36. fejezet A mágia generációja - A sárkány méreggeje

A kiscicák mindössze tíz naposak voltak, amikor szokatlanságuk olyan nyilvánvalóvá vált, hogy még a gyerekek sem hiányozhatnak. Egy szürke-fehér cica, akit a folt, kinyújtóztatta apró mancsát, és kiderült, hogy ő egy rózsaszín csupasz kézzel, a csuklót és köröm - hogy is lehetne egy macska?

Amberdeen rémülten felkiáltott, és az apját kereste.

Néhány perccel később a háztartás majdnem fele összegyűlt a konyhában, mindenki figyelte, ahogy Raven és Arlian tanulmányozták a kiscicákat.

- Igen, ujjai vannak - mondta Arlian, aki Chernyshot a hátsó lábán tartotta.

- Jól van - felelt a Crow, aki Blot-ot nézett.

- Nincsenek mérlegek - mondta Arlian, és még mindig a cica köré fonódott. - De a prém ...

- Igen, a szőrzet elhomályosodott - válaszolta a Crow. - Miért lenne mérlegük?

- Mert ez volt a sárkány méregéje, ami így tette - magyarázta Arlian.

- A sárkány és a vér méregje - javította ki a Raven. - És milyen vérrel használta?

- Ember - felelte Arlian. - Úgy tűnik, Walt.

Az összeszerelt az ajtó mellé állt.

- Igen, reggel vett vért tőlem - erősítette meg Walt. - De szinte minden szolga vért vettél.

- mutasd meg a kezed - tiltakozott a Crow.

Walt csendben engedelmeskedett. A holló megragadta a Blot apró mancsát, és megpróbálta összehasonlítani a cica ujjait és a lábszár ujjait.

- Az ujjak ujjai vannak - mondta a Drop. "Nem tudom megmondani, hogy hasonlítanak-e vagy sem."

- De anyu, macskáknak nincsenek ujjai! - kiáltott fel Amberdeen.

- Nyilvánvalóan ez a pár nem egyáltalán macska - mondta Arlian, és Chernysh rejtélyes arcát nézte.

A macska nem nézett el, de Arlian elméjében nem volt válasz.

Egyik cica soha többé beszélt Arlianu után az első alkalommal, az éjszaka, amikor születtek, és kételkedni kezdett, hogy ő aztán úgy gondolta, hallotta a hangját a cica. Nem volt hajlandó repülni a képzeletben, de hogyan lehet egy lény, amely éppen létrejött - bármi lény, akár mágia, így kommunikál?

Arlian letette a cica egy dobozba, és felegyenesedett.

- Bármi legyen is, amire kiderülnek - felelte Arlian -, én vagyok a felelős számukra, ezért azonnal értesítenie kell a normától való eltérésekről - de most itt az ideje, hogy mindenki visszatérjen a szokásos üzletébe. - És megmozdította a gyülekezőt, hogy eloszlassa.

A legtöbb nem akart elhagyni, néhányan természetesen sürgető üzlet volt a konyhában, de fokozatosan mindenki megnyugodott.

Arlian és Voron belépett az irodába, amely még nem fejeződött be teljesen, ahol a Szürke Házból származó karosszékbe ültek.

- Tudja - mondta a Crow -, mindezen események jobban meggyőztek engem, mint bármely olyan érvet, amellyel nem akarok elixirt próbálni.

- Nos, ez azt jelenti, hogy a kísérleteim már használatban vannak - mosolygott Arlian.

- Megígérte, hogy a szürke házban elvégezné a kísérleteit. És bár ez a házad, Ari, nem tetszik az a tény, hogy itt élnek két kis szörny, emlékeztetve arra, mi történik itt fél mérföldnyire. És a családom biztonságáért is félek.

- De segítségre van szükségem, magam nem tudom megvédeni a kiscicákat.

- Tényleg? Jól vannak ételek és italok nélkül; nem éri el az éhség halálát. Kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán megsemmisíthetőek-e.

- Jó kérdés - mondta Arlian aggodalmasan a konyha felé.

Még nem gondolt rá, mivel csak kiscicák, és egy cica megölése értéktelen. Az a gondolat, hogy nehéz lenne megszabadulni a furcsa teremtményektől, abszurdnak tűnt neki.

- Örülök, hogy abbahagytátok a kísérleteiteket, és itt nem hoztak semmiféle szeszélyes szörnyet.

Arlian megrázta a fejét.

- Nem hagytam abba a kísérleteket. Csak várni az eredményekre, mielőtt új kísérleteket kezdene.

"Folytasd?"

- Persze, szerintem közel vagy a megoldáshoz! Ezek a szokatlan kiscicák pontosan azt tudják, amire régóta kerestem. Ha létrehozunk ilyen hadseregeket, és elnyelik földjeink természetes mágiáját, elpusztíthatjuk a sárkányokat, majd ...

- És akkor egy egész seregnyi kis szörnyeteg lesz - szakította félbe a Crow. - Nem bízhat bennük, ugye? Ari, macskák - ravasz, vérszomjas kis tolvajok. És ezt biztosan tudjuk; de nem tudunk semmit a mágia lehetőségeiről.

- De nem csak macskák - tiltakozott Arlian. - Maga maga látta. Ők részben emberiek.

- Vagy részben sárkányok - emlékeztette a Crow. "Nincsenek mérlegük - még nem, és az ujjaik a miénk és te is hasonlítanak, de könnyedén válhatnak sárkány karmai."

- Úgy tűnt számomra, hogy ujjaik nagyon hasonlítanak az emberre.

"Az emberek megbízhatóbbak lehetnek, mint a macskák?"

- Ha tisztességes szülőkkel születtek és jól képzettek ...

