és kölcsönös tisztelet alapján alapuló sikeres partnerséggé alakul.

2. Mindent meg kell tennünk

Vannak olyan párok, akik úgy tűnik, hogy "egy lélek két test számára". A férj és a feleség mindent együtt csinálnak, és elméletileg sem tudják elszakítani a kapcsolatokat. Egyrészt ez az ideális, amelyre sokan törekszenek. Másrészt, a homályos különbségek, a személyes tér és a feltételes menedék elvonása a szexuális vonzerő halálát jelentheti. Ami táplálja a szeretetet, nem táplálja a vágyat.

"Szeretjük az embert, aki eljuttat minket a legmélyebb és rejtett részünkbe" - magyarázza Umberto Galimberti filozófus. "Olyanra vonzódunk, amit nem tudunk megközelíteni, ami elkerül minket." Ez a szeretet mechanizmusa. "

A házasság nem oltóanyag, nem védi a vágyat, nem vonja el a vonzerejét

A legfontosabb az, hogy megmentse a helyet. Képzelj el egy kapcsolatot egy partnerrel, mint egy szobatájon, ahol sok ajtó nyitható vagy zárt, de soha nem a kulcs.

3. A házasság a priori magában foglalja a hűséget

Szerelmes vagyunk. Örömünkre szolgál, hogy házasságban mindannyian igazak vagyunk egymáshoz gondolatokban, szavakban és cselekedetekben. De tényleg így van?

A házasság nem oltóanyag, nem védi a vágyat, nem szünteti meg ugyanakkor a vonzalmat, amelyet egy kívülálló számára tapasztalhat. A hűség tudatos választás: úgy döntenünk, hogy senki és semmi nem számít, kivéve partnereinket, és továbbra is választjuk a szeretettünket egyik napról a másikra.

"Volt egy kollégám, aki nagyon szeretett engem" - mondja 32 éves Maria. - Megpróbáltam elcsábítani. Azt gondoltam: "A házasságom olyan, mint egy börtön nekem!" Csak akkor értettem meg, hogy semmi nem számít, kivéve a férjemkel való kapcsolatát, a bizalmát és az érzékenységét. "

5 Mítoszok a házasságról

4. A gyermekek születése erősíti a házasságot

A családok jólétének mértéke a gyermek születése után csökken, és nem tér vissza korábbi pozíciókba, amíg a felnőtt utódok nem hagyják el a házat önálló élet megkezdéséhez. Ismeretes, hogy egyes emberek úgy érezzék, elárulják a fiuk születése után, és néhány nő hátat fordít a férjeire, és teljes mértékben az új anyák szerepére koncentrál. Ha a házasság már "összeomlik", a gyermek születése lehet az utolsó szalma.

John Gray könyvében azt állítja, hogy a gyermekek iránti igény gyakran a stressz és a veszekedés forrása. Ezért a párban fennálló kapcsolatnak erősnek kell lennie, mielőtt a "gyermek által végzett vizsgálat" megértené őket. Szükséges tudni, hogy a baba megjelenése mindent megváltoztat, és készen áll arra, hogy elfogadja ezt a kihívást.

5. Mindenki saját családi modellt hoz létre

Sokan azt hiszik, hogy házasságukkal mindent meg lehet kezdeni a semmiből, hagyhatja el a múltat ​​és új családot hozzon létre. A szülők hippik voltak? Egy lány, aki nőtt fel a rendetlenségben, létrehozni fogja saját kis, de erős farmját. A családi élet szigorú és fegyelmezett volt? Az oldal megfordult, így a szeretet és a gyengédség helyét adta. A való életben minden nem így van. Nem könnyű megszabadulni azoktól a családoktól, amelyek gyermekként éltek. A gyerekek másolják a szülők magatartásának modelljét, vagy épp ellenkezőleg, gyakran anélkül, hogy saját számlájukban észlelnék.

A szerelem nemcsak a házasság része, hanem a célja is

"Harcoltam a hagyományos családért, az esküvőért a gyülekezetben és a gyermekek keresztségében. Van egy csodálatos házam, két karitatív szervezet tagja vagyok ", Anna, 38, részvényeket. - De mintha minden nap hallom az anyám nevetését, aki kritizál engem, hogy a "rendszer" részévé válik. És ezért nem tudok büszke arra, amit elértem. "

Mit tegyek? Elfogadja az öröklöttséget vagy fokozatosan legyőzni? A megoldás abban rejlik, ahogyan a pár áthalad, megváltoztatva a közös valóságot napról napra, mert a szeretet (és nem felejtsd el) nemcsak a házasság része, hanem célja is.

Tíz kortárs mítosz a házasságról

Minden pár egyedi, és egyetlen sablon sem létezik minden boldog házasságért. De egyes univerzális elvek szolgálhatnak navigátorként a családi életben. A legfontosabb, hogy ne tévesszék össze őket hamis attitűdökkel, amelyeket sokan félrevezetnek - mondja az amerikai lelkész.

A körmök a kerítésen: hogyan kell abbahagyni a gyerekeknek a szavakat, amelyek fájnak

Még szerető és gondoskodó szülők gyakran kimondott nem rosszindulatból, hanem a gépen, vagy akár egy jó szándékú szavak mélyen fáj a gyerekek. Hogyan lehet megállítani a sebeket a gyermeketől, amiből az élet nyomai maradnak?

Kapcsolódó cikkek