4 nap Valaamon

Csak azt akarom mondani, hogy ne féljen Valaamtól vademberként menni. Mindazok a horror történetek, amelyek az interneten rohangálnak, hogy bármit is mondhassanak, de bérelni egy szállodai szobát, vagy önkéntként viselkedni a szigetnél, el kell hinniuk: Olyan kifejezések, mint például: "Mindenesetre előre kell foglalni egy szállodai szobát. Valaam ", ne mondja, hogy nem érhetsz sátrat a szigeten, és nem állhatsz a parkolóban vagy a bokrokban. Az utóbbi kockázata és tudatában van, hiszen a Valaam egy természetes park, és csak a kifejezetten kijelölt helyeken égetheti el a tüzeket. Bár látom, hogy találkoztam két fiatalemberrel, akik elhagyták a bokrokat az úton, akik hivatalosan aludtak a bokrokban. És érthető, mert a parkolási velünk kért 150 rubelt éjszaka személyenként. És az úton az All Saints Sketejéhez találtam pár tábortűzet és szemetet, amelyek körülöttük szétszóródtak, ezek a helyiek csendesen égnek.

2. nap.
Reggel a mólón voltunk, ahol a meteor várta a későbbi zarándokokat.
A kapitány a hátizsákokra nézett és azt mondta:
- Tudod, hogy nem tudsz sátort telepíteni egy szigeten?
- De azért, mert vannak erre kijelölt helyek, "feleltem.
- Tehát készen állsz - mosolygott a kapitány. - Személyenként kilencszáz rubel, és legyen óvatos, ne károsítsa a mennyezetet.
Várván a zarándokokat, akik hamar kalapálták az egész hajót, és elkezdték inni zsoltárokat, eljutottak Balaamba.
A szigetre érkezéskor egyikünk sem találkozott. Számunkra igen, senki sem nézett. Körülötte egyre több zúgást és zajt hoztak létre az építők, akik az utat a mólón.
Egy általános zűrzavar és egy szitáló esõ alatt a Megváltó átváltoztatásának székesegyházára tettünk egy irányt.
Csak átmentünk az üzletekbe, egy halakkal találkoztunk a fején:
- Felébredsz a sátorban?
- Igen, valamennyien gyanakodva válaszoltam. Van egy hal a fején, ez gyanús.
- Fel kell másznod a hegyet, balra kell fordulni, ahol egy gyönyörű fehér házat fogsz látni, ott díszítenek.
Köszönetet mondtam az embernek, aki a halat a fején akarta megtenni a jelzett irányba, de ő követte és valahogy nem határozottan:
- És ha kirándulásra van szükséged, akkor ... van a kártyám.
- Aha, mentse meg! "Búcsúzott a férfihoz, a halat a fején.
By the way, mi később több mint egyszer átment a kereskedési standokon a mólón, de soha többé találkozott ez az ember egy hal a fején.
Nem találtuk meg azonnal a megfelelő házat, mert egy újabb fehér ház, amely számunkra szépnek tűnt, úton haladt. Amikor jöttünk a jobb házba, a piros jelzéssel a felirat: "Precinct Választási Bizottság a szavazóhelyiség No. 157", azonnal rájöttünk, hogy ez a ház. Egy középkorú férfi viselt egy álcázó öltönyt és bőrkesztyűt, mi felhívjuk Mr. VA-t.
Rögtön rájött, hogy neki vagyunk, hogy sátorral vagyunk, hogy először Valaamon; így rögtön leírta nekünk a szabadságunkat a következőképpen:
- Nos, így a parkolóban WC, szemetesdoboz és tűzifa található. A személyenkénti költség: százötven rubel. Ugyanazon a napon vagy?
- Nem, válaszoltam. Gondoltam magamban, hogy pontosan egy hétig terveztem.
- Nos, akkor döntünk. Tehát a parkolót kullancsokkal kezelik, de még mindig rendszeresen ellenőrizzük magunkat. Rendszeresen megjelennek a parkolóban, ha bármilyen kérdése van. Fél óra múlva megyek, megáldhatok?
Boldogan bólintottunk, természetesen azt mondják, hogy nem lenne rossz. Mr. V.A. meghívott minket arra, hogy fél órát járjunk körül a környéken, mi csomagoltuk a hátizsákot a minibuszba.
Szerettem volna fizetni a parkolóért, de nem volt hajlandó levágni, mondván, hogy közvetlenül a parkolóban fogjuk csinálni.
Elvileg szép volt és jóindulatú volt.
Fél óra múlva egy minibuszba temettünk, és már öt perccel később a parkolóban volt.
Általában a térkép szerint három hivatalos parkolóhely van a szigeten: az Igumen temető (ahol Mr. VA hozott nekünk); a csodálatos öbölben és az Arany-öbölben. A másik két parkolóról semmit nem tudok mondani, kivéve, hogy messze vannak a fő monasztikus szentélyektől.
A parkoló mellett álltunk: egy bizonyos vasárnapi tábort, két oktatóval és egy csomó gyermekkel és egy kisgyermekes csoporttal. Általánosságban elmondható, hogy ezen a négy napon belül a parkoló kontingense időről időre megváltozott, ki vezette le az utasokat, majd lakott. A kemping szokásos élete.
Miután megválasztott egy helyet, Mr. VA. leült, hogy töltse ki a papírt, amikor kivégezték, ő foglalta össze: „három éjszakára - kilencszáz rubel, és száz rubelt nyilvánított” Azt mondta, hogy nem rögzíti a szemem, mintha szégyellte valamit. Adtam a pénzt, Mr. VA. jó nyaralást és visszavonulást kívánt nekünk.
Vacsora után és egy kis halászat (minden útunk során egyetlen halat sem kaptunk), a Feltámadási Skete felé tartottunk.
Már este visszatértek.