- Lord Hardyor vagy Lord Enzit?

- Én, mint te, nem tud semmit a szüleiről és a gyermekkoráról, Raven.

A holló elutasította Arlian érveit.

- Mindazonáltal - folytatta - a kiscicáknak négy szülőjük van - az anyjuk, a macska, akivel jár, a sárkány, akinek a mérgét gyűjti, és szegény Walt. Még akkor is, ha úgy gondoljuk, hogy a macskák jó karaktert mutattak, és teljesen megbíztak Walt-ban, emlékeznünk kell arra, hogy mágia egy szörny ajándéka.

- A mágia a földből és a levegőből származik - tiltakozott Arlian. - A sárkány csak közvetítőként jár el.

- Biztos benne, hogy a kiscicák nem kapták meg a közvetítő lényegét?

- Nem, természetesen - ismerte el Arlian. "Ezért kell folytatni a kísérleteket." Ez a pár olyan emberi tulajdonságokat kap, mint a sárkány szívének tulajdonosai, akik sárkányokra emlékeztetnek, de csak gyorsabbak. Kíváncsi vagyok, hogyan fog tovább fejlődni a folyamat. Nyilvánvaló, hogy új kísérletre van szükségünk, hogy megtudjuk, hogyan változik a következő kiscicák, ha nem emberi vért, hanem macskát adunk hozzá.

- Azt tanácsolom, hogy ne végezzenek új kísérleteket, amíg meg nem győződsz róla, hogy elpusztíthatod azokat, akik már létrejöttek.

- De nem akarom megölni őket.

- És kétlem, hogy képes leszel erre. Enzit hatszáz évig tartott, hogy megtaláljon egy pengét, amely átszúrja a sárkány mérlegeit; talán legalább annyi időt vesz igénybe, hogy felfedezzük macskáinak gyengeségeit.

- Raven, ezek kiscicák. Pontosabban ...

Arlian összevonta a szemöldökét, és nem fejezte be a mondatot.

- Úgy néz ki, mint a kiscicák - javította ki a Raven. "Nem tudjuk, mi az."

- Igazad van. De ha új varázspástétokat hozunk létre emberi vér nélkül, és megfigyeljük, hogy növekednek-e ujjai, további információkat kapunk.

- És ha kiscicákat készítesz egy csepp disznóvérrel, akkor morogni fognak, és ásni fogják a földet az orrukkal, mielőtt a torkukat vágják? És a lóvér szennyeződése a paták megjelenéséhez vezet-e? Vagy az új kiscicák a háborúból származnak? Milyen más szörnyeket kíván létrehozni?

- Nem tudom - ismerte el Arlian. - Folytatni fogom a kísérleteket, és mindegyik eredménye segíteni fog nekem, hogy tisztázzam a következőket.

A Crow leült a székébe, és régóta elgondolkodott Arlian szavaira.

- Mondtam, hogy őrült vagy, amint találkoztunk, de mindig toleráltad a te ostobaságodat. Megértem a sárkányokkal szembeni gyűlöletet és a saját életed elhanyagoltságát. Különben is, mint korábban. De a vágyakozás, hogy az ismeretlenbe fejjel bejusson, hogy magához ragadjon magának hatalmas mágiával, nem ért egyet. A kísérletre költeni méreg sok pénzt költ; lehetővé tenné, hogy százak férfiak, nők és gyermekek több tucatszor növelhessék életciklusukat, és azt inkább macskákra és állatokra költsék. Továbbá elveszed a véred a barátaidtól és a szolgáktól, hogy az állatoknak adják. - A holló megborzongott. - Megkérem, hogy erre gondolok, Ari. A kísérleteket a szürke házban kell elvégezni; Folytatják Lord Enzit hagyományát.

"Lord Enzit kísérletei az obszidián rejtélyét adták nekünk" - emlékeztette Arlian.

"És a Golubka és a Candy, valamint sok más ember életét vesztették, nem is beszélve az Enzitáról, amely elvesztette az emberi lényegét.

- Korábban elvesztette - érvelt Arlian.

- Igen, mert a vére volt mérgezett elixírt, amit létrehozásához használt macskák emberi ujjak -, de arra számítanak, hogy a cica lesz ártalmatlan és hajlandó segíteni.

- Mindaddig, amíg nincsenek a sárkány lényegének megnyilvánulása -, Arlian nem adta fel magát. "Csak macska és ember." Úgy vélem, hogy a sárkány gonoszsága az anyjuk méhében marad.

- És mi az oka ennek a reménynek?

- Nincsenek mérlegük. Csak szőrme és bőr.

- De még csak nem is, Ari. Nem kell vasalatni. Nincs több szeretetük, mint a sárkány szívének tulajdonosa.

- De csak tíz naposak!

- Akkor várakozunk, és látni fogod, hogy igazam van.

- És mennyit várjak? Hónapok? Évben? Nem, jobb a kísérletek folytatása és a fejlesztések megfigyelése.

- Nem, jobb, ha csak egy fickónak találsz magadat! - mondta a Crow, aki szintén felállt.

- Raven, ha úgy gondolja, hogy a kiscicák olyan veszélyesek, miért engeded meg a gyerekeknek, hogy velük játszanak?

- Mert egy kedves szívű idióta vagyok, aki nem tagadhat meg semmit a feleségétől, bár ennek minden oka van! - kiáltotta Crow, bekapcsolta a sarkát, és gyorsan kiugrott az irodából.

Arlian szomorúan nézett rá, és megvonta a vállát.

- Meglátjuk - motyogta.

Aztán összegyűjtötte a jegyzeteket, és visszatért a Szürke Házba, hogy folytassa a kísérleteket.

Kapcsolódó cikkek