Csatolt képek

  • 4 nap Valaamon
  • 4 nap Valaamon

3. nap.
Reggel a sziget a ködbe esett.
Ebéd előtt megpróbáltunk szerencsét a horgászbotokkal, eltörtem a horgot, semmi emlékezetes sem történt. Halat fogtak, és figyelték a ködöt Ladogáról, megragadva a szigetet a sziget mögött, végül elnyelően.
Vacsora után a köd megtisztult és az eső elkezdődött. Elmentem a Smolensk skete felé. Tanya nem mehetett velem, mert az előző napi séta a feltámadási Skete-nél sértette meg a lábát.
Útközben két tábortüzet találtam, amelyek körül szemeteskosarak voltak. Amiről már említettem. Útközben az egyikükben a helyiek már ültek és égtek.
Miután eljutottam a Mindenki Szentek Sketejéhez, egy magányos kis kápolnára fordítottam a figyelmemet. Az ajtók nyitottak voltak. Azt hittem, valami titokzatos: az erdő, az eső, és úgy tűnik, nincs egyetlen élő lélek körül, de a madarak hallgatnak, és a kápolna nyitott ajtókkal.
Nem mertem először menni, de elmentem a kolostorba. Ez viszont bezárult, megkerülve, ismét visszamentem a kápolnához.

- És másrészt, ha nyitva van, akkor menj, és ha elmész, akkor mennie kell.
A lépcsők felemelésével lehúztam a motorháztetőt, és beléptem a kápolnába. A lépés visszhangzott a betonpadlón. És abban a pillanatban a sötétség felborult, és a kápolna minden dísze előtte megjelent. Ebből a csodából a haj állt a végén. Éreztem az erejét és az inspirációt, mintha a Szentlélek megérint volna. "

A kápolna elhagyásával önmagában is eltűnt a szükségessége, és visszafordultam.

Ui
Ha Valaam szigetét nagy kolostorként képviseli, ahol öt vagy hat szerzetes él egyedül, akkor téved. Különösen a meglepetésed lesz, ha egy napot találsz egy szigeten. A szerzetesek, a zarándokok, zarándokok és önkéntesek mellett a helyi lakosok is élnek a szigeten, ott is van egy katonai egység a szigeten. Ezért a Valaam elkülönítése nem könnyű.

Csatolt képek

  • 4 nap Valaamon
  • 4 nap Valaamon

4. nap.
A nap nagyon meleg volt és napos volt. Egész nap ezen a napon terveztük eltölteni a parkolóban.
Séta a múzeum, amely körül a kikötő (kb. 1,5 km.), Hogy megtudja, menetrendek komp Másnap megtudtuk, hogy a komp nem lenne egyáltalán, és megy egy meteor Priozersk csak egy járat.
Visszatérve a parkolóba és játszani Munchkinben, elmentem tüzet építeni a vacsorához. "Nos, itt van # 33" - kiáltotta Tanya, és a vállán ketyegett.
"Tehát a parkolóhelyet kullancsokkal kezelték, de még mindig rendszeresen nézel magadra" - azonnal felemelkedett a fejemben.
"Ha növényi olajjal vágja le a légutakat, akkor kijön" - ez az első dolog, amit általában mondanak. Nem vettük el velünk az olajat, ezért kérjünk szomszédainkat egy vasárnapi táborra. Ami az egészben az indulásra korlátozódott. Az egyik a két nő, izzadó a különféle aggodalmak a tábor, egy fejkendő, hosszú szoknya és egy kereszt a mellén nagyon érdekli a takácsatka, és felajánlotta, hogy segít, hivatkozva arra, hogy ő csinál hasonló eljárás sokszor. Természetesen boldogan egyetértettünk, és teljesen bízott Tanya-val, és ketyegett a kezében.
A rovarokat napraforgóolajjal égette, aztán egy szálat hurkot, a kullancsot beakasztotta ezzel a fűzőlyukkal, és elkezdett húzni. Húzódtam egészen addig, amíg el nem húztam a fejből a testet, amely a vállon maradt.
- Ez rossz, "mondta nekünk.
- Tudja, a móló rendelkezik egy poliklinikával, akkor oda mehet - javasolta egy második asszonyt, aki távol állt, és egész idő alatt nagyon óvatosan figyelte, mi történik.
Köszönetet mondtunk a segítségért, gyorsan összegyűjtöttük és mentünk egy olyan poliklinikát keresni, amely nem messze volt a Megváltó Áldozó Katedrálistól.
Megtaláltuk az orvost abban a pillanatban, amikor bezárta az irodáját.
- Helló, van egy kullancsunk - mondtam.
Az orvos ránk nézett, majd a függő falóra, és visszautasította:
- És van egy munkanap vége.
Aztán ismét az órájára nézett, sóhajtott, és azt mondta: Tanya:
- Cipőtakaró és kopás, és menjen a kezelőterembe.
- Csak egy kullancsot kapunk, "tette hozzá.
- Miért vette meg magának, nem tudva, hogyan, megérintette.
- Nem mi vagyunk - feleltünk egy hangon.
Az orvos és Tanya visszavonult a kezelőszobába, kiszedtem a fennmaradó pénzt, megszámoltam, és rájöttem, hogy Tanya egyedül megy a szárazfölddel. Mert közel maradt a meteorhoz és a vonathoz.
De érdemes megemlíteni és köszönetet mondani az orvosnak, aki kihúzta a kullancs maradványait, azzal a feltétellel, hogy "ki kell fordítani, az óramutató járásával ellentétes irányba" - ingyen.
Tanya-t vezette, lezárta az eljárást, majd leírta a nevét és a vezetéknevét, és eltűnt a klinika második emeletén.
Egy kicsit álltunk, és elmentünk.
Ugyanazon a napon este újabb kullancsot kaptam a lábamon. Nők a táborból vasárnap, amikor jöttünk vissza, jött megkérdezni, hogy hogyan csinálunk, és azt mondta, hogy ezen a héten a szállást a parkolóban, a gyermekek ötször hozta őket kullancs fogott egymással, de az igazság nem egy esetben, amikor az atka ásott.
Miután egy késői ebédet, próbáltam úszni egy sziget közelében fekvő, de sodródott egy negyede az utat, rájöttem, hogy még úszni egy negyed láb gyarapítják pontosan vissza.
Este, napnyugtán megfigyeltük a Ladoga vízterületet szántó muskratot.

Csatolt képek

  • 4 nap Valaamon
  • 4 nap Valaamon

Kapcsolódó cikkek